تکنولوژیکامپیوتر و اینترنت

ماکزیمم مدت‌زمان لایو اینستاگرام افزایش یافت

در راستای تغییرات مفید در اینستاگرام برای بهبود عملکرد آن، کارشناسان این شرکت این بار به سراغ ویدئوهای لایو رفته‌اند و مدت‌زمان هر ویدئوی لایو را به ۴ ساعت افزایش داده‌اند. افزایش زمان لایو اینستاگرام قطعاً باب میل بسیاری از کاربران اینستاگرام است، به‌خصوص آن‌ها که از لایو اینستاگرام به‌عنوان وبینار استفاده می‌کردند.

این در حالی است که قبلاً ماکزیمم زمان لایو اینستاگرام ۶۰ دقیقه بود. این میزان برای درصدی از کسانی که از لایوِ اینستاگرام استفاده‌های مثبت و مفید داشتند، بسیار محدود بود.

البته هنوز این تغییر به‌طور کامل و گسترده اعمال نشده‌است، اما به‌زودی تمامی کاربران در سرتاسر جهان می‌توانند شاهد این تغییر باشند.

نکته‌ی دیگر آن‌که لایوهای اینستاگرام قابلیت ذخیره در آرشیو شخصی همچون استوری‌ها و پست‌ها را دارند. این لایوها پس از ضبط اولیه، تا یک ماه ذخیره می‌شوند، اما این امکان وجود دارد که کاربر لایوهای اینستاگرام‌اش را دانلود کند و در حافظه‌ی گوشی داشته باشد. این‌که لایو می‌تواند همچون استوری‌ها یا پست‌ها ذخیره شود و این‌که بعد از گرفتن لایو امکان دانلود آن وجود دارد کاملاً به سود کسانی است که از اینستاگرام استفاده‌ی تجاری می‌کنند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند کمتر به ابزارهای وبینار وابسته باشند و در عوض آموزش‌های‌شان را با همین لایو اینستاگرام که کاملاً رایگان است انجام دهند.

نکته‌ی مثبت دیگری که در راستای بهبود عملکرد لایوِ اینستاگرام اعمال خواهد شد این است که به‌زودی بخشی با نام Live Now به IGTV اضافه می‌شود. به‌واسطه‌ی این بخش، کاربران می‌توانند به‌شکل لحظه‌ای محتوایی که می‌خواهند را پیدا و مشاهده کنند.

این تغییرات اینستاگرام در وضعیت ویدئوها و همچنین لایو، نشان از آن دارند که اینستاگرام به‌دنبال حرفه‌ای‌ترکردن قابلیت لایو است، شاید به‌خاطر آن‌که در ماه‌های اخیر به‌واسطه‌ی شیوع کرونا ویروس بسیار بیش از پیش از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید
هکرها نزدیک به 100 میلیون دلار رمز ارز از ژاپن سرقت کردند

همچنین بخوانید: راهنمای کامل بازاریابی اینستاگرام

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا