سیاست داخلیسیاسی

زمان برگزاری مناظره سوم انتخابات ریاست جمهوری

مناظره سوم انتخابات امروز – شنبه ۲۲ خردادماه – رأس ساعت ۱۷ آغاز خواهد شد و شبکه‌های یک، خبر، جام جم و سلامت سیما و همچنین شبکه‌های رادیویی انتخابات و ایران این برنامه را به‌صورت زنده پوشش خواهند داد. اگرچه تیم برگزاری مناظرات انتخاباتی تصمیم داشت تغییراتی را در زمان مناظره سوم ایجاد کند، این برنامه درست مانند مناظره‌های قبلی در ساعت ۱۷ آغاز خواهد شد و تنها بنابه تصمیم کمیسیون تبلیغات انتخابات عبدالناصر همتی ۶ دقیقه وقت اضافی برای احقاق‌حقوق خود در واکنش به سخنان سایر کاندیداها در دو مناظره‌ی گذشته در اختیار خواهد داشت.

جزئیات زمان مناظره سوم

مناظره سوم سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه ۲۲ خرداد از ساعت ۱۷ روی آنتن می‌رود و نامزدها از ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه به‌ترتیب وارد محل برگزاری مناظره در سازمان صدا و سیما خواهند شد و در مصاحبه‌ی پیش از مناظره و قرعه‌کشی برای انتخاب شماره‌ی جایگاه برگزاری مناظره شرکت خواهند کرد. ترتیب ورود نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از پیش با قرعه‌کشی به‌شکل‌زیر مشخص شده است:

۱-‌ علیرضا زاکانی

۲-محسن رضایی میرقائد

۳- محسن مهرعلیزاده

۴- سید ابراهیم رییسی

۵- عبدالناصر همتی

۶- سید امیرحسین قاضی زاده‌هاشمی

 ۷- سعید جلیلی

بعد از ورود همه‌ی نامزدها و شرکت در مصاحبه‌های زنده مراسم قرعه‌کشی برای تعیین جایگاه هر یک از آن‌ها روی صحنه‌ برگزار خواهد شد.

موضوع مناظره سوم و نحوه برگزاری آن

موضوع مناظره سوم به «دغدغه‌های مردم» اختصاص داده شده است. نحوه برگزاری مناظره سوم دارای یک تفاوت مهم با دو مناظره‌ی دیگر است و آن این که در این برنامه تمامی نامزدها به یک سوال مشترک پاسخ خواهند داد و دیگر قرعه‌کشی برای انتخاب سوال صورت نخواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
چرا انتقاد معاون ارتش ایران از سپاه، ساعاتی پس از انتشار حذف شد؟

برگزارگنندکان مناظرات انتخاباتی سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری سوالاتی مشابه را برای نامزدها طرح کرده‌اند و هر یک از آن‌ها ۷ دقیقه زمان برای پاسخگویی به این پرسش‌ها خواهد داشت.

وقت اضافه برای عبدالناصر همتی و دولت در مناظره سوم

کمیسیون تبلیغات انتخابات بعد از بررسی شکایت عبدالناصر همتی درباره‌ی اظهارات بعضی از نامزدها در مناظرات قبلی، ۶ دقیقه وقت اضافه برای بیان دفاعیات او درنظر گرفت. این کمیسیون همچنین به دولت اجازه داد با پخش یک ویدئوی حداکثر  ۸ دقیقه‌ای از مواضع خود در برابر اظهارات نامزدهای مخالف احقاق حق کند.

ابراهیم رئیسی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی هم دو نامزد دیگری بودند که از گفته‌های نامزدهای دیگر در مناظرات قبلی به کمیسیون تبلیغات انتخابات شکایت کرده بودند. کمیسیون تبلیغات انتخابات به هر یک از این نامزدها به‌ترتیب ۵ و ۲ دقیقه زمان اضافه برای دفاع از خود اختصاص داد، که البته هر دوی این نامزدها از استفاده از این فرصت صرف‌نظر کردند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا