پزشکی

رژیم غذایی رنگین کمانی چیست؟ | رنگ بندی زیبایی از سلامتی

این روزها بسیاری از افراد به منظور کاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب، خود را از برخی خوراکی‌های موجود محروم می‌کنند، اما اغلب رژیم‌های سخت و سنگین در بلند مدت، نتیجه‌ای عکس دارند. رژیم غذایی رنگین کمانی یا رژیم غذایی رنگارنگ یکی از روش‌های نسبتا جدید در این روزها برای حفظ سلامتی و کاهش وزن است. در این نوع رژیم همه‌ گروه‌های غذایی با رنگ بندی‌های مختلف را مصرف خواهید کرد.

آشنایی اولیه با رنگ‌ها در رژیم غذایی رنگین کمانی

  • برای مثال رنگ سبز به عنوان نمادی از گروه غذایی فیبر و سبزیجات شناخته می‌شود. خوب است بدانید، رنگ سبز بیشترین سهم را در رژیم غذایی رنگارنگ دارد.
  • جالب است بدانید رنگ قرمز نماد مواد غذایی است که خاصیت آنتی‌اکسیدان‌ بودن در خود دارند و شامل خوارکی‌هایی همچون خانواده توت‌، گوجه، سیب، زعال اخته و … می‌شوند.
  • بخش جالب بعدی رنگ زرد و نارنجی است که نماد مصرف ویتامین C و نشان دهنده خانواده مرکبات شامل پرتقال، نارنگی و … می‌باشد.
  • حال نوبت رنگ سفید است. این رنگ نماد تقویت سیستم ایمنی بدن است و شامل خوراکی‌هایی هم چون سیر و پیاز می‌شود. مواد غذایی به رنگ سفید، دارای آنتی اکسیدان زانتون هستند که خواصی چون ضد التهاب و ضد ترومبوز نیز درون خود دارند و از ابتلای شما به بیماری‌های قلبی و عروقی و بروز سکته قلبی پیشگیری و به تقویت سلامتی و سیستم ایمنی بدن‌‌تان کمک می کنند.
  • مواد غذایی به رنگ آبی یا بنفش، می‌تواند خطر ابتلای شما به گونه‌های مختلف سرطان‌ را کاهش داده و به خوبی می‌توانند به سم زدایی و پاک سازی مثانه و مجاری ادراری کمک کنند ماده آنتوسیانین موجود در سبزیجات و میموه‌های آبی یا بنفش رنگ در رژیم غذایی مذکور توان کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را دارند.
بیشتر بخوانید
اولین فرد مبتلا به کرونای جهش‌یافته در استان قزوین درگذشت

همچنین بخوانید: بهترین مواد غذایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

16 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا