حوادث

رومینا ۱۳ ساله توسط پدرش سر بُریده شد + عکس

تعصب بالا در بسیاری موارد همراه است با تعقل پایین و این مورد می‌تواند تبعات منفی زیادی به همراه داشته باشد. ماجرای تراژیک دختری با نام رومینا که فقط ۱۳ سال داشت نیز مشمول تبعات منفی تعصب خالی از تعقل شده‌است. ماجرا از این قرار است که رومینای ۱۳ ساله با پسری آشنا می‌شود و از سر بچگی تصمیم به فرار از خانه می‌گیرند. فرار آن‌ها می‌تواند نشان‌مان دهد که خانواده‌های‌شان یا لااقل خانواده‌ی رومینا رابطه‌ی او با پسر را هضم نمی‌کرده‌اند و همین موجب شده که رومینا به همراه دوست‌پسرش تصمیم به فرار از خانه بگیرند.

وقتی رومینا ۱۳ ساله با دوست‌اش فرار می‌کنند، فرارشان با موفقیت همراه نمی‌شود و پلیس آن‌ها را دستگیر می‌کند. بعد از دستگیرشدن، قرار بر این می‌شود که رومینا به پدرش تحویل داده شود، اما او اصرار می‌کند که به پدر تحویل‌اش ندهند، چراکه می‌داند پدرش بر اثر «کار خطایی» که کرده چه بلایی ممکن است سر او بیاورد. پلیس اما گوش نمی‌دهد و رومینای بینوا به دست پدر سپرده می‌شود.

عکس رومینا 13 ساله تالشی
عکس رومینا ۱۳ ساله تالشی

بیشتر بخوانید: حواشی قتل رومینا اشرفی

متأسفانه در این بین فاجعه‌ای رخ می‌دهد. پدر که بر اثر ذهنیات‌اش نمی‌تواند رابطه‌ی رومینا و یک پسر را هضم کند و خصوصاً نمی‌تواند بپذیرد که دخترش از خانه فرار کرده است، بدترین تصمیم ممکن را می‌گیرد و شب‌هنگام با داس سر رومینای ۱۳ ساله را می‌بُرد. اکنون رومینا ۱۳ ساله اهل تالش از جهان ما رخت بر بسته و خلاص شده‌است از دست تعصب‌های بیهوده، داوری‌های بی‌اندیشه و باورهای عجیب و غریب!

پدر رومینا بعد از قتل دخترش با داسی در دست از خانه خارج می‌شود، اما دستگیر شده و به قتل دخترش اعتراف می‌کند. البته حکم اعدام برای پدر رومینا اجرا نخواهد شد، چراکه در ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی درصورتی‌که پدر به‌عنوان ولی‌دم فرزندش را به قتل برساند مشمول قصاص نمی‌شود و فقط به پرداخت دیه و زندان محکوم می‌شود. البته در مورد این پرونده باید منتظر ماند و دید که چه حکمی برای پدر قاتل صادر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
جسد سها رضانژاد دختر طبیعت‌گرد پیدا شد

رومینا یکی دیگر از قربانی‌های فرهنگ خشک در بسیاری از روستاهای ایران شد. شاید باید در مورد آداب و رسوم سنتی بسیاری از نقاط ایران آموزش داده شود، شاید باید پدرها و مادرها و خصوصاً برادرها را آگاه کرد که تصمیمات لحظه‌ای نگیرند و عمر عزیزان‌شان را به‌خاطر تعصبات بی‌جا به پایان نرسانند.

 

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا