زیباییزیبایی صورت

کدام روغن‌های گیاهی برای کدام موها؟ | بهترین روغن‌ها برای انواع موها

در دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم، انواع و اقسام محصول برای نیازهای مختلف در دسترس اند و در این بین این ماه هستیم که باید بر اساس شرایطی که داریم، از میان این همه محصولی که تولید می‌شوند یک یا چند مورد را انتخاب کنیم. اما نکته این‌جاست که هر محصولی را که برای مو انتخاب می‌کنیم، بهتر است با جنس یا نوع موی ما تناسب داشته باشد. برخی روغن‌های گیاهی در تناسب با برخی از انواع مو هستند. بهتر است این روغن‌ها را بشناسید تا بتوانید یا آن‌ها را به صورت خالص استفاده کنید و یا محصولی را انتخاب کنید که از روغن مورد نظر شما در آن استفاده شده باشد. این نوشتار به بهترین روغن‌ها برای انواع موها می‌پردازد. کدام روغن برای جنس موی شما مناسب است؟

روغن‌های گیاهی مناسب انواع مو

۱- روغن کرچک برای موهای شکننده

روغن‌های گیاهی برای موها

روغن کرچک از بهترین مواد برای تغذیه‌ی موها است. این روغن می‌تواند موها را تقویت کرده و از شکنندگی آن‌ها جلوگیری کند. روغن کرچک، می‌تواند چربی پوست کف سر را تامین کند و در نتیجه موجب حالت دهی موها شود. علاوه بر این، روغن کرچک به سبب تاثیرات ضد قارچی و آنتی‌باکتریالی خود قادر است از پوست سر در برابر عفونت و آلودگی محافظت کند. آبرسانی به موها و همچنین وجود امگا۹ در روغن کرچک، آن را به یکی از مفیدترین روغن‌ها برای مو تبدیل کرده است.

۲- روغن زیتون برای موهای نازک

روغن‌های گیاهی برای موها
روغن‌های گیاهی برای موها

روغن زیتون از قوی ترین مواد حالت‌هنده‌ی مو است. آنتی اکسیدان‌های موجود در این روغن، سبب می‌شود که مو به سختی دچار نازکی شود و ریزش مو به ندرت اتفاق بیفتد. همچنین روغن زیتون چون باعث آبرسانی به کوتیکول‌های مو می‌شود، روغنی مفید برای کسانی است که به خشکی مو دچار هستند.

بیشتر بخوانید
تأثیر خواب بر سلامتی بدن و پوست

۳- روغن نارگیل برای رفع موخوره

روغن نارگیل قادر است با افزایش رطوبت و آبرسانی موها، از موخوره جلوگیری کند و مانع از آسیب‌دیدگی موها شود. این روغن می‌تواند با تامین پروتئین موها از نازک شدن آن‌ها جلوگیری نماید. همچنین اگر پیش از خواب، دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل روی دست‌ها بریزید و به پوست سر بمالید، تا به حد زیادی شوره‌های مو را از بین می‌برید.

۴- روغن بادام برای موهای خشک

روغن بادام از روغن‌های رایجی است که استفاده‌ی فراوان دارد. این روغن، موها را چرب می‌کند و باعث لطافت موهای خشک می‎‌شود. روغن بادام، پروتئین زیادی دارد و به همین سبب می‌تواند موجب بازسازی سطح پوست سر شود.

۵- روغن رزماری برای تقویت ریشه‌ی موها

روغن رزماری از مفیدترین روغن‌ها برای موها ست. این روغن ریشه‌ی موها را تقویت کرده و باعث درخشندگی مو می‌شود. روغن رزماری در رفع شوره‌ به شدت موثر است. علاوه بر این‌ها، استفاده از روغن رزماری باعث نرم‌تر شدن موها می‌شود.

برخی دیگر از روغن‌های گیاهی مفید برای موها:

  • روغن‌های گیاهی مفید برای موهای خشک: روغن گل مریم، روغن گل شمعدانی و روغن سنبل
  • روغن‌های گیاهی مفید برای موهای چرب: روغن مریم گلی، روغن سدر، روغن درخت چای و روغن اکلیل کوهی

همچنین بخوانید: بهترین میوه‌ها برای افزایش رشد مو

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا