اطلاعات‌محورشبکه‌های اجتماعی

مودبانه بلاک کردن | چه طوری کسی را مودبانه بلاک کنیم؟

در این نوشتار می‌خواهیم به شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر دربازه روش مودبانه بلاک کردن افرادی که ممکن است در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به اصطلاح سیریش شوند و با این رفتار خود به این خاطر که ممکن است با آنها رودربایستی داشته باشیم و بر همین اساس باعث آزار و ادیت شما شوند، بگوییم.

روش مودبانه بلاک کردن

درست است که نه یعنی نه اما گاهی اوقات ممکن است طرف مقابل ما خیلی به طور واضح و مستقیم پبیشنهاد خود را مطح نکند. از آن طرف هم به خاطر جایگاهی که دارد، مثلا ممکن است رئیس، استاد یا همکارمان باشد، امکان رک و صریح جواب دادن برایمان میسر نباشد. برای همین می‌توانیم از چند روشی که در ادامه می‌گوییم برای بلاک کردن مودبانه استفاده کنید.

  • زمانی که حس کردید طرف مقابل شما دارد فضا را به سمتی که اصلاً دوست ندارید به آن سمت و سو بروید و در شرایطی که باعث معذب شدنتان شده پاسخگوی آن فرد باشید، پیشنهاد می‌کنیم پیام آن شخص را دیر سین کنید. مثلاً وقتی که فقط در پیام خود سلام و احوالپرسی کرده بود، بگذارید فردای آن روز پیامش را باز کنید. پس از اینکه پیام را باز کردید، چند ساعتی صبر کنید و بعد در ساعت اداری جواب پیام را به صورت خیلی کوتاه و در حد تشکری معمول مثلاً با استفاده از عباراتی همچون «ممنون یا مرسی» بفرستید.
  • اگر طرف مقابل شما را مفرد خطاب کرد، توصیه می‌کنیم او را با ضمایر جمع مورد خطاب قرار دهید. اگر با اسم کوچک شما را صدا زد، حتماً با ذکر فامیلی او را صدا کنید و پیش از فامیلی، از پیشوند‌هایی چون «آقای، خانم» استفاده کنید.
  • تا جایی که امکان دارد از ایموجی‌های خنثی مثل ایموجی «لبخند معمولی، سپاس و یا تایید» در پیام‌های خود استفاده کنید. اگر هم قصد دارید، ایموجی گل بفرستید توصیه می‌کنیم از ایموجی گل‌هایی که شائبه ابراز علاقه را نشان می‌دهد، مثل ایموجی گل رز، استفاده نکنید.
  • اگر طرف مقابل برای شما پیام صوتی فرستاد، به او بگویید که امکان شنیدن پیام صوتی را ندارید و مودبانه از او بخواهید در قالب پیام متنی موضوع مد نظرش را ارسال کند.
  • در نهایت هم پست‌هایی که در دایرکت برایتان می‌فرستد را تنها لایک کنید.
بیشتر بخوانید
اعترافات جدید مادر سنگدل مشهدی | مهلا در اعترافات‌اش چه گفت؟

همچنین بخوانید: آسیب‌های جسمی استفاده افراطی از شبکه‌های اجتماعی

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

19 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا