اطلاعات‌محور

روش صحیح پاسخگویی به تلفن کاری | چه طوری تلفن کاری را جواب بدهیم؟

آشنایی و آگاهی از روش صحیح پاسخگویی به تلفن کاری در ادارات و شرکت‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. بسیاری از شرکت‌ها صرفاً چون پشتیبانی‌ خوبی ندارند و فقط به نوعی ادای مشتری مداری را در می‌آورند، مشتری‌های خود را از دست می‌دهند. بر همین اساس اینکه اپراتور یک شرکت بداند چه طوری تلفن کاری را جواب بدهد، برای پیشبرد و منافع شرکت حائز اهمیت است. در ادامه همراه برای آشنایی با این موضوع باشید.

روش صحیح پاسخگویی به تلفن کاری

طبق بررسی انجام شده توسط موتور جست‌وجوی گوگل، ۶۱ درصد از مشتریان به هنگام خرید آنلاین باز هم پس برای احتیاط بیشتر به فروشنده کالا زنگ می‌زنن و ۷۴ درصد از مشتریان اگر واقعاً صحبت با پشتیبانی راضی نباشند، ترجیح می‌دهند مجدداً از آن فروشگاه دیگر خرید نکنند؛ برا همین اگر در راه‌های ارتباطی شما شماره تلفن‌تان هم وجود دارد توصیه ما به شما این است که موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • در دسترس باشید و گوشی تلفن را پیش از آن که سه بار زنگ بخورد، جواب دهید. بعد از جواب دادن ضمن خوش آمد گویی و رعایت مواردی چون: « عرض وقت بخیر، معرفی شخص پاسخ دهنده، معرفی جایی که با آن تماس گرفته شده» و اعلام آمادگی برای کمک, اعتماد مشتری را می‌توانید جلب کنید. فقط به این نکته توجه کنید که صمیمی شدن بی‌‍مورد و تصنعی و استفاده از واژگانی چون جناب و عزیزم در حین تماس، جلب اعتماد نمی‌آورد.
  • اینکه تلفن را جواب دهید و به مخاطب بگویید: «گوشی دست‌تان» و با همکارتان صحبت کنید یا چیزی بخورید، جزء مواردی است که مشتری را اصطلاحاً می‌پراند اما اگر قرار است مشتری برای طی شدن مراحل کاری پشت خط بماند، پیشنهاد می‌کنیم علت این اتفاق را توضیح دهید.
  • اگر با واحد اشتباهی تماس گرفته بودند، نگویید اشتباه است و قطع کنید. تماس را به بخش صحیح و مربوطه وصل کنید و بگویید من بعد چگونه باید با واحد مربوط تماس بگیرند.
  • مدیران هم دقت داشته باشند، اپراتورهای پاسخگوی تلفن کاری کارشناسی را انجام می‌دهند که به طور مستقیم بر روی سودآوری شرکت اثر دارد. به همین خاطر از اپراتورها انتظار نداشته باشند که به مدت ۱۲ ساعت به صورت یکنواخت آن هم بدون اینکه استراحتی داشته باشند، کار کنند.
بیشتر بخوانید
جف بزوس احتمالاً به کنگره دروغ گفته است

همچنین بخوانید: رئیس‌های بد چه خلق و خویی دارند؟ | آشنایی با ویژگی‌های یک رئیس بد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نه + بیست =

دکمه بازگشت به بالا