اطلاعات‌محورپزشکیخبر ببر

روش‌های آسان تهیه ماده ضد عفونی کننده برای پبشگیری از کرونا

بهترین روش پیشگیری از کرونا، شستن دست‌ها به مدت ۲۰ با آب و صابون است ولی اگر امکان شست‌و‌شو نیست می‌توان از ماده ضد عفونی کننده استفاده کرد.

روش اول:

طرز تهیه آسانترین محلول گندزدا و ضد عفونی کننده سطوح با استفاده از در دسترس‌ترین مایع شوینده و نظافت در منازل یعنی وایکس را می‌خواهیم به شما مخاطبان گرامی خبرببر آموزش بدهیم. لازم به ذکر است که نیازی به خریداری کردن محلول‌های گندزدای گران قیمت و یا آنچنانی نیست. می‌توانید از همین وایتکسی که در منزل در اختیار دارید به عنوان گندزاد مورد استفاده قرار دهید. چگونه ؟

ابتدا یک لیتر آب معادل با ۴ لیوان آب را بهتر است آب جوشیده سرد شده است، در نظر بگیرید و از همان وایتکسی که در منزل دارید، می‌توانید ۲۰ سی‌سی از آن را داخل یک لیتر آبی که از قبل آماده کردید بریزید. ۲۰ سی‌سی را برایتان اندازه گرفته‌ایم تا خیالتان از هر نظر راحت باشد و نیازی به سرنگ یا وسایل دیگر نداشته باشید. دو مرتبه با یک قاشق غذا خوری استیل پر که داخل آن یک لیتر آب، بریزید، می‌توان محلول مورد نیاز برای گندزدایی سظوح را در اختیار داشت. محلول حاصل را سعی کنید در ظروفی که به صورت اسپری و افشانه هستند و قابلیت پاششی دارند بریزید.

بعد از آن می‌توانید سطوح را با آن افشانه گندزدایی کنید، به این صورت که چند پاف از محلول حاضر را بیفشانید. سپس دو الی سه دقیقه منظر بمانید تا روی سطح محلول بماند و بعد با دستمال مرطوب تمیز سطوح را صاف کنید. حداقل دو تا سه بار این عمل را در طول روز انجام دهید تا بتوانیم در برابر ویروس کرونا مقابله نماییم.

روش دوم:

برای ساخت ضد عفونی کننده سطوح هم از ترکیب ۷ استکان سرکه سفید یا صنعنی و ۳ استکان آب هم می‌توان به عنوان از دسترس‌ترین ترکیب‌ها به منظور ساخت ضدعفونی کننده دست‌ها و سطوح نام برد و از آن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
حریرچی؛ هم مخالف آمار اعلامی فوت شدگان کرونا و هم مخالف قرنطینه!

روش سوم:

برای ساخت محلول ساده ضد عفونی کننده دست‌ها به مهم‌ترین چیزی که نیاز دارید، الکل ایزوپروپیل ۶۰ تا ۷۰ درصد است. برای جلوگیری از خشک شدن پوست دست هم می‌توان ژل آلوئه‌ورا یا گلیسیرین را به محلولمان بیفزایید. سعی کنید از الکل اتانول استفاده نکنید چون به شدت سمی و اشتعال زاست.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا