سیاست داخلیسیاسی

روحانی: برای ما مهم نیست چه کسی در انتخابات آمریکا برنده شود

در جلسه‌ی امروز هیئت دولت، حسن روحانی – رییس‌جمهور – اظهار داشت که برای ما مهم نیست چه کسی برنده می‌شود، مهم این است که دولت بعدی به مردم ایران احترام بگذارد و از تحریم و پیمان‌شکنی دست بردارد. او در این باره گفت:

ما می‌خواهیم آمریکا به قانون و همه معاهدات بین المللی و چندجانبه و احترام به ملت ایران برگردد. اگر آمریکا تحریم غیرظالمانه را برداشت و احترام گذاشت، آن وقت شرایط ما فرق می‌کند.

روحانی با تاکید براینکه برای ما فرد و حزب مهم نیست بلکه شیوه‌ای که در دولت آمریکا اتخاذ می‌شود اهمیت دارد، ادامه داد:

می‌خواهیم آمریکا به قانون و همه معاهدات بین المللی و چندجانبه برگردد و به احترام به ملت ایران برگردد. می‌خواهیم به جای تحریم، احترام باشد. اگر آمریکا تحریم غیرظالمانه را برداشت و احترام گذاشت آن وقت شرایط ما فرق می‌کند. اگر تهدید را کنار گذاشت و احترام و تکریم را انجام داد، شرایط فرق می‌کند. اگر به جای عهدشکنی و قانون شکنی، به دنبال اجرای تعهدات بود شرایط فرق می‌کند. برای ما اصول، ‌شیوه و سیاست مهم است وگرنه فرد و حزب برای ما اهمیتی ندارد.

او ادامه داد:

ما بر فرض این که شیوه و اخلاق آمریکا به شیوه درست برنگردد، برنامه‌ریزی کردیم. اگر آمریکایی‌ها فهمیدند و عبرت گرفتند و باید راه دیگر را انتخاب کنند چه بهتر، درغیراین‌صورت تصمیمات ما بر این مبنا است که اگر شرایط سخت بود، کشور چگونه اداره شود.

همچنین بخوانید: آخرین نتایج انتخابات آمریکا

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
بیشتر بخوانید
مجلس به‌‎دنبال لغو پروتکل الحاقی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا