سیاست داخلیسیاسی

کشاکش جناح رقیب با روحانی | ذوالنور: روحانی باید هزار بار اعدام شود!

حسن روحانی، رییس‌جمهور، در شرایطی بسیار دشوار به سر می‌برد. از سویی وضعیت اقتصادی در ایران اصلاً مناسب نیست و او در نزد مردم بسیار منفور شده‌است، از سویی دیگر اعضای جناح رقیب تمام کاسه‌کوزه‌ها را سر او می‌شکنند و هر بار حمله‌ای جدید به او وارد می‌کنند. چند روز پیش، حسن روحانی در جمع هیئت دولت سخن از صلح امام حسن به میان آورد و گفت که در زمان صلح باید صلح کرد و در زمان جنگ باید جنگید. او اذعان داشت که امام حسن چون دید اکثر شیعیان خواهان صلح هستند، صلح کرد و به‌نوعی منظورش این بود که اکثر ایرانی‌های امروز خواهان صلح یا همان مذاکره با آمریکا هستند؛ اما این سخنان روحانی واکنش‌های زیادی در پی داشته‌است. یکی از این واکنش‌ها واکنش حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود. او در حساب توییترش نوشت:

«جناب روحانی

اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه را خواست اکثر مردم از امام ذکر می‌کنید!

امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود».

روحانی اعدام

پاسخ داماد روحانی به ذوالنور

امروز داماد روحانی، کامبیز مهدی‌زاده، در پاسخی تند به اظهارات ذوالنور برای اعدام روحانی نوشت:

جناب مجتبی ذوالنوری رییس مثلاً امنیت ملی! پایت را از گلیمت درازتر کرده‌ای! اگر حتی یک دقیقه از دولت روحانی باقی مانده باشد، تا پای جان ایستاده‌ایم. بسم ا…

بیشتر بخوانید
وزیر بهداشت: اولین واکسن کرونای آسیا را ساختیم

روحانی اعدام

واکنش علم‌الهدی و کنایه‌های او به روحانی

آیت‌الله علم‌الهدی نیز امروز با کنایه‌هایی به روحانی، صلح امام حسن را نتیجه‌ی خیانت خواص دانست و گفت:

 • وقتی نتوانستند جامعه را مدیریت کنند و نتوانستند مسئله اقتصاد و معیشت مردم را مدیریت کنند، قدرت مدیریت نداشتند، فرافکنی می‌کنند و مشکلات مدیریت خودشان را به حساب فشار خارجی، تهاجم اقتصادی و تحریم اقتصادی دشمن قرار می‌دهند، راه حلی که می‌دهند این است که دست به دست دشمن بدهیم و با دشمن بسازیم، چرا؟ ما شهید و خون دادیم، ۴۰ سال مثل درختی که آب به پایش ریخته شود، در این ۴۰ سال خون به پای درخت انقلاب ریخته شده تا این انقلاب ۴۲ ساله شود، با این کیفیت، همه خون‌ها را زیر پا بگذاریم، برویم دست به دست دشمن بدهیم چون شما قدرت مدیریت ندارید!؟
 • شما اگر نمی‌توانید معیشت مردم را اداره کنید، قشر آسیب‌پذیر دست به دهن ناتوان، باید مرغ کیلوی ۲۰ هزار تومان بخرد چون نمی‌توانید نهاده دامی را توزیع کنید، قدرت مدیریت توزیع نهاده دامی ندارید، به جای این که نهاده دامی را به مرغ‌دار بدهید، دادید به دلال که در بازار آزاد بفروشد، خب شما نمی‌توانید توزیع را مدیریت کنید، آدم فقیر برود مرغ کیلوی ۲۰ هزار تومان بخرد، بعد بگویید این مشکلات مال تحریم اقتصادی است و برویم با دشمن بسازیم، آن‌هم برای اینکه یک شاهد دینی برای خود پیدا کنید، بیایید تاریخ اسلام را تحریف کنید، بگویید «امام حسن (علیه السلام) وقتی یک عده از اصحابش گفتند جنگ با معاویه را ادامه بده، امام حسن (علیه السلام) گفت شما اقلیتید، اکثریت می‌گویند صلح!»، کجای تاریخ و جریان زندگی امام حسن (علیه السلام) چنین چیزی نوشته شده؟ اصلأ جریان صلح امام حسن (علیه السلام) نظرخواهی از مردم نشده، یک جریان دموکراتیک مردمی نبوده.
 • خواص در زمان امام حسن (علیه السلام)، آنانی که خودشان را همه کاره دین و نظام دینی می‌گرفتند، به امام حسن (علیه السلام) خیانت کردند، این‌ها از معاویه پول گرفتند، بدره‌های زر گرفتند، هم فرمانده و هم لشکریانشان، ۸۰ هزار نفر از لشکر ۱۰۰ هزار نفره امام حسن(علیه السلام)، یک شبه به خاطر پول به معاویه پیوستند، خواص خیانت کردند و امام حسن (علیه السلام) را مجبور به متارکه جنگ کردند، پای مردم وسط نبود، دموکراتیک مردمی نبود که بگوییم مردم صلح خواستند.
بیشتر بخوانید
حضرت آیت الله خامنه ای: به دنبال تهدید هیچ کشور و ملتی نیستیم

برای مذاکره با آمریکا رفراندوم برگزار کنید

عبدالله رمضان‌زاده، سخن‌گوی دولت اصلاحات، در حمایت از سخنان روحانی در توییترش نوشت:

می‌خواهید بدانید نظر مردم ایران راجع‌به مذاکره چیست؟ موضوع را به رفراندوم بگذارید تا معلوم شود مذاکره خدمت است یا خیانت!

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس توئیتید: رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار جناب روحانی را اعدام کنند.

  آقای ذوالنوری،
  فقط همین را کم داشتیم که رهبر مجری اوامر شما گردد.
  سعدی اگر جزع کنی ور نکنی چه فایده سخت کمان چه غم خورد گر تو ضعیف جوشنی.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  ۲- به رسمیت شناختن حق #آزادی_بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هشت + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا