خبر ببر

رنگ سال ۱۴۰۱ چه رنگی است؟

طراحان دکوراسیون و مدلینگ در جهان برای ایجاد هماهنگی میان طراحی‌های سالانه خود، هر ساله از رنگ مشخصی پیروی می‌کنند. رنگ سال ۲۰۲۲ هم مطابق سنت هر سال توسط شرکت پنتون (Pantone) معرفی شد. شرکت پنتون از سال ۱۹۹۹ میلادی وظیفه انتخاب رنگ سال جدید را برعهده دارد و در این انتخاب از نظرات کارشناسان و صاحب نظران متخصص در عرصه مدلینگ و دکوراسیون استفاده می‌کنند.

با گسترش ارتباطات اجتماعی و فضای مجازی، دسترسی مردم ایران هم به اخبار مدلینگ در جهان بیش از گذشته شده است. در نتیجه در ایران هم رنگ‌های سال شمسی طبق الگوی میلادی خود انتخاب می‌شود. رنگ سال ۱۴۰۱ شمسی و ۲۰۲۲ میلادی، «Very pery» نام دارد که آبی متمایل به بنفش است. در دیدگاه اول، «وری پری» شبیه رنگ بنفش دیده می‌شود اما در حقیقت چنین نیست. «Very pery» به‌طور اختصاصی توسط شرکت پنتون ساخته شده و جذابیت ظاهری فوق‌العاده‌ای هم دارد.

اگر خاطرتان باشد، خانم‌های ایرانی برای ساخت تیپ سال ۱۴۰۰ خود، رنگ‎‌های خاکستری و زرد را در اولویت قرار می‌دادند؛ زیرا این رنگ‌ها به عنوان رنگ همان سال معرفی شده بود. با فرا رسیدن سال ۱۴۰۱، طبیعتاً عمده طراحی‌های لباس‌های زنانه براساس رنگ «وری پری» انجام خواهد شد.

منبع

بیشتر بخوانید
فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر تا پایان خرداد ۹۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا