خانه‌داریسبک زندگی

گاز لوبیا ناشی از چیست و چگونه می‌توان آن را از بین برد؟

لوبیا از آن موادغذایی‌ای است که خواص زیادی برای سلامت بدن دارند. این ماده به‌ویژه برای گیاه‌خواران از جمله مواد غذایی ضروری به شمار می‌رود، چراکه می‌تواند جایگزینی برای گوشت در راستای تأمین پروتئین بدن آن‌ها باشد؛ اما مسئله این است که گازی است که پس از مصرف هر یک از انواع لوبیا در شکم و روده می‌پیچد مشکلاتی را پدید می‌آورد. خوشبختانه راه‌هایی برای رفع گاز لوبیا یا نفخ لوبیا وجود دارد. در این نوشتار از مجله‌ی اینترنتی خبر ببر خواهیم گفت که گاز لوبیا دقیقاً از چه چیزی نشأت می‌گیرد و روش‌های ازبین‌بردن آن به چه صورت هستند.

گاز لوبیا ناشی از چیست؟

برخی قندهای پیچیده‌ی موجود در لوبیا – از جمله راستکیوز و رفینوز – در بدن ما نمی‌توانند هضم شوند. در واقع آنزیم‌هایی که در بدن ما وجود دارند نمی‌توانند این قندها را تجزیه کنند. به همین دلیل است که این قندها به‌طور مستقیم و بدون آن که مورد تجزیه و هضم قرار گیرند به روده‌ی بزرگ وارد می‌شوند. در روده‌ی بزرگ باکتری‌هایی وجود دارند که با این قندهای تجزیه‌نشده درگیر می‌شوند و نتیجه‌ی این فرآیند تولید برخی گازها از جمله متان و دی اکسید کربن است.

البته میزان وجود این قندها در انواع لوبیا برابر نیست و به همین دلیل برخی از آن‌ها که قندهای بیش‌تری دارند گاز بیش‌تری را تولید می‌کنند از جمله : لوبیا لیما و لوبیا سفید.

روش‌های از بین بردن گاز لوبیا

چنان‌که در بالا هم اشاره شد، خوشبختانه روش‌هایی برای از بین بردن یا لااقل کاهش میزان گاز لوبیا وجود دارند. دو تا از کاربردی‌ترینِ این روش‌ها به قرار زیر هستند:

  • روش اول برای از بین بردن گاز لوبیا، خیساندن آن پیش از مصرف است. نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که خیساندن لوبیا و پختن آن موجب می‌شود که بخش عمده‌ای از قندهای موجود در آن از بین بروند. بنابراین برای از بین بردن گاز لوبیا پیش از مصرف آن را ۸ الی ۱۲ ساعت در آب خیس کنید و پس از آن نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه بپزید. لوبیای خیسانده و پخته‌شده را می‌توانید در قورمه سبزی، آش و سایر غذاها استفاده کنید و خیال‌تان آسوده باشد که گاز آن‌ها تا حد بسیاری از میان رفته است.
بیشتر بخوانید
راهنمای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش و لباس‌ها

نفخ لوبیا

  • روش دوم استفاده از برخی گیاهان ضد نفخ است. از قدیم از برخی گیاهان به عنوان گیاهان بادشکن استفاده می‌شده و البته هنوز هم می‌توان از آن‌ها جهت جلوگیری از گاز و یا رفع آن استفاده کرد. برخی از این گیاهان بادشکن عبارت اند از: زیره، سیاه‌دانه، شوید، آویشن و میخک.

خواص لوبیا

در آخر بد نیست مروری کلی بر خواص لوبیا داشته باشیم. برای همین خواص هم که شده نباید لوبیا را از فهرست غذا‌های هفتگی‌تان – آن هم فقط به خاطر گازش – حذف کنید:

  • انواع لوبیا سرشار است از آهن و فیبر. جالب آن که لوبیای پخته به نسبت لوبیای خام از فیبر بیش‌تری برخوردار است.
  • پروتئینِ موجود در لوبیا بیش‌تر و البته غنی‌ تر از پروتئین موجود در انواع گوشت، خصوصاً گوشت قرمز، است. لذا کسانی که به هر دلیلی گوشت نمی‌خورند، مثلاً گیاه‌خواران، می‌توانند روی لوبیا به مثابه‌ی منبعی برای پروتئین گیاهی حساب کنند.
  • انواع لوبیا عمدتاً یا بدون چربی هستند و یا آن که چربی بسیار کمی دارند. بنابراین کسانی که به تری گلیسیرید بالا و یا کلسترول بالا دچار اند نیز می‌توانند بیش‌تر از لوبیاها استفاده کنند.
  • مزیت دیگر لوبیا این است که پس از مصرف این ماده‌ی غذایی باکتری‌های خوب روده تقویت می‌شوند.

سخن آخر

لوبیا از خواص متعددی برای بدن برخوردار است و صرفاً به جهت آن که موجب گاز می‌شود نباید از سبد غذایی کنار گذاشته شود. دو روشی که در این نوشتار برای رفع نفخ لوبیا معرفی شدند را به کار گیرید و از این پس با خیالی آسوده‌تر از انواع لوبیا در غذا استفاده کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا