سیاست داخلیسیاسی

تأکید رهبری بر تمرکز بر خنثی‌سازی تحریم‌ها و رفع عزت‌مندانه‌ی آن‌ها

رهبر انقلاب اسلامی – آیت‌الله خامنه‌ای – امروز ۲۶ آذر در جمع اعضای ستاد بزرگداشت و دست‌اندرکاران مراسم سالگرد شهادت سپهبد شهید سردار سلیمانی حضور پیدا کردند و با خانواده‌ی سردار سلیمانی دیدار داشتند. رهبر انقلاب در این دیدار ضمن تجلیل از این شهید گران‌قدر، شهادت او را حادثه‌ای تاریخی دانستند و مراسم تشییع شهید سلیمانی را سیلی سختی به آمریکایی‌ها قلمداد کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار همچنین ضمن تأکید بر خنثی‌سازی تحریم‌ها بر سخنان دو روز پیش رئیس جمهور صحه گذاشتند و فرمودند اگر بتوان تحریم را رفع کرد، حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم.

تأکید رهبری بر دردست‌گرفتن ابتکار عمل و خنثی‌سازی تحریم‌ها

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت سردار سلیمانی سخنانی را پیرامون موضوع رفع تحریم‌ها بیان کردند. ایشان درباره‌ی دو مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها و رفع تحریم‌ها برای حل مشکلات کنونی سخن گفتند. رهبری خنثی‌سازی تحریم‌ها، به‌معنی تلاش، ابتکار و سینه‌سپرکردن در مقابل مشکلات برای بی‌اثرشدن تحریم‌ها، را بر رفع تحریم‌ها ارجح دانستند و گفتند:

«این مسیر ممکن است در ابتدای کار سختی‌ها و مشکلاتی داشته باشد، اما خوش‌عاقبت است». ایشان گفتند که ما ظرفیت‌های و قابلیت‌های زیادی برای بی‌اثرکردن تحریم‌ها داریم و تنها باید بخواهیم و به دل مشکلات برویم و بدین‌ترتیب می‌توانیم تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم و دشمن نیز به‌تدریج دست از تحریم برخواهد داشت».

ایت‌الله خامنه‌ای ضمن بیان این‌که موضع ایشان مخالفت محض با رفع تحریم‌ها نیست افزودند که درصورتی‌که بتوان با روش درست، عاقلانه، ایرانی – اسلامی و عزتمندانه تحریم‌ها را برطرف کرد، باید این کار را انجام داد و حتی یک ساعت هم نباید تأخیر کرد، اما از یک سو در مسیر خنثی‌سازی ابتکارعمل به‌دست خودمان است و از سویی ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان کرده‌ایم و چند سال مذاکره‌ی ما در این زمینه به نتیجه‌ای نرسیده است.

بیشتر بخوانید
نخست وزیر لبنان استعفا داد

رهبری همچنین توصیه کردند که باید بنا بر این گذاشته شود که هیچ گشایشی از خارج صورت نخواهد پذیرفت و افزودند:

«کسانی که برخی چشم امید به آن‌ها دارند با ما دشمنی می‌کنند، ضمن آن‌که شرایط داخلی آن‌ها به‌هیچ‌وجه روشن نیست و گرفتاری‌های اخیر، امکان صحبت و موضع‌گیری در مسائل بین المللی را به آن‌ها نمی‌دهد و نمی‌توان روی حرف آن‌ها حساب و برنامه‌ریزی کرد.

ایشان علاوه‌براین با اشاره به موضع‌گیری‌های اخیر کشورهای اروپایی گفتند:

«وضع آمریکا که مشخص نیست و اروپایی‌ها هم دائماً در حال موضع‌گیری بر ضد ایران هستند. آن‌ها در حالی‌که خودشان بیشترین دخالت‌های نادرست را در مسائل منطقه دارند، به ما می‌گویند در منطقه دخالت نکنید و در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشک‌های مخرب اتمی هستند و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید. به شما چه ربطی دارد، شما اول خودتان را اصلاح کنید و بعد اظهار نظر کنید».

رهبری همچنین بار دیگر با تأکید بر قابل‌اعتمادنبودن وعده‌های کشورهای خارجی خطاب به مسئولان گفتند: «برای رفع مشکلات مردم و درست‌‌شدن آینده‌ی کشور به وعده‌های این و آن اعتماد نکنید، زیرا این‌ها وعده‌های خوبان نیست، بلکه وعده‌های اشرار است، ضمن آن‌که دشمنی‌ها را نیز نباید از یاد ببرید».

حمایت رهبری از مسئولین کشور به شرط پایبندی به اهداف ملت

مقام معظم رهبری در پایان سخنان خود افزودند که از مسئولین کشور به شرط پایبندی به اهداف ملت حمایت می‌کنند. ایشان خاطرنشان کردند که: «اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد و کارهایی که می‌تواند به نفع مردم باشد انجام شود، یقیناً دولت دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت». ایشان همچنین از رفتارهای تفرقه‌آمیز برخی از مسئولان انتقاد کردند و ایشان را به حل مشکلات با مذاکره دعوت و بر لزوم حفظ اتحاد ملی تأکید کردند.

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا