خانه‌داریسبک زندگی

بهترین روش‌ها برای ازبین‌بردن بوی سیگار در خانه

حس‌کردن بوی سیگار در خانه برای بسیاری از غیرسیگاری‌ها و حتی خود سیگاری‌ها حسی بد و نخواستنی است، از این رو باید تلاش کنیم تا جای امکان بوی سیگار را از محیط خانه و در کل محیط سربسته از بین ببریم. ما در این نوشتار از مجله‌ی اینترنتی خبر ببر به شما خواهیم گفت که از چه روش‌هایی می‌توانید برای ازبین‌بردن بوی سیگار در خانه استفاده کنید.

روش‌های از بین بردن بوی سیگار در خانه

۱- استفاده از وانیل

وانیل

یکی از بهترین روش‌ها برای ازبین‌بردن بوی سیگار در خانه استفاده از وانیل است. این قضیه از آن‌روست که وانیل بویی قوی دارد و این قابلیت را دارد که بوی خود را جایگزین بوی سیگار کند. در این راستا، چند پنبه را به عصاره‌ی وانیل آغشته کنید و در چند جای خانه قرار دهید. علاوه‌بر‌این، می‌توانید مقداری پودر وانیل داخل ظرف بریزید و آن را در گوشه‌های خانه بگذارید.  در ضمن این امکان را دارید که  یک اسفنج را به عصاره‌ی وانیل آغشته کنید و با استفاده از آن به تمیز کردن درها و پنجره‌ها مشغول شوید.

۲- باز کردن پنجره‌ها

بدیهی است که بازکردن پنجره‌ها و تعویض هوای خانه از نخستین کارهایی است که باید برای رفع بوی سیگار در خانه انجام دهید. احتمالاً این کار نمی‌تواند به‌کل بوی سیگار را از بین ببرد اما شکی نیست که می‌تواند مفید باشد.

درصورتی‌که منزل‌تان تهویه یا فن دارد، آن را هم روشن کنید.

۳- تمیزکردن خانه

رفع بوی سیگار در خانه

تمیزکردن در، دیوارها، سقف  وکف خانه هم می‌تواند در از بین بردن بوی سیگار در خانه مفید باشد. توجه کنید که نباید از هر ماده‌ای برای هر نوع کف استفاده شود. هر کفی با هر جنسی باید با ماده‌ی مخصوص‌اش تمیز شود. علاوه‌بر‌این، تا جای امکان سعی کنید با حوصله این کار را انجام دهید و تمرکز زیادی روی گوشه‌های کف – یعنی محل‌های تلاقی کف و دیوار – داشته باشید. در کنار کف، باید دیوار و سقف نیز تمیز شوند. یکی از بهترین مواد برای تمیز کردن دیوارها سرکه است.

بیشتر بخوانید
خرید ساعت بن تن مدل دخترانه با قیمت مناسب

می‌توانید مقداری سرکه را با مقداری آب ترکیب کنید و از این ترکیب جهت تمیز کردن دیوارها استفاده کنید.

در آخر آن‌که با هر وسیله‌ای که دیوارها را تمیز می‌کنید نباید این وسیله خیلی مرطوب باشد، چراکه ممکن است باعث نم‌زدن دیوار شود.

۴- استفاده از سیب

سیب از بهترین مواد برای جذب بو است. سیب افزون‌برآن‌که بوی بد محیط را از بین می‌برد، بوی خوش خود را نیز جایگزین آن می‌کند. برای استفاده از سیب برای ازبین‌بردن بوی سیگار، سیب را نصف کنید، در بشقاب بریزید و در محیط خانه قرار دهید. چند ساعت کافی است تا سیب بتواند بوی سیگار را از بین ببرد. البته که این کار برای از بین بردن بوی سیگار در ماشین هم مفید است.

۳- جوشاندن سرکه سفید

رفع بوی سیگار در خانه

راه‌حلی دیگر که ممکن است در راستای ازبین‌بردن بوی سیگار در خانه مفید باشد کاربردی باشد بهره‌گرفتن از سرکه سفید است. سرکه سفید غیرسمی است و همچنین با محیط‌زیست سازگاری دارد. بهترین روش برای استفاده از سرکه سفید در راستای رفع بوی سیگار این است که آن را بجوشانید و اجازه دهید که در فضای خانه پخش شود.

۴- استفاده از جوش شیرین

بعضی مواقع یکی از علل اصلی ماندگاری بوی سیگار در خانه پرده‌ها و مبل‌ها هستند. از این رو بهتر است با استفاده از جوش شیرین به بوزدایی از پرده‌ها، مبل‌ها و در کل اثاث خانه بپردازید. برای این کار مقداری جوش شیرین را به پرده، مبل و یا فرش بپاشید. اجازه دهید که جوش شیرین لااقل ۲۴ ساعت روی پرده، فرش یا مبل بماند و سپس با استفاده از جاروبرقی آن را جمع کنید. اگر باز هم بوی سیگار حس کردید این کار را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید ماشین لباسشویی | نحوه‌ی انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

۷- بهره‌گرفتن از زغال چوب

هر نوع زغال چوبی می‌تواند برای بوزدایی محیط مفید باشد اما بهترین کار این است که از زغال چوب فعال استفاده کنید. زغال چوب فعال یکی از بهترین گزینه‌ها برای رفع بوی سیگار است و می‌تواند به‌خوبی برای این امر به کار آید. خیلی ساده می‌توانید مقداری زغال چوب را از فروشگاه تهیه کنید و آن را در چند ظرف بریزید و ظروف را در محیط منزل قرار دهید و اجازه دهید یک روز در محیط بمانند. کم‌کم زغال چوب بوی سیگار را از بین می‌برد و می‌تواند رایحه‌ای تازه استشمام کنید.

سخن آخر

در این نوشتار مروری بر روش‌های کاربردی برای رفع بوی سیگار در خانه داشتیم. دیدیم که سیب، وانیل، سرکه و چند ماده‌ی دیگر برای این کار می‌توانند مفید باشند. اگر شما هم روشی سراغ دارید لطفاً آن را با ما و کاربران در میان بگذارید.

همچنین بخوانید: روش‌های رفع بوی بد یخچال

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا