موسیقیهنر

پس از ۱۵ سال رضایا هم مجوز گرفت و اولین ترک قانونی خود را منتشر کرد

متوجه شدیم چند روزی است که امیر رضا طاری که عموماً او را با نام هنری رضایا می‌شناسیم و به یاد داریم، اصطلاحاً مجاز شده و اولین ترک قانونی خود را روانه مارکت موسیقی کشور کرده است. رضایا، دو روز قبل و همزمان با انتشار قطعه «منُ آروم کن» این خبر را در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، به مخاطبان خود داد.

رضایا کیست؟

امیررضا طاری یا همان رضایا، از خوانندگان، آهنگ سازان و ترانه سرایان خاطره انگیز و محبوب دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌هاست. آن طور که از بیوگرافی جمع و جور رضایا بر می‌آید، او متولد ۱۶ تیر ماه سال ۱۳۶۶ در شهر ساری است و آن گونه که متوجه شدیم، او فعالیت خود در حوزه موسیقی را از سنین نوجوانی آغاز کرد. زمانی که حس کرد این کار یعنی فعالیت در زمینه موسقی برایش جدی است و از اهمیت خاصی برخوردار است، برای ادامه فعالیت خود از ساری به تهران می‌آید.

اولین ترک او که با اقبال مواجه و شنیده می‌شود، ترک نازگل است. خوب است بدانید این ترک، سومین ترکی است که رضایا منتشر می‌کند. رضایا این قطعه را با همراهی آرمین زارعی که او را موسیقی‌بازها با عنوان آرمین ۲AFM می‌شناسند و شاهین فلاکت، خواننده‌ای که دیگر از او خبری در مارکت موسیقی نیست، منتشر کرد. جالب است بدانید آرمین زارعی هم اسفند ماه سال ۹۸ بود که مجوز خواندن و انتشار قطعه قانونی تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به دست آورد.

رضایا سابقه همکاری با خوانندگانی چون امیر حسین مقصودلو یا همان تتلوی جنجالی این روزها و سید حسین موسوی ملقب به تهی، اردلان طعمه و سپهر خلسه را در کارنامه موسیقایی خود دارد. خوب است بدانید رضایا از ابتدای فعالیت خود تا پایان سال ۹۷، ۴۲ قطعه موسیقی و ۱۲ موزیک ویدئو را البته بدون مجوزهای ارشاد روانه مارکت موسیقی کرده بود. رضایا دو سال و خرده‌ای که احتمال می‌رود برای اخذ مجوزهای قانونی لازم بوده باشد، از مارکت موسیقی ایران، فاصله گرفت. کاری که پیشتر از او، دوستش آرمین زارعی چنین رویه‌ای را در پیش گرفت و به مدت سه سال تا زمان دریافت مجوز ارشاد یعنی اسفند ماه سال ۹۸، ترکی را روانه بازار نکرد.

بیشتر بخوانید
جمشید علیمراد خواننده قدیمی لس‌آنجلسی درگذشت

نکته جالب توجه اینجاست که حدود ۳۱ هفته قبل یعنی اوایل پاییز سال گذشته، موسسه فرهنگی هنری لیما با انتشار یک استوری به نوعی خبر از ورود این خواننده به مارکت قانونی و طی شدن فرآیند دریافت مجوزش داد. حال این اتفاق با انتشار قطعه «منُ آروم کن» رخ داده است. قطعه‌ای که شعر و موسیقی‌اش متعلق به خود رضایا و تنظیمش بر عهده علی یاسینی خواننده شناخته شده و محبوب پاپ کشورمان است.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شش + 14 =

دکمه بازگشت به بالا