اقتصادیبین‌المللیسیاسی

راه اندازی خط آهن ترکیه به چین راهی برای دور زدن ایران توسط این کشور

گذر از دو دریا به قیمت دور زدن ایران

بالاخره اولین قطار با ۴۸ کانتینر که حامل محموله‌ای از لوازم خانگی پایدار از استانبول بود راهی چین شد تا رقابت‌های تازه‌ای در منطقه آغاز شود.

خوب است بدانید مسیر ریلی ایجاد شده ۸۶۰۰ کیلومتر طول دارد و این خط آهن به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که از ایران گذر نکند. قطار تجاری جدید ابتدا از ترکیه وارد گرجستان و سپس آذربایجان‌ می‌شود. در گام بعد این قطار از دریای خزر عبور می‌کند و با طی کردن مسافتی در قزاقستان به چین می‌رسد.

ترکیه در این سال‌ها با سرمایه‌گذاری برای احداث مسیر خط ریلی قارص به گرجستان و جمهوری آذربایجان در صدد بر آمده تا با توسعه روابط تجاری خود با این کشورها و با سهم‌گیری از تجارت ترانزیت کالا از طریق چین در پی دست یافتن به بازارهای اروپایی است. سال گذشته اولین قطار باری از مسیر چین به اروپا از آنکارا گذر کرد.

ترکیه با گسترش خط ریلی خو به دنبال اجرای شیوه‌هایی است که ایران در آن‌ها حضور یا سهمی نداشته باشد. در همین راستا این کشور در سال جاری مشکلاتی برای عبور و مرور کامیون‌های ایرانی به وجود آورده در حالی که کامیون‌های ترکیه از خاک ایران به منظور ترانزیت کالاهایشان استفاده می‌کنند.

روابط تجاری ایران و ترکیه طی سال‌های گذشته با فزاز و نشیب‌هایی همراه بوده است. طرفین طی دهه گذشته افق روابط ۳۰ میلیارد دلاری را هدف‌گذاری کردند، اما جالب است بدانید میزان مبادلات تجاری میان دو کشور از حدود ۲۲ میلیارد دلار دز سال ۲۰۱۲ به رقم ۵/۶ میلیارد دلار دز سال گذشته میلادی رسیده است.

بیشتر بخوانید
چرا شاهد قطعی‌های مداوم در اینترنت هستیم؟

ایران تامین کننده اصلی نفت و گاز از طریق خط لوله مشترک به ترکیه است، اما تحریم‌های اعمال شده علیه ایران از سوی آمریکا، مشکلاتی که در امر عملیاتی شدن کامل تجارت با ارزهای ملی دو کشور به وجود آمده، نبود ثبات در سیاست تعرفه‌ای و شیوع جهانی ویروس کرونا بر تجارت این و ترکیه سایه افکنده است. خوب است بدانید توسعه خطوط ریلی کشورهای منطقه و اتصال آنها به یکدیگر از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است.

چند روز قبل ایران و افغانستان هم خط خواف-هرات را افتتاح کردند. خط آهنی که صنعتی‌ترین شهر افغانستان را به خواف در شرق ایران متصل می‌کند. با این تفاسیر رقابت دو کشور ایران و ترکیه برای افزایش سهم خود در تجارت با سرزمین‌های شرقی و غربی به کامل شدن طرح جاده ابریشم جدید کمک می‌کند اما آنچه که مسلم است برنده اصلی این رقابت یعنی دولت چین است. با تکمیل شدن طرح مذکور این کشور آسیایی می‌تواند مواد اولیه مورد نیاز خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه ممکن تامین کند.

ایران با تثبیت موقعیت مرکزی خود بین غرب و شرق آسیا در صورت تکمیل ۳۲ کیلومتر باقیمانده از خط آهن شلمچه به بصره می‌تواند کالاهای ترانزیتی را به عراق و سوریه و از طریق دریای مدیترانه به اروپا و شمال آفریقا برساند و به این وسیله تاثیرات شگرفی روی صادرات و واردات در میان کشورهای منطقه داشته باشد.

در کنش‌های پیش آمده میان ایران و ترکیه همچنین بخوانید: آیا اردوغان در پی تجزیه‌ی ایران است؟ + فیلم

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

6 + شش =

دکمه بازگشت به بالا