اطلاعات‌محورخانه‌داریسبک زندگی

راهنمای خرید کیک تولد | ۶ فاکتور مهم برای انتخاب کیک تولد

فکر می‌کنم بسیاری از کسانی که این نوشتار را می‌خوانند با این قضیه موافق هستند که در مقوله‌ی خرید، لااقل در اغلب مواقع، بهتر است که از پیش در مورد محصولی که قصد خرید آن را داریم اطلاعاتی داشته باشیم تا بتوانیم خریدی عالی و به‌دور از پشیمانی را تجربه کنیم. این ماجرا برای خرید کیک تولد نیز صادق است. بهتر است قبل از انتخاب کیک تولد بدانیم که برای خرید یک کیک تولد کدام فاکتورها باید در نظر گرفته شوند. ادامه‌ی این نوشتار روی موضوع راهنمای خرید کیک تولد تمرکز دارد. با هم خواهیم دید که به‌هنگام خرید کیک تولد می‌بایست به کدامین فاکتورها دقت داشت.

راهنمای خرید کیک تولد

به‌هنگام خرید کیک تولد بهتر است فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید. البته ممکن است یک یا چند فاکتور از فاکتورهایی که در ادامه می‌آیند برای برخی چندان اهمیت نداشته باشند، اما به هر صورت فاکتورهای زیر برای اغلب خریداران مهم هستند:

۱- قیمت

 کیک‌های تولد بسیار متنوع اند و با مواد اولیه‌ی متفاوتی تهیه می‌شوند. همین در کنار وزن و چند المانِ دیگر موجبِ قیمت‌های متنوع آن‌ها شده‌است. قطعاً اگر در خرج‌کردن برای خرید کیک تولد هیچ محدودیتی ندارید، مقوله‌ی قیمت برای‌تان مهم نیست اما اگر محدودیت دارید باید حتماً به قیمت کیک تولد توجهی ویژه داشته باشید.

درنظر داشته باشید که قیمت ممکن است مقوله‌ای مهم برای خرید کیک تولد باشد، اما نباید تمامی توجه‌تان را به آن معطوف کنید. چراکه احتمالاً می‌دانید در بسیاری مواقع قیمت پایینِ یک محصول نشان از کیفیتِ پایین آن دارد، البته نه همیشه. در ضمن ممکن است گاهی یک کیک وزنی برابر با کیکی دیگر داشته باشد، اما قیمت آن بسیار بیشتر باشد. در چنین موقعیتی نباید فوری حکم به برتر بودن کیکِ ارزان‌تر بدهید، چراکه تزئینِ حرفه‌ایِ کیک نیز تأثیری مستقیم روی قیمت کیک تولد می‌گذارد.

بیشتر بخوانید
خودروهای کلاسیک در حال تبدیل شدن به خودروهای برقی هستند

راهنمای خرید کیک تولد

۲- وزن و اندازه

طبیعتاً هرچه کیک وزن و اندازه‌ی بیشتری داشته باشد قیمت بیشتری هم دارد، چراکه از مواد بیشتری برای تهیه‌ی آن استفاده شده‌است. اما نکته‌ای که در راستای ارتباط راهنمای خرید کیک تولد و وزن آن وجود دارد این است که بهتر است با توجه به تعداد مهمانان‌تان، وزن کیک را انتخاب کنید. کیک‌ها در وزن‌های متعددی از جمله ۵۰۰ گرمی، ۱ کیلوگرمی، ۲ کیلوپرمی، ۴ کیلوگرمی، ۸ کیلوگرمی، ۱۰ کیلوگرمی و حتی ۲۰ کیلوگرمی در دسترس هستند.

۳- سلیقه‌ی صاحب جشن تولد

چنان‌چه قرار است نسبت به خرید کیک تولد برای هدیه‌دادنِ آن اقدام کنید، شاید بد نباشد به‌هنگام انتخاب کیک تولد سلیقه‌ی کسی که تولدش است را نیز در نظر بگیرید. البته اگر هیچ شناختی از سلیقه‌ی او ندارید، این فاکتور برای شما بدون‌کاربرد است اما اگر شناختی از سلیقه‌اش دارید قطعاً با خرید کیک تولد در راستای سلیقه‌ی او می‌توانید بیشتر او را خوشحال کنید.

راهنمای خرید کیک تولد

۴- مواد کیک

مورد دیگری که در بحث‌مان در مورد راهنمای خرید کیک تولد به آن باید اشاره کنیم، مواد کیک است. کیک‌های تولد عمدتاً خامه‌ای هستند، اما در سال‌های اخیر کیک‌های تولد متنوعی تولید می‌شوند و از این رو دست‌تان برای انتخاب کیک تولد باز است.

موادی که برای تهیه‌ی کیک تولد به‌کارگرفته می‌شوند هم در ماندگاری کیک، هم در طعم کیک، هم در قیمت کیک و هم البته در وزن کیک تأثیرگذار هستند.

به‌عنوان مثال کیک‌های فوندانت کیک‌هایی هستند که ماندگاری بیشتری دارند و از همین رو فرصت بیشتری برای جابه‌جایی آن‌ها بیرون از محیط یخچال فراهم است. یا مثلاً کیک‌های نوتلا عمدتاً از شکلات نوتلا تهیه می‌شوند و هم طعمی عالی دارند و هم البته قیمت‌شان نسبتاً بالاتر از کیک‌های دیگر است.

بیشتر بخوانید
راز عدد پی در دوران هخامنشیان و ساخت تخت جمشید

۵- ظاهر کیک

بدون‌شک به ظاهر کیک نیز باید به‌هنگام بحث در مورد راهنمای خرید کیک تولد اشاره شود. ظاهر کیک برای خرید کیک تولد مهم است، خصوصاً اگر قرار است نسبت به خرید اینترنتی کیک برای هدیه‌دادنِ آن اقدام کنید. زمانی که هدیه‌تان به دست گیرنده می‌رسد، نخستین چیزی که خود را نشان می‌دهد «ظاهر کیک» است.

همچنین در عکس‌های تولد عمدتاً کیک هم وجود دارد و بنابراین اگر کیک ظاهر خوبی نداشته باشد ممکن است تأثیری منفی در جلوه‌ی زیبای عکس‌های مراسم تولد داشته باشد. همچنین بهتر است ظاهر کیک و خصوصاً رنگ آن با دکوراسیون محیطی که جشن تولد در آن برگزار می‌شود تا حدی سازگاری داشته باشد. به‌عنوان مثال، اگر دکوراسیون محیط رنگ‌های شاد دارد، بهتر است از سفارش کیک‌های شکلاتی که رنگی تیره دارند اجتناب شود؛ یا اگر دکوراسیون یا تم محیط جشن تولد حالتی کلاسیک و تیره‌رنگ دارد، بهتر است کیک تولد شکلاتی و با رنگِ تیره باشد.

در ضمن، عناصر زیادی در ظاهر کیک نقش دارند، از جمله قالب مثلثی، دایره‌ای یا مربعیِ آن، یا سینی کیک، یا تزئینی که قناد برای زیباسازی کیک استفاده می‌کند و چند عنصر دیگر.

راهنمای خرید کیک تولد

۶- زمان تحویل دقیق

این مورد برای زمان‌هایی‌ست که قصد خرید اینترنتی کیک دارید. اگر کیک را برای هدیه‌دادن سفارش می‌دهید، باید حتماً کیک در مراسم تولد تحویل داده شود، درغیر‌این‌صورت چندان کاربردی نخواهد بود.

خلاصه

با هم مروی بر ۷ تا از فاکتورهای مهم برای خرید کیک داشتیم. قیمت، وزن و اندازه، سلیقه‌ی صاحب تولد، مواد کیک و زمان تحویل دقیق کیک در خرید آنلاین از جمله فاکتورهای اصلی به‌هنگام خرید کیک هستند.  با درنظرداشتن این فاکتورها می‌توانید خریدی بهتر و آگاهانه‌تر داشته باشید.

بیشتر بخوانید
ماینینگ یا استخراج بیت‌کوین چیست؟ | منظور از مزرعه بیت‌کوین چیست؟

همچنین بخوانید: راهنمای خرید کفش زنانه

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا