تکنولوژیخانه‌داریسایر گجت‌هاسبک زندگی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی | نحوه‌ی انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

اگر بدانیم که به هنگام خرید کدام موارد و اصول را باید رعایت کنیم خرید بهتری خواهیم داشت. این قضیه برای تمامی محصولاتی که قصد خریدشان را داریم صادق است. اما محصولی که در این نوشتار به راهنمای خرید آن اشاره خواهیم داشت، ماشین لباسشویی ست. ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم خانگی برقی همواره در حال پیشرفت است و تولیدکننده‌های آن سعی‌شان برآن است که به تدریج مشکلات ماشین لباسشویی‌های پیشین را برطرف ساخته و، افزون بر این، تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به محصولات جدید خود بیفزایند. به سبب همین امور است که در میان این همه تولید کننده می‌بایست با توجه به نیازهای‌مان و بودجه‌ای که در دست داریم، و همچنین با در نظر گرفتن اصول مربوط به خرید ماشین لباسشویی، انتخابی صحیح داشته باشیم. ما در این نوشتار به طور خلاصه به معرفی برخی از فاکتورهای مهم به هنگام خرید ماشین لباسشویی می‌پردازیم. با ما همراه باشید – با راهنمای خرید ماشین لباسشویی .

راهنمای خرید ماشن لباسشویی | فاکتورهایی که باید در نظر داشت

۱- نوع موتور

از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی که به هنگام خرید ماشین لباسشویی می‌بایست در نظر گرفته شوند نوع موتور ماشین است.  اما پیش از آن که به موتور ماشین لباسشویی بپردازیم ذکر این نکته لازم می‌نماید که ماشین‌های لباسشویی عموماً از دو موتور برخوردار اند: یکی موتور شستشو و دیگری موتوری که جهت پمپ آب استفاده می‌شود.

موتور شستشوی ماشین لباسشویی بسته به نوعی که دارد می‌تواند در قیمت تمام‌شده‌ی ماشین لباسشویی تأثیری فراوان داشته باشد. این موتورها عموماً دو نوع هستند: یکی تسمه‌دار و دیگری بدون تسمه. خود موتورهای تسمه‌دار نیز به انواعی تقسیم می‌شوند: از مدل‌های اونیورسال گرفته تا دی‌سی و اسنکرون. امروزه عموماً از موتور اونیورسال در ماشین‌های لباسشویی استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید
آگاهی ایلان ماسک از موضوع حمایت بیت کوین از انرژی‌های سبز
راهنمای خرید ماشین لباسشویی
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

۲- ظرفیت

مورد دیگری که به هنگام خرید بهتر است به آن توجه شود ظرفیت ماشین لباسشویی است. عموم ماشین لباسشویی‌های موجود، ۵، ۷، ۸، ۹ و ۱۴ کیلویی هستند. به هنگام خرید ماشین لباسشویی بایستی با توجه به جمعیت خانواده و تعداد لباس‌ها یک ظرفیت مشخص را انتخاب کنید. انتخاب یک ظرفیت مناسب می‌تواند موجب آن شود که لباس‌ها در چند سری شستشو نشوند و این امر نه تنها در زمان بلکه در انرژی نیز صرفه جویی را به همراه دارد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

۳- ورود آب گرم و سرد

برخی ماشین لباسشویی‌ها از دو ورودی آب گرم و سرد برخوردار اند. بهتر است به هنگام خرید به دنبال این ماشین لباسشویی‌ها باشید چرا که ماشین لباسشویی‌هایی که ورودی آب گرم ندارند به واسطه‌ی المنت آب را گرم کرده و انرژی بیشتری مصرف می‌کنند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

۴- لرزش و صدا

از جمله مواردی که در انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب بایستی مورد توجه واقع شوند، لرزش و صدای ماشین لباسشویی است. بهتر است به هنگام خرید اینترنتی، به دسیبلی که برای صدای ماشین لباسشویی ذکر شده توجه کنید. هر چه ماشین لباسشویی کم صدا‌تر و کم لرزش‌تر باشد، گزینه‌ی بهتری برای خرید است.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

۵- دور موتور

فاکتور دیگری که در هنگام خرید بایستی به آن توجه شود، دور موتور ماشین است. دور موتور از تأثیرگذارترین موارد در خشک کردن لباس‌ها پس از شستشو است. این میزان در ماشین لباسشویی‌های مختلف از ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ متغیر است اما دور موتورهای ۱۲۰۰، ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند.

۶- برند ماشین لباسشویی

موردی دیگر که بهتر است به آن دقت شود، برند ماشین لباسشویی است. بهتر است از ماشین لباسشویی‌های برندهای معروف انتخاب کنید. اما برندهای معروف کدام اند؟

بیشتر بخوانید
طالع‌بینی ازدواج متولدین شهریور | فال ازدواج زن و مرد شهریوری

برخی برندها هستند که محصولات‌شان به نسبت سایرین از فروش بیشتری برخوردار بوده است و از شهرت بالایی هم برخوردار هستند. حتماً شما هم با نام این تولید کننده‌ها آشنایی دارید. این تولید کننده‌های برتر به قرار  زیر هستند:

  • بوش
  • سامسونگ
  • ال‌جی
  • اسنوا
  • میدیا
  • دوو
  • پاناسونیک
  • ویرپول
  • زیرووات
  • ایندزیت

البته که فاکتورهای بیشتری به هنگام خرید ماشین لباسشویی از اهمیت برخوردار اند، اما آن چه که در بالا آمد مهم‌ترینِ این فاکتورها هستند.

نکته‌ای دیگر که بهتر است به آن اشاره کنم این است که سعی کنید به هنگام خرید اینترنتی از نظرات کاربران بهره ببرید. یعنی همواره در هر محصولی سعی کنید در قسمت نظرات، یک به یک نظرات را مطالعه کنید تا برداشتی بهتر از محصول در ذهن‌تان القا شود.

هچنین بخوانید: راهنمای خرید تلویزیون

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا