زیباییمد و پوشاک

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه + مدل‌های زیبای ساعت زنانه

تنوع کالاها در دنیای جدید بسیار زیاد است و برای خرید بیشتر اجناس گزینه‌های متعددی پیش‌روی‌مان قرار دارند. این تنوع فرصت‌هایی برای انتخاب کالایی با نزدیک‌ترین مشخصات به آن‌چه می‌پسندیم را در اختیارمان می‌گذارد، اما از سویی ممکن است باعث سردرگم‌شدن‌مان درباره‌ی بهترین گزینه از بین تعداد زیادی محصول مشابه شود. کسب اطلاعات کافی درباره‌ی کالایی که قصد خرید آن را داریم به ما کمک خواهد کرد تا با دید بازتری برای انتخاب بهترین نوع آن اقدام کنیم و درنهایت خرید خوبی داشته باشیم. در این نوشتار – با عنوان راهنمای خرید ساعت مچی زنانه  –  قصد داریم به نکات مهم در خرید ساعت مچی زنانه اشاره کنیم، نکاتی که اطلاع از آن‌ها کمک خواهد کرد که بهترین ساعت مچی را با توجه به سلیقه و نیازهای خود انتخاب و خریداری کنید. با ما تا انتهای این نوشتار همراه باشید.

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه

درخرید یک ساعت مچی خوب زنانه پیش از هر چیز باید مشخص کنید که هدف‌تان از خرید ساعت مچی چیست و قصد دارید از آن در چه فضاهایی استفاده کنید. تعیین هدف از خرید ساعت مچی از این نظر اهمیت دارد که بر اساس آن است که شما ویژگی‌های ساعت مچی را برمی‌گزینید. به‌عنوان مثال ویژگی‌های ساعتی که برای استفاده‌ی روزمره در فضاهای رسمی مانند محیط کار یا تحصیل خریداری می‌شود، مشابه ساعتی نیست که به‌قصد استفاده از مهمانی‌ها و مجالس پوشیده می‌شود.

بنابراین یا باید به‌هنگام خرید ساعت مچی کیفیت آن را مدنظر قرار دهید، یا زیبایی‌اش را یا هر دوی این معیارها را. در ادامه‌ی راهنمای خرید ساعت مچی ابتدا به معیارهای مهم برای درنظرگرفتن کیفیت ساعت مچی زنانه و سپس به معیارهای مهم برای درنظرگرفتن زیبایی ساعت مچی زنانه پرداخته خواهد شد:

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه | انتخاب ساعت مچی زنان از نظر کیفیت

برای انتخاب مناسب‌ترین ساعت مچی زنانه از نظر کیفیت باید چند فاکتور را درنظر بگیرید که مهم‌ترین این فاکتورها شامل موارد زیر اند:

۱- منبع تغذیه‌ی موتور ساعت

ساعت‌های مچی از نظر منبع تغذیه به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • ساعت‌های مکانیکی
 • ساعت‌های کوارتز
 • ساعت‌های اتوماتیک

منظور از ساعت‌های مکانیکی ساعت‌هایی‌ست که به‌صورت دستی کوک می‌شوند و درواقع منبع انرژی موتورشان از طریق انرژی پتانسیل جمع‌شده در یک فنر که بر اثر کوک‌کردن دستی ایجاد شده تأمین می‌شود. این نوع ساعت‌ها قدیمی‌ترین نوع از این نظر هستند و اکنون کمتر در ساعت‌های مچی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید
بهترین زمان برای تزریق فیلرهای پوستی را بشناسید

منظور از ساعت‌های کوارتز ساعت‌هایی است که انرژی مورد نیاز موتور آن‌ها از طریق باتری تأمین می‌شود. انرژی الکتریکی باتری در این ساعت‌ها باعث به‌حرکت‌درآمدن عقربه‌ها می‌شود و نحوه‌ی تبدیل انرژی در این ساعت به‌صورتی‌ست که باعث ایجاد صدای تیک‌تاک می‌گردد. بیشتر ساعت‌های مچی امروزی کوارتز هستند.

منظور از ساعت‌های اتوماتیک هم ساعت‌هایی است که انرژی مورد نیاز برای کار موتور آن‌ها از طریق حرکات مچ دست و از طریق قطعه‌ای به‌نام روتور تأمین می‌شود.

در بین این سه نوع ساعت ساعت‌های کوارتز دقیق‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند و دوام بیشتری دارند، اما نسبت به دو نوع دیگر صدای تیک‌تاک زیادی دارند و حرکت عقربه‌ها در آن‌ها پیوسته نیست. ساعت‌های اتوماتیک گران‌قیمت‌تر از دیگر ساعت‌ها هستند و بزرگ‌ترین معایب‌شان گذشته از قیمت بالا، دقت پایین‌تر و حساسیت به شرایط نامساعد محیطی‌ست. درصورتی‌که قصد خرید ساعتی لوکس را ندارید بهتر است از ساعت‌های کوارتز استفاده کنید.

۲- نوع صفحه‌نمایش ساعت

ساعت‌های مچی از این نظر به سه دسته‌ی آنالوگ یا عقربه‌دار، دیجیتال و آنالوگ-دیجیتال تقسیم می‌شوند. ساعت‌های دیجیتال معمولاً ارزان‌تر از دیگر انواع ساعت از این نظر هستند و ساعت‌های دیجیتال-آنالوگ از همه گران‌تر اند. ساعت‌های آنالوگ عقربه‌دارند و ساعت‌های دیجیتال زمان را با استفاده از ارقام دیجیتال روی یک صفحه‌نمایش ال‌ای‌دی یا ال‌سی‌دی نشان می‌دهند.

راهنمای خرید ساعت مچی

۳- مقاومت در برابر آب

مقاومت ساعت‌های مچی دربرابر آب با دو واحد ATM و BAR مشخص می‌شود و هرچه مقدار این دو شاخص بیشتر باشد، ساعت مقاومت بیشتری دربرابر آب خواهد داشت. هر یک واحد از این شاخص‌ها برابر با ۱۰ متر است، یعنی به‌عنوان مثال یک ساعت ۱ATM تا عمق ۱۰ متری ضدآب است و یک ساعت ۳ATM تا عمق ۳۰ متری.

اگر قصد دارید از ساعت مچی هنگام شنا هم استفاده کنید، باید ساعت‌هایی با بیش از ۵ ATM بخرید، اما برای استفاده‌های معمولی ساعت‌های ۱ ATM  که تنها در برابر قطرات آب مقاوم است کافی‌ست.

۴- جنس روکش ساعت

روکشی که از قسمت‌های داخلی ساعت محافظت می‌کند از مواد مختلفی مثل طلق، پلاستیک، شیشه یا کریستال ساخته می‌شود. استفاده از پلاستیک باعث کاهش قیمت ساعت می‌شود و احتمال شکستن آن را پایین می‌آورد اما این نوع روکش به‌مرورزمان ساییده و کدر می‌شود. محافظ‌های شیشه‌ای ساییده نمی‌شوند، اما ممکن است بر اثر ضربه، حرارت و مانند آن‌ها بشکنند. ساعت‌های کریستال هیچ‌یک از این دو عیب را ندارند، اما نسبتاً گران‌اند.

بیشتر بخوانید
استفاده از استتار آفتاب پرست در رباتیک نرم

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه

۵- جنس بند ساعت

بند ساعت‌ها از مواد مختلف – از فلزهای قیمتی گرفته تا پلاستیک‌های بی‌کیفیت – ساخته می‌شود. جنس بند ساعت می‌تواند قیمت آن را تا حد زیادی تحت‌تأثیر قرار دهد و همچنین بر کیفیت آن نیز اثرگذار باشد. معمولاً ساعت‌هایی که بند فلزی دارند شکیل‌ترند و البته گران‌تر هم هستند. دقت داشته باشید که درصورتی‌که پوست حساسی دارید بهتر است سخت‌گیری بیشتری در انتخاب جنس بند ساعت به‌خرج دهید، چرا که درصورت حساسیت‌داشتن به مواد آن مجبور خواهید بود بند ساعت را عوض کنید، این نکته درباره‌ی قفل و همچنین جنس بدنه‌ی ساعت هم صادق است.

۶- جنس بدنه‌ی ساعت

بدنه‌ی ساعت یعنی قسمت پشتی آن، با استفاده از مواد مختلفی مانند فلزاتی مثل پلاتینیوم، تیتانیوم، نقره و حتی طلا یا با استفاده از انواع پلاستیک ساخته می‌شود. این قسمت از ساعت بر کیفیت و قیمت آن اثرگذار است.

ساعت مچی زنانه

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه | انتخاب بهترین نوع ساعت مچی زنانه از نظر ظاهری

برای انتخاب بهترین و زیباترین ساعت مچی زنانه با توجه به نیازها و سلایق خودتان موارد زیر را به‌خاطر داشته باشید:

۱- فرم کلی ساعت مچی

ساعت‌های مچی زنانه در فرم‌های مختلفی طراحی و عرضه می‌شوند که می‌توان مجموع آن‌ها را به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 • ساعت‌های رسمی یا کلاسیک
 • ساعت‌های مجلسی
 • ساعت‌های فانتزی
 • ساعت‌های اسپرت

انتخاب بهترین گزینه از بین فرم‌های مختلف ساعت مچی بستگی به سلیقه‌ی شما و هدف‌تان از خرید ساعت دارد. به‌عنوان مثال ساعت‌های کلاسیک بهترین ساعت‌ها برای مصارف روزانه هستند و ساعت‌های اسپرت بیشتر مناسب خانم‌های جوانی هستند که بیشتر در محیط‌های غیررسمی، حتی در مدرسه، حضور دارند.

برای انتخاب بهترین ساعت مجلسی بهتر است آن را متناسب با سایر اکسسوری‌های خود، به‌ویژه انگشترها و دست‌بندهای‌تان انتخاب کنید. ساعت‌های مجلسی معمولاً بند فلزی دارند و می‌توان با انتخاب جنس بند از فلزاتی مانند طلا و نقره هم یک ساعت زیبا داشته باشید و هم دستبندی لوکس و شیک. ساعت‌های مجلسی گذشته از این عقربه‌های ظریفی دارند و در طراحی آن‌ها از عناصری مثل نگین روی ارقام هم استفاده می‌شود.

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه
تناسب ساعت مچی با اکسسوری

۲- شکل و اندازه‌ی صفحه‌ی ساعت مچی

صفحه‌ی ساعت‌های مچی در اشکال مختلفی مانند دایره، مربع و لوزی و در ابعاد گوناگونی طراحی می‌شوند. به‌طور کلی ساعت‌هایی که صفحه‌ی دایره‌شکل به‌نسبت کوچکی دارند ساعت‌هایی کلاسیک و مناسب برای خانم‌هایی هستند که قصد دارند از ساعت در اماکن رسمی و حتی در مهمانی‌ها استفاده کنند. معمولاً ساعت‌های کلاسیک زنانه صفحات کوچک‌تری نسبت به ساعت‌های مردانه دارند، اما این درباره‌ی ساعت‌های اسپرت صادق نیست و ساعت‌های زنانه و مردانه از این نظر چندان تفاوتی با هم ندارند.

بیشتر بخوانید
بلیچینگ دندان در کرج؛ خداحافظی با زردی دندان‌ها

بهتر است با درنظرگرفتن مجموع شرایط بهترین اندازه و شکل صفحه‌ی ساعت مچی را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال اگر قصد خرید ساعت مجلسی زنانه را دارید و نمی‌خواهید مبلغی بسیار زیاد بابت خرید آن پرداخت کنید، بهتر است ساعتی با صفحه‌ی به‌نسبت کوچک‌تر را انتخاب کنید، چرا که صفحه‌ی بزرگ ساعت می‌تواند جلوه‌ی دیگر اکسسوری‌های شما را کاهش دهد.

سایر نکاتی که بهتر است هنگام انتخاب ساعت مچی زنانه درنظر داشته باشید

 • بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که برندی معتبر داشته باشد و تا حد امکان آن را از نمایندگی‌های مجاز بخرید.
 • اگر قصد استفاده از ساعت هنگام ورزش را دارید شاید بد نباشد به‌جای ساعت مچی از ساعت‌های هوشمند استفاده کنید.
 • اگر شرایط کار و زندگی شما به‌صورتی است که سفرهای زیادی به کشورهای خارجی دارید بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که بتواند همزمان زمان چندین نقطه از دنیا را نمایش دهد.
 • اگر شرایط کار و زندگی شما به‌صورتی‌ست که در آن شرایط محیطی مثل درجه‌ی هوا، فشار هوا یا رطوبت موجود در هوا نوسان زیادی دارد بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که در برابر این تغییرات مقاوم باشد.
 • پس از انتخاب ساعت، به‌ویژه ساعت‌های لوکس، حتماً از فروشنده نحوه‌ی نگهداری از آن را هم جویا شوید. به‌عنوان مثال این امکان وجود دارد که ساعت‌های مجلسی بر اثر تماس با برخی عطرها یا محصولات آرایشی آسیب ببینند و آگاهی از این نکات برای نگهداری صحیح از ساعت ضروری‌ست.

ساعت مچی زنانه

سخن پایانی

در این نوشتار به راهنمای خرید ساعت زنانه پرداختیم و به نکاتی اشاره کردیم که با توجه به آن‌ها می‌توانید بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین ساعت مچی را انتخاب و خریداری کنید. لطفاً شما نیز تجربیات‌تان در زمینه‌ی خرید ساعت زنانه را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

همچنین بخوانید: راهنمای خرید کفش پاشنه بلند

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

دو + یک =

دکمه بازگشت به بالا