رابطه‌ی زناشوییسبک زندگی

برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسر چه باید کرد؟ | ویژه‌ی خانم‌ها

اگر نگوییم همه اما می‌توانیم بگوییم اکثر زوج‌ها پس از ازدواج رابطه‌ای گرم و صمیمی را تجربه می‌کنند و روزگار خوشی را می‌گذرانند. گاه این مدت دو سه ماه به‌طول می‌انجامد، گاه دو سه سال و گاه تا ابد. اما چه عواملی باعث می‌شوند که آن شور و شوق اولیه‌ای که زندگی مشترک را به کام زوج‌ها شیرین می‌کند، پس از مدتی از بین برود و سردی و تیرگی بر رابطه‌ی آن‌ها سایه اندازد؟ چگونه می‌توان آن رابطه‌ی عاشقانه‌ی اوایل ازدواج را برای همیشه حفظ کرد و حتی کمیت و کیفیت‌اش را ارتقا داد؟ در این نوشتار از مجله‌ی اینترنتی خبر ببر قصد داریم به نقش خانم‌ها در این میان بپردازیم و ببینیم چگونه خانم‌ها می‌توانند در حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسر نقشی مؤثر داشته باشند.

آدم، آدم است!

برای آن‌که به نقش خانم‌ها در حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسرشان بپردازیم لازم است در درجه‌ی اول توجه کنیم که زنان و مردان هر دو انسان هستند و ویژگی‌های مشترک بسیاری دارند. گذشته از این مورد، هر انسان به‌طور کلی متفاوت از دیگر انسان‌هاست و نمی‌توان در مورد تمامی انسان‌ها چه مرد و چه زن، دستور عملی جامع برای رفتار مناسب با فردی دیگر ارائه نمود – از همین روی لازم است که هر فرد تمامی تلاش خود را برای شناخت هرچه بیشتر همسر خود به‌خرج دهد و برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسر نکات روانشناسی را در کنار چنین شناخت فردی‌ای به کار بندد.

با این مقدمات به سراغ کارهایی می‌رویم که زنان می‌توانند برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه با همسرشان انجام دهند.

بیشتر بخوانید
راهنمای شستن ماسک | کامل و مرحله‌به‌مرحله

مردان از رابطه‌ی عاشقانه چه می‌خواهند و زنان برای حفظ آن چه‌کار می‌توانند بکنند؟

۱- صداقت اولویت بسیاری از مردان است

اگرچه تقریباً همه‌ی افراد از دروغ بیزارند، صداقت اولویت بالاتری برای مردان در ازدواج دارد. بنابراین یکی از کارهایی که زنان بایستی برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه انجام دهند، پرهیز از بیان دروغ است.

۲- زنی باشید دارای اعتماد به نفس، خودکفا و در عین حال ناکامل!

شاید برخی از زنان با این گمان که مردان از زنان سطحی‌نگر، ضعیف، وابسته و … خوش‌شان می‌آید، ناخودآگاه پس از ازدواج دارای شخصیتی با این خصوصیات شوند؛ اما حقیقت این‌گونه نیست. مردان دوست دارند بدانند که همسرشان آن‌ها را به خاطر خودشان و نه به عنوان فردی که او را تأمین مالی می‌کند، دوست دارند. با این حال شاید هیچ مردی در رابطه‌ی ازدواج دوست نداشته باشد که همسرش خود را کامل و درنتیجه بی‌نیاز از او بپندارد. به‌راستی نیز هیچ انسان بی‌نقصی در دنیا وجود ندارد. مردان علاقه‌مندند بتوانند به همسر خود کمک کنند و رضایت همسر خود را از این کمک‌ها ببینند و احساس نمایند.

۳- سلطه‌جویی و خودبرتربینی را به دوستی تبدیل کنید

رابطه‌ی عاشقانه با همسر

مردها هم همانند خانم‌ها و شاید بیشتر از اغلبِ آن‌ها از این‌که متوجه شوند تحت سلطه و فرمان‌بری شخصی دیگر هستند، احساس خوبی نخواهند داشت.

۴- خصوصیات همسرتان را بپذیرید

هر فردی دارای خصوصیاتی، چه خصوصیات ظاهری و چه خصوصیات رفتاری، است. شما همین فرد را برای ازدواج انتخاب نموده‌اید پس در صورتی‌که برخی از خصوصیات همسرتان را نمی‌پسندید تا حد امکان آن‌ها را بپذیرید و به جای سرزنش او دست روی خصوصیات مثبت‌اش بگذارید و همسرتان را به خاطر آن‌ها تحسین کنید.

بیشتر بخوانید
کاربردهای لیمو | یک لیموترش و این همه فایده!

۵- همواره توجه خود را به او نشان دهید

همان‌گونه که جزئیات برای زنان مهم است، برای مردها هم شاید کمی کم‌تر اهمیت دارد. کارهای کوچک مثل ارسال یک پیام عاشقانه، تهیه‌ی غذای مورد علاقه‌ی او، تهیه‌ی هدیه‌ای کوچک و … از جمله کارهایی هستند که می‌توانند نشان‌گر توجه شما به همسرتان باشند.

۶- از همسرتان تعریف کنید

رابطه‌ی عاشقانه با همسر

شاید خانم‌ها گمان کنند همسرشان به تعریف آنان نیازی ندارد، اما به احتمال زیاد چنین نیست. پس تلاش کنید تا در هر فرصتی از همسر خود تعریف و تمجید کنید و اعتماد به نفس او را موضوعی مهم تلقی نمایید.

۷- مشکلات حرفه‌ای همسرتان را جدی بگیرید

برای اغلب مردان موفقیت در شغل خود اهمیت خاصی دارد. مردان در صورت کسب موفقیتِ کاری اعتماد به نفس پیدا می‌کنند و دارای شخصیتی مستحکم‌تر می‌گردند. بنابراین هرگز در صورت شکست کاری همسرتان، او را نادیده نگیرید و بدتر از آن شروع به سرزنش او نکنید.

سخن پایانی

آن‌چه در این نوشته به آن اشاره شد، تمام نکاتی را که خانم‌ها می‌توانند برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه در نظر داشته باشند، دربرنمی‌گیرد. نکات بسیاری برای حفظ رابطه‌ی عاشقانه وجود دارد که که باید برای آگاهی از آن‌ها مطالعات بیشتری داشته باشید و تجریبات افزون‌تری کسب نمایید. اما به خاطر داشته باشید که ازدواج رابطه‌ای است که در صورت غفلت، آهسته‌آهسته به سمت شکست و فروپاشی می‌رود. پس هر آن باید برای محافظت از این دارایی باارزش تمام تلاش خود را انجام داد و همواره به دنبال فراگیری هرچه بیشتر بود.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

15 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا