فوتبالیورزشی

آیا دیگو کاستا راهی الهلال عربستان می‌شود؟

دیگو کاستا بعداز فسخ قرارداد با اتلتیکو مادرید، اکنون در آستانه‌ی پیوستن به الهلال عربستان قرار دارد.

بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا به دلیل مشکلات شخصی و خانوادگی از اتلتیکو مادرید جدا شد. بعداز فسخ قرارداد دیگو کاستا با اتلتیکو مادرید، تیم‌های زیادی برای جذب او تلاش کردند. الهلال عربستان یکی از تیم‌های مطرح آسیایی بود که بعداز جدایی دیگو کاستا از اتلتیکو مادرید، با این بازیکن ارتباط برقرار کرد. روز گذشته رسانه‌های عربی وابسته به تیم الهلال مدعی شدند که این تیم در آستانه‌ی جذب دیگو کاستا قرار دارد.

نشریه‌ی اسپورت عربستان طی یک خبر عنوان کرد:

باشگاه الهلال عربستان قرارداد ۱۷ میلیون یورویی و دوساله به دیگو کاستا پیشنهاد کرده است تا این بازیکن اسپانیایی را جذب کند.

گفتنی است که دیگو کاستا هفته‌ی گذشته قراردادش را با تیم اتلتیکو مادرید فسخ کرد و اکنون بازیکن آزاد محسوب می‌شود.

در ادامه نشریه‌ی الخلیج امارات مدعی شد تیم الهلال عربستان برای جذب دیگو کاستا، پیشنهاد‌‌های وسوسه‌انگیزی به او داده است.

خبرگزاری الخلیج طی یک خبر عنوان کرد:

تیم الهلال پیشنهاد هواپیما‌ی شخصی و بازوبند کاپیتانی را به دیگو کاستا داده است.

الخلیج در ادامه افزود:

قرارداد دیگو کاستا با الهلال عربستان ۲ ساله و به ارزش ۱۷ میلیون یورو خواهد بود.

خبرگزاری اماراتی در ادامه تصریح کرد:

ویلای شخصی، ماشین جنسیس از نوع GV70 و پاداش ماهانه از پیشنهادهای دیگر تیم الهلال است.

دیگو کاستا الهلال

واکنش باشگاه الهلال به جذب دیگو واستا

بعد از شایعات حضور دیگو کاستا در عربستان، مسئولان الهلال نسبت به این انتقال واکنش نشان دادند. احمدالجبری یکی از مربیان تیم‌های زیر ۲۱ سال الهلال در گفت‌و‌گو با خبرگزاری الریاض عنوان کرد: جذب دیگو کاستا دور از دسترس است.

بیشتر بخوانید
تماشای از نزدیک بازی‌های لیگ برتر برای زنان آزاد می‌شود

شواهد حاکی از آن است که تیم الهلال می‌خواهد انتقال دیگو کاستا را بدون آگاهی رسانه‌ها انجام دهد تا مشکلاتی مانند فیرپلی مالی باعث جلوگیری از این انتقال نشود.

خودِ کاستا خواهان بازگشت به لیگ انگلیس

قبل از شایعات حضور دیگو کاستا در الهلال عربستان، تیم‌های ارسنال و پاری‌سن‌ژرمن با بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا تماس گرفته بودند.

آرتتا یکی از مربیانی است که به سبک بازی دیگو کاستا علاقه دارد و دستور جذب این بازیکن اسپانیایی را صادر کرده است.

هفته‌ی گذشته خبرگزاری AS طی یک خبر عنوان کرد:

آرتتا با دیگو کاستا تماس گرفته است.

خبرگزاری اسپانیایی همچنین افزود:

دیگو کاستا خواهان بازگشت به لیگ انگلیس است و می‌تواند راهی آرسنال شود.

پاری‌سن‌ژرمن فرانسه یکی دیگر از مقصد‌های احتمالی دیگو کاستا محسوب می‌شود. لئوناردو مدیر ورزشی پاری‌سن‌ژرمن، دیگو کاستا را به عنوان جانشین کاوانی در نظر دارد.

خبرگزاری ال‌پاریس طی یک خبر اظهار کرد: پاری‌سن‌ژرمن می‌خواهد از روابط مثبت لئوناردو با دیگو کاستا استفاده کند و مهاجم سابق تیم ملی اسپانیا را به خدمت بگیرد. پیشنهاد پاری‌سن‌ژرمن به دیگو کاستا، ۷ میلیون یورو کمتراز پیشنهاد الهلال عربستان است.

یوونتوس یکی دیگر از تیم‌های مطرح اروپایی بود که برای جذب دیگو کاستا اقدام کرده است. در ادامه خبرنگار نزدیک به باشگاه یوونتوس مدعی شد که این تیم ایتالیایی وضعیت دیگو کاستا را برسی می‌کند.

 رومئو آگرستی در خصوص دیگو کاستا و یوونتوس عنوان کرد:

یوونتوس می‌خواهد مهاجمی را به ترکیب خود اضافه کند که مشکلی با قرار گرفتن روی نیمکت نداشته باشد.

آگرستی در ادامه افزود:

دیگو کاستا یکی از گزینه‌های احتمالی یوونتوس محسوب می‌شود اما جذب او دشوار است.

بیشتر بخوانید
مهدی ترابی به پرسپولیس پیوست

شواهد رسانه‌ای نشان می‌دهد که تیم الهلال عربستان کار دشواری برای جذب دیگو کاستا دارد و باید با غول‌های اروپایی رقابت کند.

اصلاً دیگو کاستا چرا از اتلتیکو مادرید جدا شد؟

مهاجم سابق تیم ملی اسپانیا به شکلی غیرمنتظره قراردادش را با اتلتیکو مادرید فسخ کرد. سرانجام مشخص شد که فرضیه‌ی جدایی دیگو کاستا از اتلتیکو مادرید به دلیل درگیری با دستیار سیمئونه بود.

دیگو کاستا الهلال

در ادامه رامون‌ دلا‌مورنا خبرنگار اسپانیایی در خصوص جدایی دیگو کاستا از اتلتیکو مادرید گفت: قبل از شروع فصل، دیگو کاستا شرایط سختی را سپری می‌کرد. سیمئونه چندین بار تلاش کرد تا به دیگو کاستا کمک کند اما موفق نشد. دیگو کاستا در تمرینات به صورت نامنظم شرکت می‌کرد و حضور او در تیم مانند سم بود.

دلامورنا در ادامه افزود:

 دیگو کاستا با نلسون ویواس دستیار سیمئونه، رابطه‌‌ی خوبی نداشت و حتی بعداز بازی اتلتیکو مادرید و رئال سوسیداد او را کتک زد!. سرانجام کاستا به دفتر مدیرورزشی باشگاه رفت و درخواست خروج داد و باشگاه اتلتیکو مادرید با درخواست او موافقت کرد‌.

 خبرنگار اسپانیایی در پایان تصریح کرد:

دیگو کاستا نمی‌تواند به تیمی برود که در لیگ‌قهرمان‌اروپا و لالیگا حاضر است‌ و این مسئله شایعات حضور او در الهلال عربستان را تشدید می‌کند‌‌‌‌.

جانشین کاستا در اتلتیکو مادرید چه کسی خواهد بود؟

ممفیس دیپای گزینه‌ی اول جانشینی کاستا محسوب می‌شود. روز گذشته رسانه‌‌ی فرانسوی مدعی شد ستاره‌ی هلندی لیون یکی از اهداف نقل‌و‌انتقالاتی اتلتیکو مادرید است.

نشریه‌ی لپارزین طی یک خبر عنوان کرد:

اتلتیکو مادرید اکنون در بازار نقل‌و‌انتقالات فعال است و وضعیت ممفیس دیپای را بررسی می‌کند. قرارداد دیپای در تابستان جاری با لیون تمام می‌شود و می‌تواند با هر تیمی مذاکره‌کند.

بیشتر بخوانید
تشدید ابهام در آینده هدایت و مدیریت استقلال

آیا دیگو کاستا می‌تواند در الهلال عملکرد خوبی داشته باشد؟

الهلال عربستان اگرچه ممکن است کاستا را به خدمت بگیرد، اما حواشی اخیر این بازیکن اسپانیایی، می‌تواند به ضرر الهلال تمام شود. دیگو کاستا بازیکن جنجالی بین اهالی فوتبال محسوب می‌شود و در تیم‌های مختلف حواشی زیادی ایجاد کرده است.

او در تیم چلسی به دلیل درگیری لفظی با کونته (سرمربی وقت چلسی) در لیست مازاد این تیم قرار گرفت و از آبی‌های لندن جدا شد‌.

او حتی در جام‌جهانی ۲۰۱۸ مقابل ایران قرار گرفت و حواشی مختلفی ایجاد کرد.

مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع تیم ملی ایران در یک مصاحبه گفت: دیگو کاستا به چشم‌های من نگاه می‌کرد و فحش می‌داد. او بسیار عصبانی است و هرلحظه ممکن بود با من دعوا کند.

بازیکن جنجالی اتلیتکو مادرید اکنون به دلیل درگیری جدید با دستیار سیمئونه از این تیم جدا شد و در آستانه‌ی پیوستن به الهلال عربستان قرار دارد. در صورتی که او بخواهد به این رفتارهای جنجالی در الهلال هم ادامه دهد، می‌تواند به نقطه‌ی ضعف برای این تیم تبدیل شود. حواشی دیگو کاستا در سال‌های اخیر، روی عملکرد او تاثیر گذاشته و باعث شده تا از نظر فنی ضعیف شود.

*****

خلاصه

الهلال از ۱۱بازی ۲۴ امتیاز کسب کرده است و در صدر جدول لیگ عربستان قراردارد. مسئولان متملول الهلال قصد دارند در نقل‌و‌انتقالات ژانویه بازیکن بزرگی را جذب کنند. دیگو کاستا گزینه‌ی اول الهلال عربستان محسوب می‌شود. بازیکن سابق تیم ملی اسپانیا هفته‌ی گذشته قراردادش را با اتلتیکو مادرید فسخ کرد و بازیکن آزاد است.

همچنین بخوانید: امیر عابدزاه رکورد شکست

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × یک =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا