خبر ببرروانشناسی

دکتر روانشناس تهران دکتر علوی نژاد

چگونه می‌توان برای اولین مراجعه خود به روانشناس آماده شد

شاید برایتان سخت باشد که صبح از تخت خارج شوید. یا شاید متوجه شده باشید که مثل گذشته اجتماعی نیستید. با هر مشکلی روبرو هستید، ممکن است خودتان سعی در حل آن داشته باشید یا امیدوار باشید که از بین بروند.

 

ممکن است هنوز هم مشکل داشته باشید و هر راهکاری که امتحان کرده‌اید جواب نداده باشد. اگر این گونه به نظر شما می‌رسد، شاید وقت آن رسیده است که به یک دکتر روانشناس تهران یا روانشناس در شهر خود مراجعه کنید. ممکن است قبلاً به روانشناس ارجاع شده باشید یا در مرحله جستجوی یک روانشناس خوب باشید. ممکن است که مردم در اولین مراجعه به دکتر روانشناس کمی عصبی باشند. با این حال، لازم نیست اجازه دهید اضطراب شما مانع دریافت کمک شود. پاسخ به سؤالات متداول توسط روانشناس خوب در تهران در ابتدای جلسه ممکن است اولین بازدید شما را کمی آسان کند.

چگونه می‌توان فهمید که باید به دکتر روانشناس تهران مراجعه کرد؟

زمان مناسب برای کمک گرفتن از روانشناس زمانی است که احساس خستگی شدید می‌کنید، دیگر نمی‌توانید با تنهایی کنار بیایید و انگیزه همکاری با یک دکتر روانشناس حرفه‌ای در تهران را دارید که می‌تواند به شما کمک کند بر مشکلات خود غلبه کنید. علائم دیگر شامل علائم شدید و مداوم است که در عملکرد شما در محل کار، خانه، مدرسه یا محیط اجتماعی اختلال ایجاد می‌کند.

چگونه می‌توانم دکتر روانشناس پیدا کنم؟

طبق گزارش انجمن‌های روانشناسی در سراسر جهان، در حال حاضر تقریباً تعداد کافی از روانشناسان دارای مجوز فعالیت دارند. روانشناسانی که خدمات بهداشت روان ارائه می‌دهند در محیط‌های مختلفی از جمله مطب خصوصی، مراکز مشاوره، مراکز بهداشت، مدارس و کالج‌ها کار می‌کنند. روش‌های مختلفی برای یافتن روانشناس وجود دارد. ممکن است از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که یک روانشناس را به شما معرفی کند. هم‌چنین می‌توانید به‌صورت آنلاین جستجو کنید. ممکن است مفید باشد که از عبارات جستجوی خاصی استفاده کنید. به عنوان مثال اگر ساکن تهران هستید می‌توانید از عبارت ” بهترین روانشناس تهران” اسفاده کنید.

بیشتر بخوانید
کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه ایام‌الله است!

روانشناسان چه نوع آموزشی دیده‌اند؟

روانشناسان به طور معمول دارای مدرک دکترا (Ph.D. ، Psy.D) هستند و بالاترین سطح آموزش را در زمینه روانشناسی کسب کرده‌اند. براساس بیانیه انجمن روانشناسی آمریکا، این بدان معناست که علاوه بر چهار سال تحصیل در دانشگاه، روانشناسان به طور متوسط هفت سال دوره تحصیلات تکمیلی نیز دارند. این آموزش شامل دوره‌های درسی و سالها تجربه عملی درمان بیماران تحت نظارت یک روانشناس با تجربه است. تجربه درمان ممکن است به دوره عملی، دوره خارج از دوره، دوره کارآموزی یا دوره پسا دکترا اشاره داشته باشد. دکتر روانشناس تهران دارای مجوز، تجربیات مختلفی را پشت سر گذرانده‌اند که به آن‌ها امکان می‌دهد به طور مستقل روان‌درمانی را انجام دهند.

دکتر روانشناس تهران و درمان اختلالات

روانشناس چگونه می‌تواند به ما کمک کند؟

روانشناسان با استفاده از روان درمانی که به عنوان گفتگوی درمانی نیز شناخته می‌شود کمک می‌کنند. روان درمانی غالباً به‌صورت مشکل محور انجام می‌شود اما بسته به مشکلات، ممکن است شامل درمان‌های طولانی یا کوتاه نیز باشد. تکنیک‌های خاص روانشناسان برای کمک به شما در جهت گیری نظری آنها ریشه دارد. دو مورد از محبوب‌ترین انواع درمان، درمان شناختی رفتاری (CBT) و روان درمانی تحلیلی است. صرف نظر از جهت گیری دکتر روانشناس تهران، او مکانی امن برای شما ایجاد می‌کند تا در کاوش در الگوهای رفتاری خود کاملا راحت باشید. روانشناس با شما همکاری خواهد کرد تا راه‌های سالم برای کنار آمدن با مشکلات خود را ایجاد کنید. تا بتوانید به اهداف خود برسید و روابط شخصی و شغلی موفق‌تری داشته باشید.

روانشناس خوب در تهران همچنین برای دستیابی به بینش بیشتر در مورد موانعی که ممکن است مانع رسیدن شما به ظرفیت بالقوه شما شوند، ارزیابی روانشناسی ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، ممکن است به وسیله ارزیابی روانشناسی مشخص شود که آیا فرد از نظر یادگیری نقص دارد یا خیر و آیا امکان مهاجرت برای ادامه تحصیل را دارد یا خیر. در چند ایالت از آمریکا، روانشناسان علاوه بر ارائه روان درمانی و سنجش روانشناسی، دارو نیز تجویز می‌کنند.

آیا رواندرمان جواب می‌دهد؟

مطالعات تحقیقاتی نشان داده است که درمان در کاهش بسیاری از مشکلات موثر است. بعضی اوقات، دکتر روانشناس تهران درمان شما را با سایر متخصصان پزشکی برای گنجاندن دارو هماهنگ می‌کند. رمز موفقیت درمان تلاش مشترک بین شما و دکتر روانشناس است. دکتر روانشناس تهران برای شما پشتیبانی و راهنمایی فراهم می‌کند. اما شما نیز باید با روانشناس همکاری داشته باشید. این همکاری شامل صداقت درمانی و تمایل به انجام تکالیف و یادگیری روش‌های سازگارتر برای مقابله با چالش‌های زندگی است.

بیشتر بخوانید
تگ کنونیکال چیست؟ و چه ویژگی‌هایی دارد

در اولین بازدید من با دکتر روانشناس تهران چه اتفاقی خواهد افتاد؟

یک ویزیت یا جلسه مشاوره معمولاً معمولاً بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. در اولین ملاقات، دکتر روانشناس از شما می‌خواهد که برخی از مدارک مربوط به تاریخچه خود را تکمیل کنید. برای تعیین بهترین درمان برای کمک به شما، او همچنین از شما سوالاتی در مورد سابقه شما و دلیل اینکه چرا شما به دنبال درمان هستید می‌پرسد.

اولین جلسه همچنین فرصتی برای شماست تا بتوانید تشخیص دهید آیا بهترین روانشناس تهران را انتخاب کردید یا خیر. این کار را می‌توانید با ارزیابی احساساتی از قبیل اعتماد و سبک شدن که در جلسه پیدا می‌کنید ارزیابی کنید. اگر شما و روانشناس موافقت کنید که با هم کار کنید، روانشناس برنامه درمان را توضیح می‌دهد و جلسات را برای شما تنظیم می‌کند. طول مدت درمان بسته به مشکل و منابع بیمار متفاوت خواهد بود.

در برخی موارد یک دکتر روانشناس خوب در تهران ممکن است شما را به روانشناس دیگری ارجاع دهد. این کار می‌تواند درمان تخصصی‌تری را برای شما فراهم کند. ممکن است هنگام مراجعه به روانشناس شرم، خجالت و یا اضطراب بوجود آید. این موارد بلافاصله بعد از ملاقات با روانشناس بهبود میابند و نباید نگران آنها باشید. مهم است که وقتی مشکلات بیش از حد شدت یافتند و دیگر نتوانستید به تنهایی با آنها کنار بیایید، از روانشناس کمک تخصصی بگیرید. با کمک گرفتن از یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها، شما اولین قدم را در جهت دستیابی به اهداف خود و داشتن زندگی رضایت بخش‌تر برداشته اید. این واقعاً می‌تواند گامی بزرگ به سمت سلامتی باشد.

برای مراجعه به روانشناس تردید دارید؟

زمان زیادی از شکل گیری مداخلات مرتبط با سلامت روان نگذشته است. برای دستیابی به درمان‌هایی با حداقل عوارض جانبی تلاش‌های زیادی شکل گرفته است. فرقی نمی کند چه نوع درمانی را انتخاب خواهید کرد. مهم این است که انتخاب نوع درمان را هم زیر نظر دکتر روانشناس انجام دهید. چراکه در روانشناسی برای انواع مختلف اختلالات و مشکلات روانشناختی درمان‌های مشخص و اختصاصی شکل گرفته است.

بیشتر بخوانید
پیاده‌سازی قانون مبارزه با پولشویی در گمرک

همیشه زمان بهینه‌ای برای مراجعه به روانشناس وجود دارد. اگر در زمان مناسب به دکتر روانشناس در تهران یا سایر شهرها مراجعه کنید به احتمال زیادتری نتیجه مورد انتظار را بدست خواهید آورد. هیچوقت نسبت به درمان و بهبودی نا امید نشوید. امروزه پژوهشگران و درمانگران متبحر دائم درحال انجام پژوهش و تحقیق هستند و برای دستیابی به بهترین شیوه‌های درمان از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنند.

اهمیت دکتر روانشناس تهران

اهمیت و پیچیدگی دستیابی به دکتر روانشناس تهران

یافتن دکتر روانشناس خوب در تهران، از جوانب مختلفی اهمیت دارد. همانطور که گفته شد به دلیل ماهیت زندگی در شهر‌های بزرگ همچون تهران، احتمال بروز مشکلات روانشناختی و خانوادگی متفاوت است. از طرف دیگر، تعداد افراد و مراکزی که به ارائه خدمات درمانی روانشناسی می‌پردازند به نسبت شهر‌های دیگر بیشتر است. اهمیت زیادی دارد تا با شاخص‌های صحیح شناسایی یک دکتر روانشناس تهران آشنا شوید. در خصوص درمان‌های روانشناسی مثل درمان افسردگی نیز، انتخاب نوع درمان و درمانگر مهم است. بی تردید دریافت خدمات روانشناسی با کیفیت نیازمند اطلاعاتی در این زمینه است.

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که روانشناس صرفا یک شنونده‌ای صبور است. بنابراین تفاوت چندانی میان سطح کیفیت خدمات درمانی روانشناسان قائل نمی شوند. هر چند یک روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها، خوب و دقیق به مشکلات شما گوش می‌دهد اما این فقط بخشی از فرایند درمانی است. ارزیابی، تشخیص و درمان مشکلات روانشناختی اجزا یک رواندرمانی معنی دار به شمار می‌آیند. برحسب نوع  و شدت مشکلات افراد، هر یک از این مراحل متفاوت خواهند بود. یک دکتر روانشناس خوب مثل دکتر علوی نژاد قادر است هر یک از اجزای درمان را در خصوص هر مراجع به درستی برنامه ریزی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

ده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا