فوتبالیورزشی

جنجال دعوای پیروز قربانی و برخی هواداران استقلال

پیروز قربانی به‌تازگی در یک مصاحبه عنوان کرد که تیم پرسپولیس از نظر فنی بهترین تیم ایران است و اتهامات مربوط به تیم خاص و وزیر ورزش،  برای فریب‌دادن اذهان عمومی است. بعد از صحبت‌های مربی سایپا، هواداران استقلال نسبت به این قضیه واکنش منفی نشان دادند و از پیروز قربانی انتقاد کردند. در ادامه، این‌درگیری لفظی ادامه داشت و باعث انتقاد جامعه‌ی فوتبال شد.

ماجرای پیروز قربانی و هواداران استقلال

پیروز قربانی پیشکوست استقلال بعداز دیدار سایپا و گل‌گهر در هفته‌ی نهم لیگ برتر اظهار کرد:

اگر پرسپولیس قهرمان شود، همه‌ی تیم‌ها باید احترام بگذارند و کلاه از سر خود بردارند. از پیشکسوتان فوتبال و همکارانم خواهش می‌کنم سعی نکنید با متهم‌کردن وزیر ورزش، اذهان عمومی را فریب دهید. اگر سایر تیم‌ها به جای ایجاد حواشی از نظر فنی تلاش کنند این مشکلات پیش نمی‌آید.

کاپیتان سابق استقلال در ادامه بیان کرد:

این حرف‌ها برای فریب دادن مردم است تا روی ضعف خود سرپوش بگذارند.  اگر منظورتان از تیم خاص پرسپولیس است، به عنوان یک استقلالی که از رده‌ی جوانان در استقلال بودم و به درجه‌ی کاپیتانی در این تیم رسیدم، اعتراف می‌کنم که پرسپولیس یکی از فنی‌ترین تیم‌های ایران است. این تیم در دو بازی اخیر خود مقابل اولسان هیوندای و نساجی عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه داد.

مربی سایپا ادامه داد:

به برنامه‌ریزی لیگ اهمیتی نمی‌دهم چون تمام اتفاقات در زمین فوتبال رخ می‌دهد. تیم‌ها از لحاظ فنی خود را تقویت کنند و سپس هر تیمی مثل پرسپولیس و استقلال که ادعا می‌کنند تیم خاص است را ببرند. متاسفانه ما تنها به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازیم و از لحاظ فنی هر روز ضعیف‌تر از گذشته می‌شویم. همکاران من با مطرح کردن اسم تیم خاص می‌خواهند اذهان عمومی را فریب دهند.

بیشتر بخوانید
AFC شکایت النصر از پرسپولیس را رد کرد | پرسپولیس در فینال!

پیروزی قربانی در پایان مصاحبه تصریح کرد:

به جامعه فوتبال احترام می‌گذارم اما به دلیل پایین بودن سطح سواد فوتبالی مردم، این حرف‌ها تائید شده نیست. متاسفانه همه‌ی حرف‌ها را قبول می‌کنیم و دور خودمان باطل می‌چرخیم. کشورهای منطقه با ماشین فراری از کنار ما رد می‌شوند درحالی که می‌خواهیم با شتر به آن‌ها برسیم.

بعداز صحبت‌های پیروز قربانی علیه استقلال، برخی از هواداران این تیم در صفحه‌های اجتماعی به پیشکسوت استقلال توهین کردند.

پیروز قربانی بعداز استعفا از کادرفنی استراماچونی با مصاحبه‌های مختلف، به پیشکوست منفور در بین هواداران استقلال تبدیل شده است. برخی معتقد هستند اظهارات او درست و منطقی به نظر می‌رسد اما عده‌ای از او انتقاد می‌کنند.

پیروز قربانی

جنجال‌های ایجاد شده بعداز مصاحبه‌ی پیروز قربانی

بعداز مصاحبه‌ی جنجالی پیروز قربانی، حمید مطهری مربی تیم پرسپولیس واکنش نشان داد. مربی تیم پرسپولیس طی یک مصاحبه اظهار کرد:

قربانی فنی صحبت کرده و به دنبال مسائل حاشیه ‌ای نیست. وی می‌‌گوید پرسپولیس فنی‌ ترین تیم ایران است و او انتظار دارد سایر تیم‌ها به پرسپولیس احترام بگذارند.

مربی پرسپولیس در ادامه افزود:

پرسپولیس روی فوتبال تمرکز می‌کند و همیشه راه خود را می‌رود.

من اعتقاد دارم بازنده‌ها همیشه در مورد برنده‌ها صحبت می‌کنند در درحالی که برنده‌ها هیچوقت به بازنده‌ها اهمیت نمی‌دهند.

در ادامه اتهاماتی از کانال‌های استقلال گریبان پیروز قربانی شد و پیشکسوت استقلال برای دومین‌بار واکنش نشان داد.

پیروز قربانی در کنفرانس خبری قبل از بازی سایپا و صنعت‌نفت‌آبادان بیان کرد: کسانی که از من تعریف کردند، لطف داشتند اما من به دنبال حمایت دیگران نیستم و فقط حقیقت را بیان می‌کنم‌ حتی اگر مورد تهدید و فحاشی قرار بگیرم.

بازیکن سابق استقلال افزود: باز هم تاکید می‌کنم اگر به دنبال پیشرفت فوتبال‌مان هستیم باید دیدگاه خود را تغییر دهیم. شاید این صحبت‌های من به ضررم تمام شود اما نباید حقیقت را پنهان کنم.

بیشتر بخوانید
قرعه کشی لیگ بیستم برگزار شد + برنامه‌ی بازی‌ها

قربانی ادامه داد: من چندین سال در استقلال بازی کردم و تمام اعتبارم را از استقلال دارم. هواداران استقلال برای من محترم هستند، اما نمی‌توانم خودم را گول بزنم و جلوی خودم را بگیرم.

 این جمله که پرسپولیس یک تیم فنی است، نباید باعث ناراحتی استقلالی‌ها شود. این مسائل ساده باعث می‌شود فوتبال ما مطرح نشود.

مربی سایپا خاطرنشان کرد:

من گفتم پرسپولیس یکی از فنی‌ترین تیم‌های لیگ است و هنوز هم این اعتقاد را دارم.

 تیمی که چهار سال قهرمان لیگ شده و دو بار به فینال آسیا رفته است، تیم بدی نیست. افرادی هستند که قصد تخریب پیشکسوتان فوتبال را دارند و موفق شده اند.

 اگر در فضای مجازی به من بد و بیراه می‌گویند، مهم نیست، چون اصلاً وقت ندارم در فضای مجازی فعال باشم.

پرسپولیس پیروز قربانی

حمایت سعید لطفی از پیروز قربانی

سعید لطفی پیشکوست استقلال از دیدگاه پیروز قربانی حمایت کرد. سعید لطفی بازیکن سابق تیم استقلال در یک برنامه‌ی تلویزیونی عنوان کرد:

من صحبت‌های پیروز قربانی را قبول دارم. در رسانه‌ها می‌بینم که علیه باشگاه پرسپولیس سناریو درست می‌کنند و می‌گویند به‌خاطر وزارت ورزش نتیجه می‌گیرد.

سعید لطفی افزود:

تیم پرسپولیس به شدت فنی بازی می‌کند و نتایج خوبی کسب می‌کند و تیم‌های دیگر باید به سبک فوتبال پرسپولیس احترام بگذارند. ما باید تمام مسائل را در نظر بگیریم و سپس اظهار نظر کنیم.

پیشکوست باشگاه استقلال در پایان گفت‌و‌گو بیان کرد:

مردم نباید اجازه دهند پیشکسوتانی که سهم‌خواه هستند آن‌ها را به بازی بگیرند. درحال حاضر کیفیت فنی فوتبال افت کرده و حواشی‌های زیادی وجود دارد.

بیشتر بخوانید
پرسپولیس 1 السد 0 | سلام قدرتمندانه‌ی پرسپولیس به یک‌چهارم

پیروز قربانی

صحبت‌های اخیر سعید لطفی و پیروز قربانی تاثیر زیادی بر جامعه‌ی فوتبال گذاشت

در ادامه حسن خان‌محمدی پیشکسوت فوتبال ایران نسبت به این حواشی واکنش نشان داد. بازیکن سابق پرسپولیس در یک مصاحبه گفت:

پیروز قربانی و سعید لطفی حرف‌های خوبی زدند و این حرف‌ها به‌نفع فوتبال ایران است. تیم پرسپولیس فوتبال زیبایی ارائه می‌دهد و هیچ توجیح مناسبی برای موفقیت این تیم وجود ندارد.

سرانجام پیروز قربانی برای آخرین‌بار نسبت به حواشی ایجاد شده واکنش نشان داد.

مربی سایپا در یک مصاحبه‌ی رادیویی اظهار کرد:

امیدوارم عکس‌های خوبی از من در فضای مجازی پخش شده باشد.

نفرتی که بین هواداران پرسپولیس و استقلال وجود دارد از سر یک تعصب کورکورانه است و این مسئله باعث عدم پیشرفت در فوتبال می‌شود. از دوستان تقاضا دارم خودتان را خسته نکنید چون من در فضای مجازی فعال نیستم.

پیروز قربانی افزود: من با قضیه پیشکسوت فوتبال مشکل دارم. اگر قرار باشد به صرف اینکه پیشکسوت استقلال هستم، احمق باشم و هر اتفاقی می‌افتد به‌نفع استقلال حرف بزنم، اصلا این پیشکسوت بودن را نمی‌خواهم. من تمام زندگی خودم را مدیون استقلال هستم اما این مسئله دلیل نمی‌شود حقیقت را پنهان کنم.

من دوست ندارم هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم به خودم بگوییم چه آدم احمقی و همیشه بر اساس عقل و منطق سخن می‌گویم.

پیروز قربانی در پایان گفت:

به جامعه‌ی فوتبال احترام می‌گذارم اما متاسفانه‌ سواد ما در زمینه‌ی فوتبال پایین است. این کمبود سواد باعث می‌شود تا دیگران سواستفاده کنند.

*******

خلاصه

پیروز قربانی هفته‌ی گذشته به دلیل تمجید از پرسپولیس، مورد انتقاد هواداران استقلال قرار گرفت و این حواشی توسط سایر پیشکسوتان ادامه پیدا کرد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه + 5 =

دکمه بازگشت به بالا