شبکه‌های اجتماعیفوتبالیورزشی

ماجرای کامل جنجال دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان

پرسپولیس بعد از کسب نایب‌قهرمانی در لیگ‌قهرمانان‌آسیا، مورد انتقاد هواداران استقلال قرار گرفت و همچنی برخی از بازیکنان فعلی و سابق استقلال با انتشار پست‌هایی در اینستاگرام به این تیم طعنه زدند. در این بین، حسین‌ کنعانی زادگان و امیرحسین صادقی که در سال‌های گذشته درگیری‌های لفظی داشتند، اکنون هم جنجال به پا کرده‌اند.

بعداز قهرمان نشدن پرسپولیس در ACL، محمدحسین کنعانی زادگان نسبت به انتقادات هواداران استقلال واکنش نشان داد. او با انتشار یک پست در اینستاگرام خود نوشت:

صدای کفتارها نشان می‌دهد شیری زمین خورده. ما آبروی ایران هستیم. در فرهنگ پرسپولیسی‌ها وطن فروشی نیست، ما پرسپولیس هستیم و بلند خواهیم شد برای شروعی دوباره. ما هنوز هم در لیگ‌قهرمانان‌آسیا هستیم. می‌دانید که چی میگویم، پلی‌آف آسیا، غول آسیا، متخصص.

واکنش امیرحسین صادقی به پست حسین کنعانی زادگان

بعداز انتشار این پست توسط حسین کنعانی، بازیکن اسبق استقلال واکنش نشان داد.

امیرحسین صادقی با انتشار یک استوری در اینستاگرام گفت:

جواب این بچه را کسانی باید بدهند که رفتند او را به استقلال آوردند. ولی به شما می‌گویم که آقای کنعانی‌زادگان، شما عقده‌های شهرنشینی‌ات را با ورود به تیم استقلال باز کردی و تهران را دیدی! چه زود یادت رفت، و اکنون برای همین تیم کُری می‌خوانی! یک دقیقه قهرمانی که این همه شیر شیر کردن ندارد.

امیرحسین صادقی همچنین در مورد متن منتشر شده‌ی حسین کنعانی در مورد پلی آف آسیا گفت:

از او بپرسید شما که خودتان با VAR به فینال رسیدید. چطور در آن مرحله VAR خوب بود ولی اکنون بد شد؟ موفقیت زمانی خوب است که خدا برای آدم درست کند نه اینکه به مدیران و وزیر متوسل شوید! متأسفانه همین اتفاقات است که موجب شده است وضعیت هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال وخیم شود. یک عده دوست دارند استقلال موفق نشوند ولی راه را اشتباه می روند.

 آن‌هایی که در اقتصاد، افتضاح به‌‌بار آورده‌اند سعی داشتند با نقاب پرسپولیس به هر شکلی است یک قهرمانی هم برای این تیم رقم بزنند و مثلا با ایجاد شادی بین مردم، خودشان را موجه و خوب جلوه بدهند که موفق نشدند.

من از شما می‌پرسم، چرا مسائلی مانند لایو وزیر ارتباطات با یحیی گل‌محمدی برای باشگاه ما اتفاق نخواهد افتاد؟! مگر بقیه‌ی تیم‌ها هوادار ندارند! چرا پرسپولیس را اینقدر لوس می‌کنید؟پرسپولیس را لوس کردید که یک فینال را نمی‌تواند رد کند و قهرمان شود.

این اتفاق مانند رفتاری است که با یک بچه در خانواده صورت می گیرد. پدر و مادر، یک بچه را آنقدر لوس می‌کنند که نمی تواند روی پای خود بایستد. نمی شود که بابای بچه همیشه از او مراقبت کند!.

امیرحسین صادقی علاوه بر انتقاد از حسین کنعانی، سپس از محمدرضا احمدی گزارشگر فینال هم انتقاد کرد و گفت:

در صحبت‌های محمدرضا احمدی حرف‌های نا‌امیدکننده‌ای شنیدم و یادداشت کردم تا به او بگویم.

تلوزیون ملی یک کشور جای این حرف‌ها نیست و اطلاعات نادرستی را هم به مردم می‌دهید. طرفداران پرسپولیس دوست دارند برای ما کُری بخوانند ولی این روزها می بینیم که در فضای مجازی افرادی هستند که به جای کری خواندن، فحاشی می‌کنند و عقاید دیگران را تخریب می‌کنند.

استوری امیرحسین صادقی با واکنش منفی حسین‌ کنعانی همراه شد. حسین کنعانی با انتشار یک استوری خطاب به امیرحسین صادقی گفت:

افتخار می کنم که شهرستانی هستم. از جایی آمده‌ام که مردم آن به نیاز‌های اولیه‌ی زندگی محتاج هستند. جواب شما را همین شهرستانی‌ها خواهند داد.

دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان
ماجرای دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان

ادامه‌ی جنجال دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان

جنجال به پا شده توسط امیرحسین صادقی و حسین کنعانی با انتقادات جامعه‌ی فوتبال همراه شد. اما این جنجال به پایان نرسید و صادقی برای دومین بار واکنش نشان داد و با انتشار یک استوری گفت:

سلام خدمت مردم عزیزم، مخصوصا هواداران استقلال. ۲ مورد را باید برای شما بازگو کنم، الحمدالله به همه گفتم بچه‌ی کجا هستم و اصلیت من متعلق به نیشابور است و هیچ موقع به هیچ‌کس بی‌احترامی نکرده‌ام. افراد زیادی بودند که به واسطه‌ی شهری بودن، شهرستانی بودن یا روستایی بودن به نماد و باشگاه تاج و استقلال توهین کرده‌اند و ما سکوت کردیم. موضوع بعدی که می‌خواهم آن را مطرح کنم، اخطار به فن‌پیج‌های فِیک است که با نام استقلال فعالیت می‌کنند و قصد تخریب بازیکن، مربی و باشگاه استقلال را دارند. از آن‌ها می‌خواهم که این کار را تکرار نکنند.

سابقه‌ی دعوای حسین کنعانی زادگان و امیرحسین صادقی

اما حسین کنعانی زادگان و امیرحسین صادقی قبل از جنجالی که اخیرا به پا شده است، سابقه‌ی درگیری لفظی را داشته‌اند.

بیشتر بخوانید
رسول پناه، گل محمدی را به مناظره دعوت کرد!

حدود ۶ ماه پیش، امیرحسین صادقی برای چندمین‌بار از حسین کنعانی زادگان انتقاد کرد و حرف‌های کنعانی در مورد پشیمانی‌اش به خاطر پیوستن به استقلال را بی اساس خواند و گفت:

بازیکنی که ۵ سال فوتبالیست شده، معلوم است که باید خودشیرینی کند. حضور او در تیم پرسپولیس هنوز به یک سال نرسیده است اما از این حرف‌ها می‌زند.

 او تا یک سال پیش در مورد استقلال صحبت می‌کرد و به خاطر حضور در تمرینات استقلال افتخار می‌کرد اما حالا یک مدل دیگر صحبت می‌کند. به او توصیه می‌کنم اول یک‌سال در پرسپولیس بازی کند و سپس حرف بزند.

او در ادامه بزرگان تیم پرسپولیس را مورد انتقاد قرار داد و گفت:

البته نظرهای برخی بازیکنان بزرگ پرسپولیس را دیده‌ام که چندان جالب نبود. درواقع به این نتیجه رسیدم که بزرگ‌ترهای این تیم هم حرف‌زدن بلد نیستند.

سپس محمدحسین کنعانی‌ نسبت به حرف‌های صادقی واکنش منفی نشان داد و گفت امیرحسین صادقی از او کینه دارد.

حسین کنعانی طی یک مصاحبه گفت:

من می‌دانم دلیل کینه‌ی امیرحسین صادقی از من چیست! زمانی که من ۲۰ ساله بودم به تیم ملی دعوت شدم درحالی که با دعوت شدن من، امیرحسین صادقی از لیست تیم ملی خط خورد و این امر موجب شد تا او از من کینه داشته باشد و هرروز علیه من حرف می‌زند.

وقتی او به من می‌گوید که خودشیرینی می‌کنم یعنی چه؟ آیا من خودشیرینی کرده‌ام؟ مگر من علیه امیرحسین صادقی حرف زدم؟

او می‌خواهد برای هواداران استقلال خود شیرینی کند و فکر می‌کند من هم مانند او هستم‌.

من در برنامه‌ی فوتبال برتر گفتم از رفتن به استقلال پشیمان هستم، آیا این حرف من به امیرحسین صادقی ربطی دارد؟ هر بازیکنی ممکن است بگوید از رفتن به فلان تیم پشیمان هستم و این موضوع در فوتبال طبیعی است.

آیا بزرگان تیم پرسپولیس علیه او حرفی زدند؟! خیر، اما این آقا در مصاحبه‌ی خودش علیه بزرگان تیم ما حرف زده است. او چند هفته‌ی پیش خود شیرینی کرد و گفت از زیر زمین باشگاه استقلال یک جام به پرسپولیس بدهند! آیا این حرف قشنگی بود؟

مدافع تیم پرسپولیس ادامه داد: امیرحسین صادقی سعی می‌کند فالور جمع کند و برای این کار هر حرفی را می‌زند.

اگر این آقا خودش را بزرگ فوتبال می‌داند و من را جوان تازه‌ وارد خطاب می‌کند پس چرا خودش حرف‌های بچه‌ی ۱۳ ساله‌ را می‌زند؟ چرا می‌گوید از زیر زمین باشگاه کاپ می‌آوریم و به پرسپولیس می‌دهیم؟ درضمن من ۱ سال نیست که به پرسپولیس آمده‌ام بلکه از دوره‌ی جوانی در پرسپولیس بازی می‌کردم و افتخار می‌کنم کنار بزرگانی مانند مهدوی‌کیا و علی کریمی تمرین کردم که امیرحسین صادقی آرزو دارد با آن‌ها عکس بگیرد!

دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان

حسین کنعانی افزود:

باور کنید اگر امیرحسین صادقی علیه من حرف می‌زد، من ناراحت نمی‌شدم و جوابی نمی‌دادم اما او به بزرگان پرسپولیس توهین می‌کند و می‌گوید حرف‌زدن بلد نیستند.

او فقط می‌خواهد قهرمانی‌های پرسپولیس را ساختگی نشان دهد‌.

واکنش رضا جباری پیشکسوت پرسپولیس

رضا جباری پیشکسوت پرسپولیس ضمن محکوم‌کردن حرف‌های امیرحسین صادقی در مورد بزرگان پرسپولیس، از او انتقاد کرد و گفت:

بی‌سوادی یعنی شخصیت خودتان را کوچک کنید و حرف‌های نامفهوم و نامربوط بزنید، فقط برای اینکه مورد توجه قرار بگیری و پیش هواداران محبوب شوی.  مدرک‌داشتن درجه‌ی سواد یک شخص را تعیین نمی‌کند. اعمال، رفتار و کردار شما در متقابل با جامعه، سواد شما را مشخص می‌کند.

سال‌های زیادی در فوتبال حضور داشتم و یک بار هم نشده است که به تیم رقیب توهین کنم.

متاسفم برای بازیکنان گذشته یا مربیان امروزی که هر حرفی را نسبت به تیم پرسپولیس می‌زنند. حرف‌هایی که اساس ندارد و دروغ است.

 برای من هم کاری ندارد فقط برای اینکه محبوب شوم، در مورد تیم رقیب حرف‌هایی بزنم که واقعیت نداشته باشد.

هیچ‌وقت به خودم اجازه ندادم به حرمت هواداران زیادی که تیم رقیب دارد بی احترامی کنم.

 شاید در یک مقطع کوتاه این حرف‌هایی که میزنید باب میل یک‌ سری از افراد باشد ولی در کل با این حرف‌ها، شخصیت و اعتبار خود را در فوتبال ایران از دست خواهید داد.

جباری ادامه داد:

منظور من کلی است نه یک فرد خاص، چون باشگاه پرسپولیس و هوادارانش و بازیکنانش بسیار بزرگتر از نام این افراد است که حرف‌های آن‌ها بخواهد مورد توجه قرار بگیرد. وقتی این صحبت‌ ها را شنیدم، خندیدم! و این آقا برای اینکه یک جمله ساده را تکرار کند،  ۹۰ درصد کلمات را اشتباه می‌گفت. برای مثال پسر فلان وزیر پرسپولیسی است چه ربطی دارد؟ این آقا در جایگاهی نیست که پیشکسوتان پرسپولیس جواب او را بدهند‌. حتی با جواب ندادن، تکلیف این افراد مشخص است.

پیشکسوت پرسپولیس در ادامه گفت:

این افراد کمبود دارند و می‌خواهند از این طریق به خواسته‌ی خود برسند، حتی به قیمت دروغ گفتن و بی احترامی کردن به تیمی که  ۴۰ میلیون هوادار دارد و پیشکسوتان بزرگی داشته است. به جای دشمنی کردن به فکر تیم خودتان باشید تا متوجه شوید که چرا نمی‌توانید مثل پرسپولیس چهار سال پشت سر هم قهرمان شوید و در فینال آسیا حضور داشته باشید.

به جای تهمت‌زدن به فلان وزیر، مشکلات تیم خود را حل کنید، نه اینکه بخواهید با تهمت زدن، ضعف‌های تیم خود را پوشش دهید.

دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان
دعوای امیرحسین صادقی و حسین کنعانی زادگان

جنجال امیرحسین صادقی و مدیرعامل پرسپولیس

بعداز انتقاد جباری و حسین کنعانی، امیرحسین صادقی وارد جنجال با مدیران باشگاه پرسپولیس شد و طی یک مصاحبه، به مهدی رسول پناه(مدیر وقت پرسپولیس) طعنه زد.

بیشتر بخوانید
امتحان آنلاین حین فوتسال‌بازی‌کردن + عکس

امیرحسین صادقی با اشاره به فایل صوتی که از رسول پناه در فضای مجازی پخش شده بود، گفت:

دوستان باید در فضای مجازی و فناوری اطلاعات مراقب باشند چون ممکن است هر آن یک فایل صوتی منتشر شود که مسائل پشت پرده مشخص شود.

 آن‌وقت حرف‌هایی زده می‌شود که اصلاً قشنگ نیست و در این میان فقط استقلال است که بدون حمایت، مظلومانه و با دست خالی به مسابقات لیگ‌قهرمانان‌آسیا می‌رود.

امیرحسین صادقی ادامه داد:

آن‌ها بعداز قهرمان شدن در لیگ برتر، عدد ۴ را نشان می‌دهند! ما اصلاً دنبال ۴ و این‌ مسائل نیستیم. ما دنبال قهرمانی آسیا هستیم و دنبال شماره‌های ساختگی نیستیم.

 تاریخچه‌ی استقلال برای آسیا است و در مورد لیگ ایران هم حرفی ندارم.

کاپیتان سابق استقلال ادامه داد:

اکنون از من می‌خواهند برای پرسپولیس کُری بخوانم! واقعا با چه کسانی کُری بخوانم؟ هر زمان شما ۴ بار در فینال آسیا حضور داشتید و ۴ بار در دربی، رفت و برگشت به برتری دست پیدا کردید آن وقت حرف بزنید. البته اگر تا آن زمان اعتبار ما بیشتر نشده باشد. اسم استقلال برای خودش است و ستاره‌ی ما واقعی است.

سخن آخر

جنجال به پا شده توسط مدافع تیم پرسپولیس و کاپیتان سابق استقلال، اکنون وارد مسیر جدیدی شده است و بعید به‌نظر می‌رسد که این درگیری لفظی، به پایان برسد. انتظار می‌رود تا روز‌های آینده حقایق بیشتری در مورد این جنجال افشا شود.

در آخر گفتنی است که درگیری لفظی امیرحسین صادقی و حسین کنعانی موجب اختلاف شدید بین هواداران استقلال و پرسپولیس شده است.

بیشتر بخوانید
فیلم عروسی نفیسه روشن لو رفت + فیلم و عکس

 

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا