خبر ببر

دستگیری اوباشی که فروشگاه‌ها و پمپ‌های بنزین را آتش زدند

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری اوباش، تخریب‌کننده فروشگاه‌ها و پمپ‌های بنزین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین رحیمی در حاشیه سومین طرح برخورد با اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

در این مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش و همچنین مزاحمین نوامیس یکسری پرونده‌های خاص به اجرا گذاشته شد و اولین مورد شناسایی و دستگیری عاملین تخریب اموال خصوصی و عمومی در محله خاک سفید بودند که در پی آشوب‌های اخیر و با پیگیری‌های انجام گرفته تعداد ۴ نفر از افراد شرور که مبادرت به تخریب فروشگاه جانبو شعبه تهرانپارس و تخریب اموال عمومی داشتند، دستگیر شدند سرکرده این گروه از اراذل نامی و سطح یک شهر تهران است.

وی ادامه داد: مورد بعدی شناسایی و دستگیری عاملین تخریب پمپ بنزین محلاتی بودند که در پی آشوب‌های اخیر تعدادی از اوباش به سرکردگی «ر. ش» با حضور در پمپ بنزین محلاتی مبادرت به تخریب و تحریق جایگاه سوخت مورد نظر کرده که با اقدامات اطلاعاتی سرکرده این باند به همراه هفت نفر دیگر دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در راستای اجرای طرح اقتدار (دستگیری اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و …) تعداد ۷ نفر از اراذل و اوباش سطح یک و دو تهران بزرگ که با وجود ابلاغ دستور قضائی از حضور در یگان‌های تابعه جهت معرفی خود استنکاف کردند دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند که در همین جا به این افراد هشدار می‌دهم هر چه سریع‌تر خودشان را به اولین کلانتری معرفی کنند.

متهمین سابقه‌دار هستند!

رحیمی تصریح کرد:

معرفی بعدی شناسایی و دستگیری عاملین ایجاد رعب و وحشت در محله ۱۳ آبان بود در تاریخ ۹۸.۹.۲۶ تعدادی از اوباش نوپای محله ۱۳ آبان در خیابان اصلی ۱۳ آبان ضمن درگیری و نزاع دسته جمعی با ایجاد رعب و وحشت، فحاشی، عربده‌کشی و هیاهو برای اهالی محل ایجاد مزاحمت داشته که تعداد ۴ نفر شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد:

این متهمین دارای سوابقی متعددی چون ضرب و جرح با قمه، درگیری با مأمورین، سرقت و شرب خمر، قدرت‌نمایی، حمل و نگهداری قمه برای ارتکاب جرم بودند.

وی اظهار کرد: مورد دیگر شناسایی و دستگیری عاملین درگیری و نزاع محله گل حصار و تخریب ایستگاه پلیس بودند در تاریخ ۹۸.۹.۱۷ تعدادی از اوباش نوپای محله گل حصار شهرری پس از شرب خمر با یک دستگاه خودروی پژو با در دست‌داشتن قمه و چاقو و عربده‌کشی و تظاهر مستانه با یکدیگر درگیر و به سمت ایستگاه پلیسی که در محل بوده است هجوم برده و اقدام به تخریب ایستگاه کرده که با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی تعداد ۶ نفر متهم دستگیر و خودروشان توقیف شده است.

۷ نفر از این متهمان دستگیر شدند 

سردار رحیمی ادامه داد: این متهمان دارای سوابقی همچون شرب خمر، درگیری و شرارت بوده‌اند.

مورد بعدی دستگیری عاملین نزاع دسته جمعی مسلحانه در محله بهمن‌یار بوده است؛ یک فقره درگیری و نزاع دسته جمعی توسط اوباش محله بهمن‌یار با استفاده از یک قبضه سلاح شکاری که موجب ایجاد رعب و وحشت، اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش شهروندان شده است که با اقدامات اطلاعاتی ۷ نفر از این متهمان دستگیر شدند این متهمان دارای سوابق متعددی هستند.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پایتخت در پایان، اظهار داشت:

مورد بعدی شناسایی و دستگیری حاملین سلاح و مهمات در بستر فضای حقیقی و مجازی بوده است، در راستای اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش ضمن رصد فضای مجازی و فعال‌سازی شبکه منابع و مخبرین تعداد ۱۱ نفر از حاملین و قاچاقیان سلاح و مهمات غیرمجاز شناسایی که با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی و پیش‌دستانه دستگیر که از آنان تعداد ۹ قبضه سلاح شکاری، دو قبضه شبه سلاح و به همراه بیش از هزار فشنگ جنگی کشف شده است.

بیشتر بخوانید: اصلاح بافت‌های فرسوده اولویت دولت در طرح ملی مسکن است

بیشتر بخوانید
استعفاهای نمادین در شورای شهر تهران هیچ دردی را دوا نمی‌کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا