خبر ببر

دستگیری اوباشی که فروشگاه‌ها و پمپ‌های بنزین را آتش زدند

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری اوباش، تخریب‌کننده فروشگاه‌ها و پمپ‌های بنزین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سروش، حسین رحیمی در حاشیه سومین طرح برخورد با اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

در این مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش و همچنین مزاحمین نوامیس یکسری پرونده‌های خاص به اجرا گذاشته شد و اولین مورد شناسایی و دستگیری عاملین تخریب اموال خصوصی و عمومی در محله خاک سفید بودند که در پی آشوب‌های اخیر و با پیگیری‌های انجام گرفته تعداد ۴ نفر از افراد شرور که مبادرت به تخریب فروشگاه جانبو شعبه تهرانپارس و تخریب اموال عمومی داشتند، دستگیر شدند سرکرده این گروه از اراذل نامی و سطح یک شهر تهران است.

وی ادامه داد: مورد بعدی شناسایی و دستگیری عاملین تخریب پمپ بنزین محلاتی بودند که در پی آشوب‌های اخیر تعدادی از اوباش به سرکردگی «ر. ش» با حضور در پمپ بنزین محلاتی مبادرت به تخریب و تحریق جایگاه سوخت مورد نظر کرده که با اقدامات اطلاعاتی سرکرده این باند به همراه هفت نفر دیگر دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در راستای اجرای طرح اقتدار (دستگیری اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و …) تعداد ۷ نفر از اراذل و اوباش سطح یک و دو تهران بزرگ که با وجود ابلاغ دستور قضائی از حضور در یگان‌های تابعه جهت معرفی خود استنکاف کردند دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند که در همین جا به این افراد هشدار می‌دهم هر چه سریع‌تر خودشان را به اولین کلانتری معرفی کنند.

متهمین سابقه‌دار هستند!

رحیمی تصریح کرد:

معرفی بعدی شناسایی و دستگیری عاملین ایجاد رعب و وحشت در محله ۱۳ آبان بود در تاریخ ۹۸.۹.۲۶ تعدادی از اوباش نوپای محله ۱۳ آبان در خیابان اصلی ۱۳ آبان ضمن درگیری و نزاع دسته جمعی با ایجاد رعب و وحشت، فحاشی، عربده‌کشی و هیاهو برای اهالی محل ایجاد مزاحمت داشته که تعداد ۴ نفر شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد:

این متهمین دارای سوابقی متعددی چون ضرب و جرح با قمه، درگیری با مأمورین، سرقت و شرب خمر، قدرت‌نمایی، حمل و نگهداری قمه برای ارتکاب جرم بودند.

وی اظهار کرد: مورد دیگر شناسایی و دستگیری عاملین درگیری و نزاع محله گل حصار و تخریب ایستگاه پلیس بودند در تاریخ ۹۸.۹.۱۷ تعدادی از اوباش نوپای محله گل حصار شهرری پس از شرب خمر با یک دستگاه خودروی پژو با در دست‌داشتن قمه و چاقو و عربده‌کشی و تظاهر مستانه با یکدیگر درگیر و به سمت ایستگاه پلیسی که در محل بوده است هجوم برده و اقدام به تخریب ایستگاه کرده که با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی تعداد ۶ نفر متهم دستگیر و خودروشان توقیف شده است.

۷ نفر از این متهمان دستگیر شدند 

سردار رحیمی ادامه داد: این متهمان دارای سوابقی همچون شرب خمر، درگیری و شرارت بوده‌اند.

مورد بعدی دستگیری عاملین نزاع دسته جمعی مسلحانه در محله بهمن‌یار بوده است؛ یک فقره درگیری و نزاع دسته جمعی توسط اوباش محله بهمن‌یار با استفاده از یک قبضه سلاح شکاری که موجب ایجاد رعب و وحشت، اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش شهروندان شده است که با اقدامات اطلاعاتی ۷ نفر از این متهمان دستگیر شدند این متهمان دارای سوابق متعددی هستند.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس پلیس پایتخت در پایان، اظهار داشت:

مورد بعدی شناسایی و دستگیری حاملین سلاح و مهمات در بستر فضای حقیقی و مجازی بوده است، در راستای اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش ضمن رصد فضای مجازی و فعال‌سازی شبکه منابع و مخبرین تعداد ۱۱ نفر از حاملین و قاچاقیان سلاح و مهمات غیرمجاز شناسایی که با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی و پیش‌دستانه دستگیر که از آنان تعداد ۹ قبضه سلاح شکاری، دو قبضه شبه سلاح و به همراه بیش از هزار فشنگ جنگی کشف شده است.

بیشتر بخوانید: اصلاح بافت‌های فرسوده اولویت دولت در طرح ملی مسکن است

بیشتر بخوانید
علی دایی سرمربی تیم ملی می‌شود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا