سیاسی

ریز دریافتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی چه قدر است؟

در روزهای اخیر شاهد واکنش‌های متفاوتی نسبت به میزان حقوق دریافتی نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی شدیم. مجلسی که خود را انقلابی، مردمی و دلسوز آحاد ملت ایران می‌داند اما نمایندگانش این چنین حقوق می‌گیرند.

برخی نمایندگان در واکنش به دریافتی ۲۳۱ میلیونی خود، می‌گویند ۲۰۰ میلیون آن صرفا ودیعه مسکن است. آنها می‌گویند حقوقشان در اصل ۱۱ میلیون تومان ناقابل است اما غالبا در مورد ۲۰ میلیون باقیمانده صحبتی نکرده‌اند.

پاسخ این سوال را چند ماه قبل برخی رسانه‌ها داده بودند که امسال حقوق ثابت هر نماینده ۱۱/۶ میلیون تومان است، اما به جز این حقوق ثابت دریافتی‌های دیگری هم دارند که مجموع این ارقام به حدود ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد. این ۲۰ میلیون به قرار زیر است:

  • ۳ میلیون به عنوان هزینه دفتر
  • ۹ میلیون حقوق برای سه کارمند
  • ۲/۲ میلیون برای رفت و آمد
  • ۵ میلیون تومان ماهیانه نیز برای اجاره خانه دریافت می‌کنند
  • علاوه بر همه این‌ها مبلغی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هم برای هزینه کرد قبض موبایل دریافت می‌کنند.
  • به هر نماینده هم یک دستگاه خودروی پژو پارس هم واگذار می‌شود

جالب است بدانید نحوه هزینه کرد این ۲۰ میلیون هم به خود شخص نماینده مربوط است. روشن‌تر اگر بخواهم بگویم چنین است که مثلا اگر نماینده‌ای به جای سه کارمند، یک کارمند دفتر داشته باشد، مابقی آن ۹ میلیون تومان، در حسابش می‌ماند.

بیشتر بخوانید: خود درگیری اصولگرایان در انتخابات پیش روی مجلس

بیشتر بخوانید
زیباکلام: چاره‌ای جز نرمش قهرمانانه نداریم!

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا