حوادث

ماجرای کامل درگیری مسلحانه در سعادت آباد + فیلم تیراندازی

ماجرای درگیری مسلحانه در سعادت آباد یکی از خبرهای داغ رسانه‌های مختلف در روزهای اخیر بوده است. در این نزاع خون‌بار دو گروه اقدام به حمله با سلاح گرم به یکدیگر کردند و درنتیجه‌ی آن دست‌کم دونفر مجروح و در بیمارستان بستری شده‌اند. بعضی از خبرهای تأییدنشده حاکی از آن هستند که علت اصلی درگیری نوعی قرار دوئل بین دو نفر به‌خاطر علاقه به یک دختر بوده است. در ادامه در مورد ماجرای درگیری مسلحانه در سعادت آباد بیشتر گفته خواهد شد.

جزئیات درگیری مسلحانه در سعادت‌آباد

درباره‌ی آن‌چه در روز ۷ مرداد در صحنه‌ی درگیری در سعادت‌آباد رخ داده اطلاع نسبتاً دقیقی در دست است، چرا که کمی پس از این اتفاق تصاویری که لحظات اصلی درگیری را نمایش می‌دهند منتشر شدند. تصاویر ویدیویی دست‌کم با دو دوربین مختلف و از دو زاویه‌ی متفاوت ضبط شده‌اند و به‌خوبی نمایش‌گر لحظه‌ی شلیک دو مرد جوان به گروه دیگر و انتقال یکی از مصدومان به خودروی جک مشکی هستند. افرادی که این تصاویر را ضبط کرده‌اند معرفی نشده‌اند.

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده‌ی انتظامی تهران بزرگ پلیس در حدود ساعت ۱۸ روز ۷ مرداد خبر وقوع یک درگیری مسلحانه در سعادت آباد را از سوی مردم دریافت و بلافاصله با حضور در محل تحقیقات خود در این ارتباط را شروع کرد. جانشین فرمانده‌ی انتظامی تهران بزرگ می‌گوید ۶ نفر در این درگیری دخالت داشته‌اند که از آن‌ها ۳ نفر دستگیر و ۳ نفر دیگر شناسایی شده‌اند و تحت تعقیب پلیس هستند.

درگیری مسلحانه در سعادت‌آباد

۲ نفر از دستگیرشدگان، مجروحان این درگیری هستند که هر کدام کمی بعد از اتفاق به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده‌اند و مجرم دیگر دوست یکی از این مصدومان است که او را به بیمارستان منتقل کرده. این فرد، مجروح را با خودروی سوناتای سفید، یعنی یکی از دو خودروی حاضر در درگیری، به بیمارستان برده اما به‌خاطر ترس از دستگیرشدن از بیمارستان خارج شده است. این فرد کمی پس از خروج از بیمارستان با گزارش خودروی سوناتای سفیدرنگی که روی آن آثار اصابت گلوله مشهود بوده پیدا و بازداشت شده است.

بیشتر بخوانید
قطاری که جعبه سیاه نداشت؛ به‌ بهانه سالگرد انفجار قطار نیشابور

فردی که با سوناتای سفید به بیمارستان منتقل شده مردی ۳۴ یا ۳۵ ساله است که از ناحیه‌ی کمر زخمی شده است. یکی دیگر از مجروحان درگیری هم کمی بعد از وقوع اتفاق با دریافت گزارشی از یک بیمارستان در غرب تهران مبنی بر مراجعه‌ی یک مجروح به‌علت اصابت گلوله شناسایی و بازداشت شد.

با توجه به ویدیوهای منتشرشده از صحنه‌ی درگیری ضاربانی که از خودروی جک مشکی خارج می‌شوند، بعد از شلیک به یکی از اعضای گروه مقابل او را با همان خودرو همراه خود می‌برند و احتمالاً این فرد همان مجروح دوم است و این‌که آیا ضاربان او را به بیمارستان منتقل کرده‌اند یا خیر هنوز رسماً اعلام نشده است. اسامی این دو مجروح در خبرهای خبرگزاری‌های مختلف شبیه هم نیستند. ایرنا مجروح اول را سهراب و دومی را خشایار و جهان‌نیوز اولی را بهادر و دومی را کامران معرفی کرده‌اند.

تمامی عاملان درگیری سابقه‌دار هستند

بنا به اظهارات جانشین فرمانده‌ی نیروی انتظامی تهران بزرگ تمامی افرادی که در این نزاع خیابانی حاضر بوده‌اند سوءسابقه‌ی کیفری دارند و در گذشته هم با هم درگیر شده بوده‌اند. سردار هداوند درباره‌ی پیگیری و دستگیری عوامل این نزاع گفت که پلیس اجازه نمی‌دهد اراذل و اوباش امنیت و آرامش مردم را به‌خطر اندازند و خبر از شناسایی همه‌ی افرادی داد که در این درگیری شرکت داشته‌اند. او گفت عوامل اصلی این درگیری از پیش برای نزاع در آن مکان با هم قرار گذاشته بوده‌اند. باتوجه به تعیین قرار ازپیش‌تعیین‌شده و با درنظرداشتن علت نزاع می‌توان این اقدام را درست شبیه به یک دوئل دانست.

بیشتر بخوانید
قطور، مردمانی زلزله زده در بحبوحه کرونا که نیازمند امدادرسانی هستند!

طبق مقررات کیفری در ایران این‌گونه درگیری‌ها به‌عنوان نزاع دسته‌جمعی شناخته می‌شود. براساس این قانون درصورتی‌که نزاع به قتل منتهی شود، هر یک از شرکت‌کنندگان به یک تا سه سال حبس محکوم می‌شود. این حکم درصورت بروز نقص‌عضو شش ماه تا سه سال و درصورت بروز ضرب‌وجرح از سه ماه تا یک سال است.

 البته خبرهای منتشرشده درباره‌ی سوءسابقه‌ی این افراد هم در خبرگزاری‌های مختلف با هم هم‌خوانی کامل ندارند و بعضی از خبرگزاری‌ها از جمله ایرنا، تنها از تأیید سوءسابقه‌ی دو مجروح بازداشت‌شده خبر داده‌اند.

علت درگیری مسلحانه در سعادت آباد چه بود؟

علت اصلی درگیری مسلحانه در سعادت‌آباد هنوز به‌صورت رسمی از سوی مقامات مسئول اعلام نشده است، اما بعضی اظهارات حاکی از این هستند که این درگیری در پی حضور یکی از مجروحان، بهادر یا سهراب، در مهمانی دیگری در فشم برنامه‌ریزی شده است. ظاهراً در این مهمانی بهادر (سهراب) دختر مورد علاقه‌ی خود را همراه با کامران یا خشایار می‌بیند و همین باعث وقوع چنین نزاع خون‌باری می‌شود. بعضی از خبرگزارها از مجروح‌شدن همین دختر در این نزاع با سلاح سرد از سوی بهادر (سهراب) خبر می‌دهند. درصورت صحت این خبر، یکی از افراد تحت تعقیب پلیس همین دختر است.

همچنین بخوانید: حیاتی در آسیانیوز!

دستگیری جمشید شارمهد

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]


آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن