فوتبالیورزشی

درگیری شدید بازیکنان پرسپولیس و سپاهان + فیلم

روز گذشته دو تیم بالای جدولی پرسپولیس و سپاهان برابر یکدیگر قرار گرفتند که دست‌آخر بازی با نتیجه‌ی یک بر یک به پایان رسید، اما حواشی این بازی از متن آن بیش‌تر بود. در پایان بازی بسیاری از بازیکنان دو تیم با هم درگیر شدند و این درگیری به بیرون از زمین چمن بازی هم رسید، هرچند که دست‌آخر بازیکنان پرسپولیس رختکن را تمیز کرده و ورزشگاه نقش جهان را ترک کردند. در بطن این درگیری‌ها سیامک نعمتی حضور داشت، اما سرنجام با واسطه‌گری کریم باقری این درگیری‌ها پایان یافت. قابل‌ذکر است که هر دو تیم به وضعیت داوری بازی اعتراض داشتند و البته حق هم داشتند. بیژن حیدری داور این بازی بر بسیاری از صحنه‌ها تسلط نداشت و به گفته‌ی برخی از کارشناسان داوری، یک پنالتی برای هر دو تیم نگرفت.

اظهارات محمدحسین کنعانی‌زادگان پس از بازی

محمد حسین کنعانی‌زادگان پس از تساوی یک بر یک تیم های سپاهان و پرسپولیس در هفته بیست و دوم لیگ برتر اظهار داشت:

 بازی خوبی بود و از ابتدا موقعیت‌هایی داشتیم که می‌توانستیم بازی را ببریم اما سپاهان قسر در رفت. نیمه دوم را هم هجومی شروع کرده و به گل رسیدیم.

وی درباره دلیل درگیری‌های بعد از بازی پرسپولیس سپاهان توضیح داد:

 در شرایط مسابقه و با آن فشار بالا دو تیم دنبال کسب سه امتیاز بودند اما تا جایی که من دیدم فکر می‌کنم دفاع وسط آنها یعنی عزت پورقاز توپ را به سمت نیمکت ما شوت کرد که کار درستی نبود. دلیل درگیری همین اتفاق بود.

مدافع تیم پرسپولیس درباره درگیری سعید آقایی با عکاس تیم حریف خاطرنشان کرد:

 از ما فیلم می‌گرفتند و گفتیم این کارها درست نیست.

کنعانی زادگان درباره‌ی این‌که با توجه به مصدومیت خود آیا به دربی می‌رسد یا خیر گفت:

 ان شالله در دربی بازی می‌کنم.

اظهارات سرمربی سپاهان پس از بازی

محرم نویدکیا پس از بازی پرسپولیس و سپاهان نیز اظهار کرد:

فکر می‌کنم از دید من بازی پایاپایی بود. ما خیلی سرحال نبودیم. البته کمی هم طبیعی بود، چون نبرد تیم های اول و دوم جدول بود و فشاری روی بازیکنان و حتی داوران بود. نیمه اول سرحال نبودیم و در نیمه دوم از نطر موقعیت ها عادی بود، اما از نظر درگیری‌های داخل زمین کمی سنگین بود.

وی افزود:

 تا وقتی که گل نخورده بودیم بازی خیلی معمولی بود، اما بعد از اینکه گل خوردیم بازی خوبی انجام دادیم و فرصت‌های خوبی خلق کردیم. چند صحنه مشکوک هم بود که نمی خواهم درمورد آنها صحبت کنم. کارشناسان گفتند که پنالتی بود. بعد از گلی که خوردیم خوب به بازی برگشتیم. از فضاها به خوبی استفاده کردیم و بازی خوبی انجام دادیم. در نهایت از نظر موقعیتی بازی زیبایی نبود، اما طبیعی است که اینگونه بازی‌ها از نظر دوندگی و درگیری‌های فیزیکی قوی باشد.

نویدکیا درخصوص مشکلاتی که برای حضور اتوبوس تیم سپاهان هنگام حضور در ورزشگاه رخ داد، خاطرنشان کرد:

 بارها گفته‌ام و نمی‌دانم چگونه باید این مشکل را حل کرد. امروز ۷۰ دقیقه در راه بودیم. این موضوع برای تیم خیلی سخت است. نمی‌دانم چگونه باید از هواداران خواهش کنم که شرایط را برای ما بهتر کنند. آنها دوست دارند تیم را ببینند و ابراز احساسات کنند که البته حق هم دارند، اما محدودیت‌هایی برای حضور آنها در ورزشگاه وجود دارد. طی کردن مسیر ۲۰ دقیقه‌ای در مدت ۷۰ دقیقه برای ما سخت است. از هواداران خواهش می‌کنم مقابل هتل ابراز احساسات کنند و اجازه دهند اتوبوس زودتر به ورزشگاه برسد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درمورد درگیری ایجاد شده در تونل و مقابل رختکن در پایان مسابقه گفت:

 من در پایان بازی رفتم که با داوران دست بدهم و متوجه نشدم چه شد. طبق شنیده‌هایی که دارم گویا یکی از بازیکنان پرسپولیس درگیری و حاشیه‌ها را ایجاد کرد.

وی ادامه داد:

 می‌خواهم یک نکته را بگویم و شاید خیلی‌ها از این گفته من راضی نباشند، اما چون خودم دیدم و شنیدم برایم عجیب بود که از روی نیمکت پرسپولیس به بازیکنان می‌گفتند روی زمین بیفتند. این موضوع از سمت نیمکت تیم با قدمت پرسپولیس و برای کسب یک امتیاز خیلی برایم عجیب بود. برای ما که ادعا می کنیم در آسیا بهترین هستیم فاجعه محسوب می‌شود.

اظهارات یحیی گل محمدی پس از بازی پرسپولیس و سپاهان

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری بعد از بازی اظهار داشت:

بازی خوبی در مجموع انجام دادیم و مستحق کسب سه امتیاز بودیم. در نیمه اول و دوم برای برنده شدن موقعیت های خوبی داشتیم اما بعد از گل از فرصت هایی که می‌توانستیم به گل برسیم خیلی راحت گذشتیم.

وی افزود:

 فکر می‌کنم باید مقداری در حمله تصمیمات بهتری می‌گرفتیم، نزدن گل دوم دلیل مساوی نشدن بازی بود. البته به بچه‌های پرسپولیس افتخار می‌کنم زیرا در دوران برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و قرنطینه شرایط سختی داشتند اما تمرکزی خیلی خوب و انگیزه بالایی برای پیروزی در این مسابقه داشتند.

سرمربی تیم پرسپولیس عنوان کرد:

 به تک تک بازیکنانم خداقوت می‌گویم و از همه آنها تشکر می‌کنم. واقعاً حیف شد زیرا می‌توانستیم این بازی را با اختلاف گل ببریم اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. به هر صورت فوتبال است البته داوری هم در ۱۰-۱۵ دقیقه پایانی تحت تأثیر بازی قرار گرفت.

گل‌محمدی افزود:

 داور در نیمه اول می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد. خیلی از خطاها را برای تیم حریف به راحتی اعلام می‌کرد اما برای ما نمی‌گرفت این موضوع جای سؤال دارد اما به تیم داوری هم خسته نباشید می‌گوییم. فکر می‌کنم در مجموع بازی خوبی از هر دو تیم شاهد بودیم، پرسپولیس یکی از بازی‌های خوبش را انجام داد و مستحق کسب سه امتیاز بودیم اما چنین اتفاقی رخ نداد.

وی درباره اتلاف وقت بازیکنان پرسپولیس و مصدومیت بیش از اندازه آنها توضیح داد:

 امشب ۲-۳ مصدوم دادیم هیچوقت به بازیکنانم نمی‌گوییم چنین کاری کنند و در ذات بازیکنان پرسپولیس هیچ وقت چنین مسائلی وجود ندارد. نمی‌توانید موردی از تیم ما پیدا کنید تا آخرین لحظه شاگردانم برای پیروزی جنگیدند و به آنها تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم پرسپولیس درباره درگیری‌های پس از پایان بازی گفت:

 اتفاق‌هایی که قبل از بازی در هتل  و در مسیر حرکت تیم ما به سمت ورزشگاه رخ داد تأثیرگذار است. ما انسان هستیم و تحت تأثیر اتفاقات تلخ قرار می‌گیریم. بازیکن وقتی وارد زمین می‌شود تحت تأثیر همین مسائل بازی می‌کند و اتفاق‌های بعد از بازی ادامه اتفاقات قبل از مسابقه بود.

گل‌محمدی ادامه داد:

 تمام شاگردان من با نفرات حریف رفاقت دیرینه‌ای دارند اما هیجان بازی خیلی زیاد بود و می‌توان گفت چنین اتفاقاتی طبیعی است، اما به هر صورت زیبنده‌ی دو تیم نبود.

بیشتر بخوانید
آیا دیگو کاستا راهی الهلال عربستان می‌شود؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا