پزشکیشبکه‌های اجتماعی

ماجرای درمان کرونا با زهر زنبور عسل چیست؟ + فیلم

پروفسور عظیم اکبرزاده متخصص بیوشیمی با حضور در برنامه‌ی تلویزیونی سخن از درمان کرونا با زهر زنبور عسل به میان آورده‌است. او می‌گوید هیچ زنبورداری تا کنون کرونا نگرفته است. او می‌گوید حتی در لرستان به توصیه‌ی او زهر زنبور عسل را به چند بیمار کرونایی با وضعیت شدید تزریق کرده‌اند و مدت‌زمانی بعد آن بیماران از جای برخاسته‌اند و سرحال بیمارستان را ترک کرده‌اند!!

عظیم اکبرزاده می‌گوید درمان کرونا با زهر زنبور عسل قطعی است و حتی واکسن هم نمی‌تواند برای این بیماری کاری کند. او می‌گوید:

من حتی فرمول واکسن زهر زنبور عسل را برای ویروس کرونا آورده‌ام. از شمال کره زمین تا جنوب کشور بدانند واکسن هم نمی‌تواند برای از بین رفتن ویروس کرونا موثر باشد بلکه تنها نیش زنبور عسل این قابلیت را دارد. اگر حدود یک ماه زهر نیش زنبور را به کارشناسان ما بدهید می‌توانند داروی مناسب این ویروس منحوس را کشف کنند. باید بدانید این دارو هیچ عارضه‌ای هم ندارد و حتی می‌تواند راه‌حلی برای رفع بیماری حاد تنفسی باشد.

واکنش مینو محرز

مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و عضو ستاد مبارزه با کرونا در واکنش به صحبت‌های عظیم اکبرزاده پیرامون درمان کرونا با زهر زنبور عسل گفت:

در حال حاضر موضوع تاثیر زهر زنبور عسل بر ویروس کرونا قطعی نیست و هنوز اطلاع و مقاله‌ای در این باره بیرون نیامده است. البته شاید این موضوع مقاله و مطالعات خود پرفسور اکبرزاده خیاوی متخصص بیوشیمی بالینی باشد که هنوز درباره آن به قطعیت با ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت صحبتی نشده است.

پس لطفاً مردم به اشتباه سمت این اطلاعات نروند تا موارد این چنینی بررسی دقیق شود.

گفتنی است که واکسن روسی کرونا و واکسن آکسفورد مربوط به کرونا در مراحل پیشرفته قرار دارند و حتی گفته می‌شود واکسن روسی ۲۵ مرداد در دسترس مردم روسیه است.

بیشتر بخوانید
دومین محموله‌ی واکسن روسی کرونا وارد کشور شد + عکس

واکنش دکتر شاهین آخوندزاده به درمان کرونا با زهر زنبور عسل

دکتر شاهین آخوندزاده، قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در مورد درمان کرونا با نیش زنبور عسل گفت:

 هر چیزی که ادعا می‌‌شود ممکن است بر بیماری‌‌ها تأثیر داشته باشد باید از مسیر کارآزمایی بالینی بگذرد.

اکثر ادعاهایی که می‌‌شود که البته امیدواریم این ادعاها مستنداتی داشته باشند تا مورد قبول واقع شوند، روی تعداد محدودی بیمار انجام شده است و باید توجه داشت که با آزمایش یک مورد روی تعداد محدودی از بیماران، بدون گروه کنترل، نمی‌‌شود ادعا کرد که یک روش یا داروی درمانی روی کرونا مؤثر است.

علت این‌‌که می‌‌گوییم باید آزمایش روی تعداد مشخصی بیمار صورت گیرد، این است که از هر هزار بیمار مبتلا به کرونا، تعدادی به طور سرپایی و بدون نیاز به دارو و بستری درمان می‌‌شوند، تعدادی به بیماری با شدت زیاد دچار می‌‌شوند و تعداد محدودی نیز به ICU منتقل می‌‌شوند بنابراین اگر ادعا می‌‌شود یک روش یا دارو در درمانی بر کرونا مؤثر است باید مشخص شود روی کدام دسته از بیماران و چه تعداد بیمار مؤثر واقع می‌‌شود.

از نظر بنده هیچ داروی مؤثری برای کرونا وجود ندارد و آنچه باعث بهبودی بیماران می‌‌شود مراقبت‌‌های ویژه از بیماران است؛ تا این لحظه داروهایی که گفته شده بر کرونا تأثیر دارند نیز تأثیرشان قطعی نیست و باید یک داروی اختصاصی برای ویروس کرونا ساخته شود تا بتوان با قطعیت درباره تأثیر آن بر کرونا صحبت کرد.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هفده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا