اقتصادیتکنولوژی

بانک جهانی درخواست السالوادور برای کمک به بیت کوین را رد می‌کند

به گزارش وبسایت بی‌بی‌سی، بانک جهانی درخواست السالوادور برای کمک به اجرای بیت کوین به عنوان پول رایج قانونی را رد کرده است. این وام‌دهنده بین‌المللی نگرانی‌ها را در مورد شفافیت و تأثیرات زیست محیطی استخراج بیت کوین ذکر کرد.

در اوایل این ماه، کشور آمریکای مرکزی اعلام کرد که قصد دارد اولین کشوری باشد که رسماً ارز دیجیتال را تصویب می‌کند. هدف آن استفاده از بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی موازی در کنار دلار آمریکا است. این تصمیم بانک جهانی می‌تواند به این معنی باشد که کشور آمریکای مرکزی برای اطمینان از پذیرش بیت کوین در سراسر کشور در سه ماه آینده با مشکل در ضرب‌الاجل خود مواجه است. سخنگوی بانک جهانی از طریق ایمیل به خبرگزاری رویترز گفت:

ما متعهد هستیم که به السالوادور از طرق مختلف از جمله شفافیت ارزی و فرآیندهای نظارتی کمک کنیم. در حالی که دولت آن برای کمک به بیت کوین به ما مراجعه کرده است، این کاری نیست که بانک جهانی با توجه به کمبودهای زیست محیطی و عدم شفافیت بتواند از آن حمایت کند.

این در حالی است که الخاندرو زلایا، وزیر دارایی السالوادور روز چهارشنبه گفت که این کشور از بانک جهانی درخواست کمک فنی در زمینه اجرای رمز ارز بیت کوین به عنوان یک روش رسمی پرداخت کرده است. آقای زلایا همچنین گفت که بحث و گفتگو با صندوق بین‌المللی پول (IMF) موفقیت‌آمیز بوده است و صندوق بین‌المللی پول مخالف اجرای بیت کوین نیست.

اما صندوق بین‌المللی پول، هفته گذشته گفت که با تصویب بیت کوین توسط السالوادور مسائل اقتصادی کلان، مالی و حقوقی را مشاهده کرده است. هفته گذشته، السالوادور اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را به طور رسمی به عنوان یک ارز قانونی طبقه‌بندی کرد. کنگره آن پیشنهاد رئیس جمهور نایب بوکل را برای پذیرش این رمز ارز تأیید کرد. رئیس جمهور بوکل گفت که دولت تاریخ‌سازی کرده است و این اقدام باعث می‌شود سالوادورهای خارج از کشور بتوانند پول را به کشور خود بفرستند. طبق این قانون، بیت کوین ظرف ۹۰ روز پس از تصویب توسط کنگره، به همراه دلار آمریکا مبادله قانونی خواهد شد. قانون جدید به این معنی است که تمام مشاغل باید بیت کوین را به عنوان پول قانونی کالا یا خدمات بپذیرند، مگر اینکه قادر به ارائه فناوری لازم برای پردازش معامله نباشد.

بیشتر بخوانید
بررسی مانیتور سامسونگ C24F390FH | بهترین در هم‌رده‌ها

اقتصاد السالوادور تا حد زیادی به حواله‌ها یا پول‌های فرستاده شده از خارج به داخل کشور متکی است، که حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد. بیش از دو میلیون سالوادور در خارج از کشور زندگی می‌کنند، اما همچنان با محل تولد خود رابطه نزدیک دارند و سالانه بیش از ۴ میلیارد دلار به کشور خود می‌فرستند.

ال‌سالوادور قصد دارد بیت کوین را به عنوان ارز قانونی رایج به رسمیت بشناسد

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هشت − دو =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا