اقتصادیخبر ببر

ماجرای درخواست ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط فرهاد مجیدی از چه قرار است؟

روز گذشته شاهد اعلام خبری مبنی بر درخواست ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی از سوی فرهاد مجیدی، یکی از سرمربیان فصل گذشته باشگاه استقلال بودیم. خبری که منشا آن احمد امیر آبادی فراهانی، نماینده مردم استان قم در مجلس یازدهم، بودو او این خبر را حساب در کاربری توییتر خود منتشر کرد.

نماینده مردم قم در توییتر خود نوشت:

پیشنهاد کوپنی شدن کالاهای اساسی برای دسترسی عموم مردم با قیمت را داشتم که معمولا با مخالفت دولتی‌ها مواجه چون این ارز ۴۲۰۰ تومانی مختص افراد خاص است و اجناس آن هم به دست مردم نمی‌رسد.
آقای فرهاد مجیدی فوتبالیست مشهور ۹ بار در لیست تخصیص ارز دولتی بوده است

هدف نماینده قم اطلاع رسانی و در اصل اعتراض به سیاست‌های ارزی دولت حسن روحانی بود. سند این ادعا هم هشتگ‌های #علی_برکت_الله و #تکرار_کنید بود که در توییت خود از آنها استفاده کرد اما خواسته یا ناخواسته با نام ابردن از شخص فرهاد مجیدی در این توییت باعث دیده شدن و به نوعی وایرال شدنش در سطح فضای مجازی در میان اصحاب رسانه و اهالی فوتبال شد.

سپس نوبت به واکنش فرهاد مجیدی رسید. او با قرار دادن یک استوری در حساب کاربری ایسنتاگرام با عنوان «یک ادعای بی اساس» به توییت نماینده قم این چنین پاسخ داد:

هیچ وقت در ایران شرکت و فعالیت بازرگانی نداشته‌ام و تا به حال حتی یک ریال هم ارز دولتی نگرفته‎ام.
علیه این فرد که متاسفانه نماینده مجلس هم هست، اعاده حیثیت و شکایت خواهم کرد.

در همین گیر و دار ناگهان مرتضی رضایی، دبیر سرویس ورزشی خبرگزاری خبر آنلاین با پست کردن توییتی حرف‌های احمد امیر آبادی فراهانی را تایید کرد. او در توییتر خود نوشت:

تابستون یک خبر داشتم که بنا به دلایلی نمی‌شد منتشرش کرد؛ یک فوتبالیست معروف و قدیمی برای واردات جو رفته بوده وزارت صمت مجوز بگیره. با انتشار خبرهای امروز نماینده قم درباره فرهاد مجیدی یکهو یاد اون خبر افتادم.

هشتگ‌هایی که رضایی در این توییت خود استفاده کرد هم قابل توجه بودند. هشتگ‌هایی چون: #وزارت_صمت #فرهاد_مجیدی #جو #واردات #استقلال

بیشتر بخوانید
اشرف غنی؛ ماهی گیر آب گل آلود یا دلواپس زبان فارسی و افغانستان

در ادامه بحث و جدلی که میان فرهاد مجیدی و احمد امیر آبادی فراهانی در فضای مجازی پیش آمد، این بار باز نوبت به نماینده مردم قم رسید تا واکنشی در قبال استوری اینستاگرامی فرهاد مجیدی داشته باشد و توییت تازه‌ای رو کند. او ضمن چسباندن اسکرین شات استوری مجیدی در توییت خود چنین نوشت:

آقای #فرهاد_مجیدی نسبت به خبر ارز ۴۲۰۰ تومانی در واکنشی عجولانه تکذیب و تهدید به شکایت کردند.
حال بفرمایند علت مراجعه ایشان در تاریخ‌های ۲۸ و ۳۱ تیر ماه به دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت چه بوده؟
تا بقیه مطالب و اسناد را پس از شکایت ایشان به دادگاه ارائه نمایم.
#شفافیت

حال باید منتظر ماند و دید در این ماجرا وقعیت امر از چه قرار است.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا