فوتبالیورزشی

درخشش مهدی طارمی مقابل ناسیونال در لیگ پرتغال

شب گذشته تیم پورتو در چارچوب رقابت‌های هفته‌ی دهم لیگ پرتغال به مصاف ناسیونال رفت. مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم پورتو موفق شد در این بازی درخشان ظاهر شود. بعداز ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم، پورتو موفق شد با نتیجه‌ی ۲ بر ۰ مقابل تیم ناسیونال به برتری برسد. مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو ۷۹ دقیقه مقابل ناسیونال بازی کرد و درخشید. طارمی در دقیقه‌ی ۲۰ موفق شد یک پنالتی از تیم ناسیونال بگیرد و تاثیر مستقیم در گل اول تیم پورتو داشته باشد.  همچنین موفق شد در دقیقه‌ی ۳۸ با ارسال یک پاس‌گل، پایه گذار گل دوم تیم پورتو باشد.

سرانجام تیم پورتو با درخشش مهاجم ایرانی، موفق شد به برتری دست پیدا کند و از ۱۰ بازی ۲۲ امتیاز کسب کند. مهدی طارمی در بازی مقابل ناسیونال به عنوان دومین بازیکن برتر زمین انتخاب شد. مهاجم ایرانی پورتو ۸۰ درصد پاس صحیح در این بازی به ثبت رساند، ۱ دریبل موفق ثبت کرد و ۴ بار باعث دفع توپ شد.

مهدی طارمی ۲ شوت به سمت دروازه‌ی ناسیونال داشت که هیچ‌کدام از آن‌ها در چارچوب نبود اما با ایجاد ۲ موقعیت خطرناک، تنها بازیکن زمین بود که این آمار را به ثبت رساند.

تمجید رسانه‌ها از طارمی در بازی مقابل ناسیونال

مهاجم ایرانی پورتو در پایان بازی موفق شد نمره‌ی ۷.۵ را کسب کند و مورد تمجید خبرگزاری‌ها قرار بگیرد.

ویکتور پایه خبرنگار روزنامه‌ی اوجوگو در گزارش بعد بازی از درخشش طارمی مقابل ناسیونال صحبت کرد و گفت:

مهاجم ایرانی عملکرد مناسبی داشت و موفق شد تا دستورات کونسیسیو (سرمربی پورتو) را در زمین اجرا کند. او به‌خوبی بر بازی مسلط بود و مدافعان تیم ناسیونال را تحت تاثیر قرار داد.

در گل اول او با هوشیاری موفق شد پنالتی بگیرد. در گل دوم او شرایط نامناسبی داشت و تنها با یک ضرب به توپ، موفق به ارسال پاس گل شد. او اکنون یک مهره‌ی مهم برای شاگردان کونسیسو محسوب می‌شود. کونسیسیو مربی تیم پورتو هفته‌ی قبل مدعی شده بود که از عملکرد طارمی رضایت دارد.

بعداز درخشش طارمی مقابل ناسیونال، او در فضای مجازی و توئیتر مورد حمایت هواداران پورتو قرار گرفت.

  • لیاندرو (رهبر هواداران افراطی پورتو): طارمی خداوندگار پنالتی‌گرفتن است.
  • خوان فرناندز( مسئول برگزاری نشست هواداران پورتو): طارمی بهترین خرید پورتو است، ما در شرایط ناشی از کرونا، یک ستاره را در بهترین حالت ممکن خریداری کردیم.
بیشتر بخوانید
مهدی ترابی در آستانه‌ی پیوستن به پرسپولیس قرار دارد

مهدی طارمی

در ادامه خبرگزاری آبولا مدعی شد با توجه به درخشش طارمی مقابل ناسیونال، این احتمال وجود دارد تا او در بازی سوپرکاپ پرتغال مقابل بنفیکا فیکس بازی کند. دیدار برابر بنفیکا یک بازی مهم برای پورتو خواهد بود.

نشریه‌ی،tribunaexpresso در مورد درخشش طارمی یادداشتی منتشر کرد که به قرار زیر است:

همانطور که انتظار داشتیم طارمی با سبک خودش فوتبال بازی کرد یعنی و در خدمت تیم بود. علاوه بر ساده بازی کردن، تکنیک و حمل توپ بالایی دارد و می‌داند چگونه موقعیت سازی کند‌. زوج طارمی و مارگا بسیار خطرناک است. هواداران عاشق بازی طارمی هستند.

طارمی در این فصل لیگ پرتغال موفق شده است ۲گل و ۱پاس‌گل به ثبت برساند

اولین گل مهدی طارمی در لباس پورتو، مقابل تیم پورتیموننزه بود. مهدی طارمی در هفته‌ی نهم موفق شد گل دوم فصل خود را مقابل تیم توندلا به ثمر برساند.

ستاره‌ی تیم ملی ایران در فصل گذشته‌ی لیگ پرتغال موفق شده بود ۱۸گل و ۲پاس‌گل در ۳۰ مسابقه به ثبت برساند و آمار خوبی ثبت کند.

اولین بازی رسمی مهدی طارمی برای پورتو مقابل تیم براگا بود. درخشش مهاجم ایرانی پورتو از همان بازی اول آغاز شد و مورد تمجید هواداران پورتو قرار گرفت.

مهدی طارمی در بازی مقابل براگا در دقیقه‌ی ۸۶ وارد زمین شد و فقط یک دقیقه بعداز ورود به زمین موفق شد تا برای تیم خود یک پنالتی بگیرد. براگا در فصل قبل لیگ پرتغال هم قربانی طارمی شده بود و از این مهاجم ایرانی ۲ گل دریافت کرده بود.

طارمی در دومین بازی رسمی در پورتو مقابل بواویستا به میدان رفت. او ۱۵ دقیقه مقابل بواویستا بازی کرد و عملکرد قابل قبولی داشت.

بیشتر بخوانید
ترکیب احتمالی استقلال و تراکتور

ماریتیمو سومین تیم در لیگ پرتغال بود که طارمی موفق شد با لباس پورتو مقابل آن‌ها بازی کند‌. بازی پورتو و ماریتیمو به لطف درخشش امیر عابدزاده با برتری تیم ماریتیمو همراه بود. مهدی طارمی در این بازی ۳۷ دقیقه بازی کرد. اما در بازی چهارم خود در لباس پورتو، ۱ دقیقه مقابل اسپورتینگ بازی کرد.

سرانجام مهدی طارمی در هفته‌ی نهم موفق شد اولین گل خود را در لیگ پرتغال با لباس پورتو مقابل پورتیموننزه به ثمر برساند. توندلا قربانی بعدی مهدی طارمی در لیگ پرتغال بود .طارمی مقابل توندلا در دقیقه‌ی ۵۶ موفق به گلزنی شد تا به مهره‌ی تاثیر گذار تیم خود تبدیل شود‌.

مهدی طارمی در ۱۶ بازی برای پورتو به میدان رفته و فقط در ۶ بازی از ابتدا فیکس بوده است. او در ۶ بازی که از ابتدا در زمین مسابقه قرار گرفته است موفق شده ۶ گل به ثمر برساند.

سوپراستار ایرانی در لیگ‌قهرمانان‌اروپا

طارمی برای اولین بار موفق شد در چمپیونزلیگ بازی کند. او ۱۳ دقیقه مقابل شاگردان گواردیولا بازی کرد و عملکرد مناسبی داشت. مهاجم تیم ملی ایران در مرحله‌ی گروهی لیگ‌قهرمانان‌اروپا ۲۰۲۰ موفق شد ۲۷ دقیقه بازی کند.

عملکرد طارمی در مرحله‌ی گروهی چمپیونزلیگ:

۲۷ دقیقه بازی، ۷۰ درصد پاس صحیح، ۲بازپس‌گیری توپ، ۱۰دفعات تماس، ۱ شوت.

یاران مهدی طارمی در تاریخ ۲۴ دسامبر باید در سوپرکاپ پرتغال مقابل بنفیکا قرار بگیرند. برخی از کارشناسان خبرگزاری‌های پرتغالی معتقد هستند طارمی به دلیل درخشش مقابل ناسیونال، در سوپرکاپ پرتغال فیکس خواهد بود. در آخر قابل‌ذکر است که بنفیکا در ۳ دیدار اخیر خود مقابل پورتو موفق به پیروزی شده است.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 − ده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا