جهانهنر هفتم

دانشگاه هوارد، دانشکده هنرهای زیبا خود را به نام چادویک بوزمن نامگذاری خواهد کرد

دو دهه پیش، چادویک بوزمن از دانشگاه هوارد و از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد. حالا آن دانشگاه نام او را یدک می‌کشد.

به گزارش سی‌ان‌ان، دانشگاه هوارد روز چهارشنبه اعلام کرد، دانشکده هنرهای زیبا که به تازگی بازتأسیس شده است، با اقتباس از نام یکی از معروف‌ترین فارغ التحصیلان خود، دانشکده هنرهای زیبا چادویک بوزمن نامگذاری خواهد کرد.

وقتی بوزمن در هوارد حضور داشت، این دانشگاه تصمیم گرفت که دانشکده هنرهای زیبا را با دانشکده هنر و علوم ادغام کند و این امر موجب ناراحتی بوزمن و سایر دانشجویان شد. در سال ۲۰۱۸، این دانشگاه برنامه‌های خود را برای تأسیس مجدد دانشکده هنرهای زیبا اعلام کرد. رئیس دانشگاه هوارد، وین فردریک در بیانیه‌ای گفت:

عشق چادویک به دانشگاه هوارد صادقانه بود، و گرچه او زنده نماند تا این برنامه‌ها را به نتیجه برساند، افتخار من این است که میراث او را از طریق دانشکده هنرهای زیبا چادویک بوزمن با حمایت همسرش و بنیاد چادویک بوزمن زنده نگاه دارم.

اما نامگذراری جدید این دانشکده، تمام ماجرا نیست. باب ایگر، رئیس اجرایی شرکت والت دیزنی، همچنین قرار است برای یک ساختمان جدید و موقوفات دانشکده کمک مالی جمع کند. از بین نقش‌های متعدد، بوزمن با بازی در نقش پادشاه T’Challa در پلنگ سیاه دیزنی شناخته شد که هنگام اکران در سال ۲۰۱۸ رکوردهای گیشه را شکست.

خانواده بوزمن در بیانیه‌ای گفتند:

چادویک در دوران تحصیل خود در هوارد برای حفظ دانشکده هنرهای زیبا جنگید و زندگی حرفه‌ای خود را به مبارزه اختصاص داد و از این پیشرفت بسیار خوشحال خواهد شد. حضور او در دانشگاه هوارد به شکل‌گیری انسان و هنرمندی که متعهد به حقیقت، صداقت و عزم راسخ برای بهتر شدن جهان از طریق قدرت قصه گویی بود، کمک کرد.

این دانشگاه اوایل ماه جاری اعلام کرد فیلیسیا راشد، بازیگر و خواننده، که بیشتر او را با کار در نمایش کازبی می‌شناسند، قرار است رئیس دانشکده شود.

بیشتر بخوانید
بیوگرافی امیر آقایی + رزومه‌ی کاری و عکس‌های قدیمی

پس از چهار سال مبارزه با سرطان روده بزرگ، بوزمن در آگوست گذشته در ۴۳ سالگی درگذشت. مرگ او که چهره‌ای محبوب بود، موجی را در سراسر کشور به وجود آورد. او در سال ۲۰۰۰ از هوارد فارغ التحصیل شده بود.

چادویک بوزمن بازیگر «پلنگ سیاه» درگذشت

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × سه =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا