سیاست داخلیسیاسی

داغ‌ترین گافِ نماینده مجلس زمانی که وظیفه FATF را به درستی نمی‌داند

امروز شاهد تازه‌ترین و داغ‌ترین گاف یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بودیم. ماجرا از این قرار است که در صحن علنی جلسه امروز حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهارات عجیبی در رابطه با کارگروه اقدام مالی علیه پولشویی موسوم به FATF داشت. جالب است بدانید سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی است. صحبت‌های سلیمی نشان داد که او هنوز از این که کارگروه اقدام مالی علیه پولشویی موسوم به FATF وظیفه‌اش مبارزه با تامین مالی تروریست است نه مبارزه با تروریسم و اعمال تروریستی، آگاهی ندارد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در نطق خود چنین گفت:

اگر FATF به اصطلاح صداقت دارد و بنایش مبارزه با تروریسم است، بسم‌ الله.
اطلاعات کسانی را که شهید ما، شهید قاسم سلیمانی را ترور کردند در اختیارمان قرار دهد.
چرا حالا ساکت هستند.
اطلاعات کسانی که شهید عزیز ما، شهید محسن فخری‌زاده را که در آبسرد دماوند به شهادت رساندند را در اختیار ما بگذارد.
اطلاعات تروریست‌هایی که الان در دامن خودشان هستند و شهید بهشتی و شهید مطهری و امثال این‌ها را به اصطلاح ترور کردند در اختیار ما قرار دهد.
اگر واقعاً این‌ها صداقت دارند این کار را انجام دهند.
الان هم که همان طور که خودشان گفتند بن سلمان، دستور ترور جمال خاشقچی روزنامه‌نگار عربستانی را صادر کرده و این مطلبی است که خودشان عنوان کرده‌اند.
با این وجود چه برخوردی مگر با عربستان کردند؟

البته دور از انتظار نیست که جناب آقای سلیمی، سازمان امنیتی FBI را به دلیل مشابهت اسمی با کارگروه اقدام مالی علیه پولشویی موسوم به FATF اشتباه گرفته باشند و بر همین اساس چنین صحبتی کرده باشند.

کنایه سنگین عباس عبدی به گاف حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیات ‌رئیسه مجلس شورای اسلامی

عباس عبدی، نویسنده و روزنامه‌نگار اصلاح طلب پس از این مشاهده اتفاق نسبت به آن در حساب کاربری خود در توییتر واکنش نشان داد و نوشت:

با وجود چنین نمایندگانی، رشد اقتصادی منفی ۵ درصد هم نوعی موفقیت محسوب خواهد شد. این بنده خدا خیلی تقصیری ندارد، شورای نگهبان باید مسئولیت درک آنان را بپذیرد.

بیشتر بخوانید: امضای توافق ایران و چین به دلیل عدم پذیرش FATF به بن بست خورده است!

بیشتر بخوانید
حکم اعدام رضا عسگری هفته‌ی قبل اجرا شده‌است

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

19 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا