حوادث

جزئیات خودکشی پدر امیرحسین مرادی

ناصر مرادی پدر امیرحسین مرادی خودکشی کرد. گزارش‌ها حکایت از آن دارند که پدر امیرحسین مرادی یکی از بازداشت‌شدگان آبان‌ماه‌ ۹۸ که حدود دو ماه پیش خبر اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام‌اش بسیار جنجالی شد و هشتگ #اعدام_نکنید در توییتر را به ترند جهان تبدیل کرد، در زیرزمین خانه‌اش خود را حلق‌آویز کرده‌است.

مادر امیرحسین مرادی می‌گوید از زمان بازداشت پسرشان، پدرش از لحاظ روحی در بدترین شرایط بوده‌است. او ناامید بوده و خصوصاً خبر صدور حکم اعدام پسرش به او ضربه‌ی روحی شدیدتری وارد آورده‌است. مادر می‌گوید حدود ساعت ۴ صبح پدر امیرحسین مرادی را صدا زده‌است، اما چون او را ندیده خانه را به دنبال او گشته و دست‌آخر در زیرزمین خانه جسد ناصر مرادی را دیده‌است.

بابک پاک‌نیا، وکیل امیرحسین مرادی، می‌گوید در روزهای اخیر از طریق تماس‌هایی به خانواده‌ی مرادی گفته می‌شده است که چنان‌چه مصاحبه نکنند این امکان وجود دارد که حکم اعدام پسرشان اجرا شود و آن‌ها صرفاً جسدش را تحویل بگیرند. وکیل همچنین می‌گوید در پی اعدام نوید افکاری، جو خانواده بسیار ملتهب شده و هراسی در دل آن‌ها به وجود آمده بوده‌است.

معترضان آبان ماه
خودکشی پدر امیرحسین مرادی

بابک پاک‌نیا همچنین می‌گوید که پس از خودکشی پدر امیرحسین مرادی عده‌ای که خود را خبرنگار صدا و سیما معرفی کرده‌ بوده‌اند، خواسته‌اند با ورود به خانه با اعضای خانواده مصاحبه کنند، اما گویا خانواده با مصاحبه مخالفت کرده و بنابراین آن افراد هم دست‌خالی بازگشته‌اند.

گفتنی است که آبان‌ماه سال گذشته در پی افزایش ناگهانی قیمت بنزین، اعتراضاتی شدید در کشور درگرفت و در طی آن تعدادی کشته و عده‌ای هم دستگیر شدند. از جمله‌ی دستگیرشدگان، امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی بودند که اسفندماه سال گذشته به جرم مشارکت در تخریب و تحریق به قصد مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران حکم اعدام‌شان صادر شد.

بیشتر بخوانید
انفجار فرودگاه مهرآباد شایعه است یا واقعیت؟

تیرماه امسال خبری منتشر شد مبنی بر این‌که اجرای اعدام این سه نفر نزدیک است، از همین رو در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی صورت گرفت و هشتگ اعدام نکنید به ترند توییتر و اینستاگرام تبدیل شد. بسیاری از ایرانیان خواستار لغو حکم اعدام این سه نفر بودند. گفتنی است که اسماعیلی، سخنگوی قوه‌ی قضاییه، چند وقت پیش یکی دیگر از جرم‌های امیرحسین مرادی را ارتباط با گروهک‌های خارج از کشور معرفی کرده‌بود.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا