حوادث

ماجرای خودکشی دختر و پسر در رودخانه کارون + فیلم و عکس

این روزها خبر مرگ جوان‌ها را زیاد می‌شنویم و متأسفانه باری دیگر خبر مرگ دو جوان دیگر پخش شده است. زینب و بهزاد دو جوان عاشق‌پیشه به‌سبب آن‌که نمی‌توانسته‌اند در عین علاقه‌ی زیادی که به هم دارند، با هم ازدواج کنند تصمیم می‌گیرند به زندگی‌شان در سد گدار در رودخانه کارون پایان دهند. خودکشی دختر و پسر جوان در رودخانه کارون باری دیگر نشان‌مان داد که وضعیت بسیاری از انسان‌های ایران و خصوصاً استان خوزستان مناسب نیست و باید چاره‌ای اندیشیده شود. در ادامه در مورد جزئیات خودکشی دختر و پسر جوان در رودخانه کارون به‌همراه فیلم و عکس بیشتر خواهیم گفت.

خودکشی دختر و پسر در رودخانه کارون

پس از آن‌که این دختر و پسر – که به‌ترتیب ۱۸ و ۲۲ ساله بوده‌اند – خود را در رودخانه کارون در نزدیکی سد گدار یا همان سد مسجدسلیمان می‌اندازند، شاهدان حادثه با هلال احمر تماس می‌گیرند و نیروهای هلال احمر نیز در سریع‌ترین زمان خودشان را به رودخانه می‌رسانند، اما با رسیدن‌شان می‌فهمند که کار از کار گذشته است و دختر و پسر جوان که از این جهان چیز زیادی هم نمی‌خواستند، زندگی را ترک گفته‌اند.

خودکشی دختر و پسر در رودخانه کارون
خودکشی دختر و پسر در سد گدار

در این راستا حسین مولایی رییس جمعیت هلال احمر مسجدسلیمان گفت که دستان این زوج به هم گره خورده و گویا خودشان قبل از آن‌که خودکشی کنند با استفاده از روسری دستان‌شان را بسته‌اند تا هیچ شانسی برای زنده‌ماندن نداشته باشند و در عین‌حال جنازه‌‌های‌شان به هم متصل باشند.

گفته می‌شود این دو حتی قبل از خودکشی وصیت‌نامه نوشته‌اند. آن‌ها بارها گفته‌اند که به یکدیگر علاقه دارند و خواهان ازدواج با هم هستند، اما خانواده‌های‌شان مخالفت کرده‌اند و همین مخالفت بوده که راه را برای خودکشی آن‌ها باز کرده است.

بیشتر بخوانید
جزئیات مرگ کودک ایرانشهری به‌واسطه‌ی شلیک مأموران نیروی انتظامی

دختر و پسر اندیکایی دخترخاله پسرخاله بوده‌اند

با پیگیری‌های صورت‌گرفته مشخص شده که این دو اهل مسجدسلیمان نبوده‌اند، بلکه از اهالی اندیکا بوده‌اند. اندیکا شهری در نزدیکی مسجد سلیمان است و متأسفانه از محروم‌ترین شهرهای کل کشور محسوب می‌شود. اهالی اندیکا عمدتاً لر بختیاری هستند و در وضعیت نامناسبی از لحاظ امکانات زندگی می‌کنند.

در ساعات اولیه‌ی پس از انتشار خبر خودکشی دختر و پسر در رودخانه کارون مشخص نبود که این دو با هم دخترخاله پسرخاله بوده‌اند، اما با بررسی‌های صورت‌گرفته در نزد اهالی مشخص شد که این دو با هم نسبت فامیلی دارند و حتی گویا برادر بهزاد با خواهر زینب پیش‌تر ازدواج کرده‌اند.

تکذیب مخالفت خانواده‌ها با ازدواج

یکی از بستگان این دختر و پسر، یعنی پسردایی آن‌ها، با نام جبار، می‌گوید ماجرای این که خانواده‌های آن‌ها با ازدواج‌شان مخالف بوده‌اند دروغ است و آن‌ها اصلاً هیچ‌وقت در مورد آن‌که می‌خواهند با هم ازدواج کنند چیزی به خانواده‌ها نگفته‌اند. جبار گفت:

بهزاد به من زنگ زد و اطلاع داد ما فرار کردیم و ادعا کرد که می‌خواهیم خودکشی کنیم و دستان‌مان را به هم می‌بندیم و به داخل رودخانه سد می‌رویم.  پس از آن دیگر اطلاعی از آن‌ها نداشتیم تا این‌که جسدشان پیدا شد. ماجرای علاقه و مخالفت خانواده‌ها با ازدواج‌شان کاملا دروغ است چون هیچ یک از اعضای خانواده‌های‌مان و فامیل در جریان علاقه و تصمیم آنها به ازدواج نبودند و هنوز برای خودمان سوال است که چرا زینب و بهزاد دست به این کار زدند. اگر ماجرای ازدواج هم مطرح می‌کردند هیچ کسی با آن‌ها مخالفت نمی‌کرد.

بیشتر بخوانید
ویروسی خطرناک‌تر از کرونا ویروس در قزاقستان 32 هزار نفر را مبتلا کرد

جبار همچنین در ادامه گفت که بهزاد به او گفته دنیا به ما وفا نکرد، اما او یعنی جبار چندین بار تأکید کرد که هنوز نمی‌داند که این دو چرا خودکشی کرده‌اند و از مردم خواست که به شایعات توجه نکنند.

فیلم پیدا کردن جسد دختر و پسر اندیکایی در سد گدار

همچنین بخوانید: قتل فاطمه برحی در آبادان + عکس قاتل

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا