اطلاعات‌محوربین‌المللیترافیکتکنولوژیخودروزیست ‌محیطی

خودروهای کلاسیک در حال تبدیل شدن به خودروهای برقی هستند

اسوالد یک موریس مینور مشکی سال ۱۹۵۳ است. اما پس از تعویض قلب تپنده سوخت فسیلی آن با موتور برقی بازیافتی، مانند یک موش بی صدا شد. پیش از این، موتور ۶۸ ساله بنزینی این خودرو باعث می‌شد بیشتر صداهای اطراف به گوش نرسد، اما اکنون هنگام رانندگی در کنار رودخانه تیمز در لندن، تنها چیزی که می‌توانید بشنوید، صدای غژ غژ آرام و حرکت موتورسیکلت‌ها و سایر خودروهای عبوری است.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، تصویر خودروهای برقی براق و پیشرفته در حال تغییر است. اسوالد متعلق به فردی به نام متیو کیتر است که در ماموریتی برای نجات خودروهای پرمصرف قدیمی ‌از میان قراضه‌ها، آنها را به خودروی برقی تبدیل کرده و شرکتی به نام خودروهای برقی لندن، در سال ۲۰۱۷ تاسیس کرده است.

این شرکت که از گاراژ زیر طاق راه آهن در وکسهال استفاده می‌کند، موتورهای احتراقی در خودروهای کلاسیک که دیگر قابل استفاده نیستند را با موتورهای الکتریکی و باتری جایگزین می‌کند. این قطعات معمولاً از خودروهای برقی تصادفی مانند تسلا و نیسان لیفس تهیه می‌شوند که توسط شرکت‌های بیمه از رده خارج شده‌اند اما دارای موتورها و باتری‌هایی هستند که آسیب ندیده‌اند. آقای کویتر می‌گوید:

ما مرحله بازیافت نهایی هستیم.

خودروهای برقی لندن از باتری‌های بازیافت شده در تسلا و نیسان لیف استفاده می‌کند
خودروهای برقی لندن از باتری‌های بازیافت شده در تسلا و نیسان لیف استفاده می‌کند

این شرکت در حال حاضر حدود ۲۰۰۰۰ پوند برای هر تبدیل هزینه دارد، بنابراین ارزان نیست. اما این شرکت می‌گوید که قصد دارد هزینه این کار را تا ۵۰۰۰ پوند کاهش دهد تا برای افراد بیشتری مقرون به صرفه باشد. در حالی که دولت بریتانیا در حال حاضر مبلغ ۲۵۰۰ پوند برای هزینه خرید یک خودرو برقی جدید ارائه می‌دهد، آقای کویتر می‌گوید که آنها همچنین باید پیشنهاد کمک‌های مالی برای تبدیل را نیز در نظر بگیرند. او می‌گوید:

هدر دادن میلیون‌ها اتومبیل قدیمی‌ (بنزینی و دیزلی) در جاده‌های ما یک فاجعه است و تخفیف‌های خودرو برقی دولت‌ها باعث تخلیه آنها می‌شود. دولت باید برای خودروهای قدیمی‌ ارزان قیمت، استفاده از باتری‌های برقی خودروهایی که دارای مواد اولیه‌ای هستند که هنوز هم قیمت بالایی دارند، پیشنهاد کند.

متیو کویتر، در تصویر، مشغول تبدیل لینکلن کانتیننتال غول پیکر به نیروی الکتریکی است
متیو کویتر، در تصویر، مشغول تبدیل لینکلن کانتیننتال غول پیکر به نیروی الکتریکی است

استیو دراموند، که شرکت الکتروجنتیک مستقر در آکسفورد را اداره می‌کند و خودروهای قدیمی ‌را تبدیل به خودروهای برقی می‌کند، با نظر آقای کویتر موافق است. او می‌گوید:

انگیزه‌ها برای خرید خودرو برقی جدید است، اما این می‌تواند یک خودرو کامل را دور بیندازد در حالی که می‌توانید فقط موتور را تغییر دهید.

سخنگوی وزارت حمل و نقل انگلستان می‌گوید که در حال بررسی این موضوع است. به گفته او:

بهسازی خودروها با باتری یک بازار نوظهور است و ما با محققان سفر سبز همکاری می‌کنیم.

در این میان، اتومبیل‌های کلاسیک که به خودرو برقی تبدیل شده‌اند با انگیزه‌های مالی همراه هستند. مانند همه اتومبیل‌های کلاسیک (که در انگلستان به عنوان خودروهایی که قبل از ۸ ژانویه ۱۹۸۱ ساخته شده‌اند) طبقه بندی می‌شوند، اگر از آنها برای اهداف تجاری استفاده نشود، از مالیات جاده معاف می‌شوند. به علاوه، بیمه خودروهای کلاسیک معمولاً ارزان است، حداقل اگر خودرو مسافت پیموده شده زیادی را طی نکند. با این حال، اگر به ارائه دهنده بیمه خود بگویید که در حال حاضر یک موتور تسلا در زیر کاپوت وجود دارد که سرعت خودرو را به میزان قابل توجهی سریع‌تر می‌کند، نرخ‌ها به شدت افزایش می‌یابد. آنچه مسلم است این است که تبدیل یک خودرو قدیمی ‌به موتور برقی، دی اکسید کربن کمتری نسبت به ساخت یک خودرو برقی جدید تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید
این گوشی‌های سامسونگ اندروید 11 را دریافت می‌کنند [به‌روزرسانی جدید]

مشارکت زمو که توسط دولت انگلیس تأمین می‌شود (قبلاً مشارکت خودروهای کم کربن بریتانیا نامیده می‌شد) می‌گوید که یک خودرو تمام الکتریکی جدید معمولاً در طول عمر خود ۱۸ تن دی اکسید کربن تولید می‌کند، که ۴۶ درصد آن هنگام ساخت آن است. این در مقایسه با ۲۴ تن برای خودروهای بنزینی کاملا استاندارد است.

آقای کویتر می‌گوید، بر اساس اینکه آیا او قبلاً تجربه تبدیل آن خودرو و مدل خاص را داشته است و پیچیدگی خواسته‌ها و مشخصات مشتری، بین سه تا شش ماه طول می‌کشد تا یک تبدیل انجام شود.

برد مفید اسوالد ۴۰ مایل است که به گفته آقای کویتر حدود یک هفته در لندن رانندگی می‌کند و هزینه آن ۱ پوند است. او می‌افزاید، با این حال، برخی از خودروهای کلاسیک بیشتر از بقیه برای تبدیل الکتریکی مناسب هستند. استون مارتین ظاهراً چالش برانگیز است زیرا ماهیت سبک و زیرک آنها هنوز به خوبی توسط موتور الکتریکی انجام نشده است، در حالی که بنتلی و رولزرویس مناسب کاربری برقی هستند زیرا برای رانندگی روان ساخته شده‌اند.

در همین حال، گفته می‌شود که مشتریان جگوارهای قدیمی ‌روباز، موتورهای برقی را ترجیح می‌دهند زیرا دیگر مجبور نیستند در مه دود خود حرکت کنند.

آقای دراموند در الکتروجنتیک می‌گوید مینی‌های قدیمی ‌و لندرورها، ارزان‌ترین خودروهای کلاسیک برای تبدیل هستند. آقای دروموند تمام عمر عاشق خودروها بوده است. اولین کار او نظافت در آشپزخانه‌های موزه ملی موتور بریتانیا بود. اما او می‌گوید یکی از هیجان انگیزترین پروژه‌هایی که تا کنون روی آن کار کرده، ایجاد اولین نسخه اتومبیل اسپرت مورگان تبدیل شده در جهان است. شرکت او در حال تبدیل تمام لندرورهای جشنواره گلستونبری به نیروی الکتریکی است. او می‌گوید:

ما اتومبیل‌ها را نه فقط برای نگهداری، بلکه برای استفاده قرار می‌دهیم. اکثر خودروهای کلاسیک بنزینی، به سختی مردم را به خانه می‌رسانند، اما ما محدوده‌های رانندگی را افزایش می‌دهیم و آنها را در دسترس قرار می‌دهیم. کسانی که فقط عاشق غرش موتور هستند باید بیدار شوند و بوی قهوه را حس کنند.

فضای داخلی خودروهای تبدیل شده، از جمله داشبورد، تقریباً بدون تغییر نگه داشته می‌شود
فضای داخلی خودروهای تبدیل شده، از جمله داشبورد، تقریباً بدون تغییر نگه داشته می‌شود

اما برای برخی از علاقه مندان به خودروهای کلاسیک، تبدیل آنها به خودرو برقی امری مقدس است. وین اسکات، مدیر فدراسیون باشگاه‌های خودروهای تاریخی بریتانیا می‌گوید:

در حالی که من هیچ وقت به افرادی که اتومبیل خود را انتخاب می‌کردند، دیکته نمی‌کردم … به مردم توصیه می‌کنم در مورد تأثیر بر میراث ما با تغییر آنها فکر کنند. صدای موتور، بخشی از تجربه خودرو است و ویژگی‌های آن را خاص می‌کند. تغییر مجدد مانند گرفتن بهترین آلبوم رولینگ استونز و ساخت مجدد آن روی صفحه کلید کاسیو و تلاش برای کسب همان تجربه است.

وین اسکات می‌گوید صدای خودروهای کلاسیک باید آنطور که از ابتدا طراحی شده‌اند باشد
وین اسکات می‌گوید صدای خودروهای کلاسیک باید آنطور که از ابتدا طراحی شده‌اند باشد

او می‌افزاید که اگر موتور چهار لیتری Triumph TR8 او به الکتریک تبدیل شود، یک هیولای نفس‌گیر و غوغایی که همه از آن شگفت زده می‌شوند، تبدیل به یک ماشین قدیمی ‌تند و تیز می‌شود.

بیشتر بخوانید
فاجعه سال جدید میلادی: بر پایی جهنم در استرالیا

به گفته وزارت حمل و نقل انگلستان، مسافت طی شده سالانه خودروهای تاریخی در انگلستان کمتر از ۰.۲۵ درصد از کل مسافت پیموده شده وسایل نقلیه موتوری کشور است. آقای اسکات معتقد است که این آمار نشان می‌دهد که نیازی به تبدیل کلاسیک به الکتریک به دلایل محیطی نیست. اما دیوید لورنز، بنیانگذار شرکت تبدیل پیشرفته خودروهای برقی، لوناز، می‌گوید که صنعت خودروهای کلاسیک باید در مورد آنچه می‌توانیم انجام دهیم تا آنها را مرتبط با آینده و پایدار کنیم، فکر کند. دیوید بکهام، فوتبالیست سابق در این شرکت سرمایه گذاری کرده و مبلغ ۵۰۰۰۰۰ پوند برای رولزرویس برقی هزینه می‌کند.

دیوید بکهام می‌گوید تبدیل خودروهای کلاسیک به نیروی الکتریکی نشان دهنده بهترین نبوغ انگلیسی است
دیوید بکهام می‌گوید تبدیل خودروهای کلاسیک به نیروی الکتریکی نشان دهنده بهترین نبوغ انگلیسی است

آقای لورنز می‌گوید که فشار جهانی به سمت شیوه‌های بسیار پایدارتر باعث ایجاد احساسی می‌شود که زمان تعادل مجدد رفتارها فرا رسیده است. او می‌گوید:

آنها اشیاء زیبایی هستند که بسیار در معرض تهدید هستند و این احساس وجود دارد که رانندگان جوان می‌خواهند از آنها محافظت کنند و میراث این خودروها را با استفاده از موتورهای الکتریکی بیشتر حفظ کنند.

خودروهای برقی زودتر از آنچه تصور کنید جاده‌ها را تصاحب می‌کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا