تکنولوژیخودرو

پیش به سوی پرواز در آسمان‌ها با استفاده از خودروهای پرنده

حرکت به سمت جهان آینده

طی یک دهه اخیر بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر در زمینه خودروسازی و در سطح جهانی در تلاش هستند تا بتوانند خودروهای پرنده تولید کنند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به «اوبر» و «اسکای پورت» با طرح‌های تاکسی پرنده‌ و گشت هوایی تفریحی اشاره کرد. در همین رابطه جالب است بدانید نیوهمپشایر، اولین ایالت آمریکاست که مسئولانش قانونی بودن پرواز خودروهای پرنده در آسمان ایالت خود به تصویب رسانده است.

قابل تامل اینکه خودروهای پرنده فعلی در مرحله آزمایش و بررسی قرار دارند و با محدودیت‌هایی برای استفاده همراهند. از نمونه محدودیت‌های این خودروها اینکه اغلب خودروهای پرنده قادر به پرواز در مدت زمان طولانی نیستند اما همین‌ها برای استفاده در محدوده شهری کاربردی و مناسب هستند. با این وجود، مدافعان خودروهای پرنده اغلب، اعتقاد دارند که این طرح به صرفه‌تر و سریع‌تر از روش‌های سنتی تردد شهری است. از سویی دیگر، بسیاری از تحلیلگران حوزه تکنولوژی و خودرو معتقد هستند تا دو دهه آینده شاهد تغییراتی بزرگ و شگفت انگیز در صنعت حمل و نقل خواهیم بود.

تصویب قوانین مربوط به خودرو سواری هوایی هم از دیگر الزاماتی است که به تازگی مورد توجه فعالان و مسئولان این حوزه قرار گرفته است. با وضع قوانینی استاندارد و فراگیر می‌توان استفاده از این خودروها را در سال‌های پیش رو برای جهانیان تسهیل کرد و به این شکل از بروز حوادث هوایی در ابعاد جدید هم تا حد ممکن، جلوگیری نمود. در آینده‌ای نه چندان دور با ورود خودروهای پرنده به بخش حمل و نقل درون شهر قطعا می‌توانیم شاهد کاهش موج ترافیک در سطح کلانشهرها و شهرهای پر جمعیت و پرترافیک در جهان باشیم.

بیشتر بخوانید
هک کردن کیف پول‌های بیت کوین با رایانه‌های کوانتومی

در زمینه تکنولوژی خصوصا حوزه خودروسازی پیشنهاد می‌کنیم همچنین مقالات زیر را هم بخوانید:

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا