فوتبالیورزشی

پرسپولیس قهرمان لیگ نوزدهم شد | اولین پوکر قهرمانی تاریخ ایران!

پرسپولیس قهرمان شد. تیم فوتبال پرسپولیس با برتری برابر نفت مسجد سلیمان در فاصله‌ی ۴ بازی به پایان لیگ، قهرمان لیگ نوزدهم شد. به این ترتیب، چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس که اولین پوکر قهرمانی تاریخ لیگ است، رکوردی دیگر را برای آن‌ها به همراه داشته و آن این‌که این قهرمانی سریع‌ترین قهرمانی لیگ در تاریخ فوتبال ایران است.

گل‌های پرسپولیس در این بازی را علی علی‌پور و مهدی عبدی به ثمر رساندند و تک‌گل نفت مسجدسلیمان را حسین ابراهیمی به ثمر رساند.

ترکیب اولیه‌ی پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان

بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، وحید امیری، احمدنوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن، سیامک نعمتی، مهدی عبدی و علی علیپور.

خلاصه بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان
خلاصه بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان

احمد گوهری، حامد نورمحمدی، آرمان قاسمی، مجید عیدی، پیام ملکیان، علیرضا علیزاده، صادق صادقی بابااحمدی، حسین ابراهیمی، سجاد جعفری، احمد الجبوری و میرهادی میرجوان.

خلاصه بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان
خلاصه بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان

خلاصه بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان

 

پرسپولیس با وجودی که در چند پست حتی بازیکن ذخیره هم نداشت، توانست با یک بازی حساب‌شده نفت مسجدسلیمان را در زمین خودش شکست دهد. گل نخست پرسپولیس در نیمه‌ی اول و روی سانتر خوب شیری و ضربه‌ی سر علی علی‌پور به ثمر رسید.

در اواخر نیمه نخست بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان حسین کنعانی‌زادگان با ضربه‌ی سر گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند که اگ داور گل را آفساید اعلام کرد. به نظر می‌رسید آفساید به‌اشتباه اعلام شده است.

بازی در نیمه‌ی دوم متعادل پیش می‌رفت تا آن‌که در دقیقه‌ی ۵۸ روی پاس عالی سیامک نعمتی، مهدی عبدی با دروازه‌بان تک‌به‌تک شد و توانست با یک بغل پای ساده ولی حرفه‌ای گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند.

بیشتر بخوانید
محمدرضا نوایی پیشکسوت و مدال‌آور کشتی درگذشت

در دقیقه‌ی ۷۲ بازی پرسپولیس نفت مسجدسلیمان روی خطای هند سید جلال حسینی داور برای نفت مسجدسلیمان پنالتی گرفت و حسین ابراهیمی پنالتی را به گل تبدیل کرد تا نتیجه‌ی بازی ۲ بر ۱ به سود پرسپولیس شود.

سید جلال حسینی برای هشتمین بار توانست جام لیگ برتر فوتبال ایران را کسب کند. این رکورد به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک نصیب هیچ بازیکنی در ایران نخواهد شد.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شانزده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا