فوتبالیورزشی

شکست استقلال برابر فولاد در ورزشگاه خالی + خلاصه بازی استقلال و فولاد

بازی فوتبال استقلال تهران و فولاد خوزستان در راستای مسابقات لیگ برتر فوتبال برگزار شد و در طی آن فولاد خوزستان توانست با نتیجه‌ی ۲ بر ۱ آبی‌های پایتخت را شکست دهد. این اولین بازی فوتبال لیگ برتر پس از ۱۱۷ روز تعطیلی بر اثر شیوع کروناویروس بود و در واقع یک بازی معوقه از هفته‌ی هفدهم بازی‌ها بود. بازی استقلال و فولاد سه اخراجی در پی داشت که هر سه از تیم استقلال بودند: عارف غلامی و علی کریمی به‌عنوان بازیکن و فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی. اخراج فرهاد مجیدی به‌سبب اعتراض‌های تندوتیزی بود که به داور بازی، سیدعلی، می‌کرد.

استقلال با این شکست در برابر فولاد خوزستان ۳۶ امتیازی باقی ماند تا هم‌امتیاز با فولاد خوزستان در رتبه‌ی چهارم جدول قرار گیرد.

بازی استقلال و فولاد

خلاصه بازی استقلال و فولاد

هم در نیمه‌ی نخست و هم در نیمه‌ی دوم بازی سبک و قدرت بازی فولاد بر استقلال می‌چربید. در همان دقیقه‌ی نخست شوت سنگین پریرا از بالای دروازه‌ی استقلال به بیرون رفت تا زنگ‌خطر ابتدایی برای فرهاد مجیدی و شاگردان‌اش زده شود. ۶ دقیقه‌ی دیگر بیت‌سعید توانست از سمت چپ زمین استقلال توپ را روانه‌ی محوطه‌ی جریمه کند، ولی شوت شیمبا نتوانست راهی به دروازه بیابد. یک دقیقه بعد باز هم فولاد خوزستان حمله‌ای دیگر بر دروازه‌ی استقلال وارد آورد، این بار از سمت راست، اما باز هم این حمله راه به جایی نبرد و حسین حسینی توپ را در اختیار گرفت.

حدود ۲۲ دقیقه از بازی گذشته بود و استقلال نتوانسته بود آن‌چنان خطری روی دروازه‌ی فولاد خوزستان ایجاد کند، اما در همین دقیقه باز هم بیت‌سعید، که بارها استقلال را از سمت چپ اذیت کرد، نفوذ کرد و توانست ارسال‌اش را به سمت محوطه‌ی جریمه انجام دهد. این بار فرشاد احمدزاده توانست ضربه‌ی سر خوبی روانه‌ی دروازه کند. توپ با دستان حسینی برخورد کرد و سپس با برخورد با تیرک دروازه به محوطه بازگشت، ولی این بار چشمی مدافع استقلال توپ را دور کرد.

بیشتر بخوانید
حواشی حضور هانی کرده در تمرین استقلال ادامه دارد + عکس

یک ربع بعد باز هم فرشاد احمدزاده به سمت دروازه‌ی استقلال حمله کرد، اما این بار هم حمله‌ی او راه به جایی نبرد و ضربه‌ی فنی ولی آرام‌اش در اختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه‌ی ۴۴ بازی بود که علی کریمی به‌خاطر مشتی که به محمد آبشک زد توسط داور از بازی اخراج شد. اما اخراج کریمی اعتراض سفت و سخت نیمکت استقلال را به همراه داشت و همین اعتراض‌ها موجب شد که داور به فرهاد مجیدی هم کارت قرمز نشان دهد تا در عرض ۵ دقیقه اخراجی‌های استقلال به دو نفر تبدیل شوند و جو روانی کاملاً به سود تیم فولاد خوزستان شود.

در نیمه‌ی دوم نیز استقلال نتوانست خطر خاصی روی دروازه‌ی فولاد ایجاد کند. همان دقایق اولیه‌ی نیمه‌ی دوم ضربه‌ی نه‌چندان خطرناک قائدی به بیرون رفت. پس از آن باز هم احمدزاده به سمت دروازه‌ی حسینی شوت کرد و باری دیگر توپ او به تیرک برخورد کرد. در این دقایق غلامی، مدافع استقلال، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد تا سومین اخراجی بازی لقب بگیرد.

چند دقیقه بعد بر اثر اشتباه روزبه چشمی توپ به وحید حیدریه رسید، اما این بازیکن از موقعیت استفاده نکرد و شوت او در موقعیتی عالی با اختلافی اندک از کنار دروازه‌ی استقلال به بیرون رفت.

بازی در دقایق بعدی تقریباً پایاپای و بدون هیجان خاصی دنبال شد، اما در دقیقه‌ی ۹۱ موقعیتی عالی نصیب بازیکنان فولاد شد که در دو مرحله بازیکنان استقلال توانستند مانع گل فولاد شوند.

بازی با نتیجه‌ی ۲ بر ۱ به سود فولاد خوزستان تمام شد. خلاصه بازی استقلال و فولاد را می‌توانید در زیر ببینید:

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا