تکنولوژیزیست ‌محیطیهوش مصنوعی

خانه‌ای که در برابر آینده محافظت می‌شود، چگونه است؟

خانه کالین هیل برای آینده‌ای نامشخص آماده شده است.

به گزارش سایت خبری بی‌بی‌سی، این خانه سه طبقه در دهکده Wheathampstead در هرتفوردشایر دارای ۳۵ صفحه خورشیدی است که انرژی بیشتری نسبت به آنچه آقای هیل و همسرش می‌توانند استفاده کنند، تولید می‌کند. بنابراین آنها می‌توانند برق اضافی را به فروش برسانند. خانه کاملاً برقی است. این زوج همچنین قصد دارند باتری خورشیدی خریداری کنند تا حتی انرژی بیشتری ذخیره شود و قابل استفاده باشد.

در حالی که جاری شدن سیل در مناطق اطراف نگران کننده است، آنها نگران این مسئله نیستند و این مسئله فقط به دلیل اینکه خانه آنها در ارتفاع ساخته شده است، نیست. پیاده‌رو مقابل خانه آنها به جای مخزن برای جمع کردن آب، دارای سنگریزه‌هایی است که آب را تخلیه می‌کند و سقف سبز آنها باعث کاهش روان شدن آب باران می‌شود. همچنین در زیر باغ پشتی آنها یک آبشار قرار دارد. یک مخزن بزرگ ساخته شده از جعبه‌هایی که آب اضافی باران را جمع می‌کند و به تدریج آن را در زیر خاک تخلیه می‌کند. همچنین، در زیر سطح، لوله‌هایی متصل به پمپ حرارتی زمینی وجود دارد. پمپ گرما را از زمین می‌گیرد و آن را به سطح مورد نیاز برای گرمایش از کف و آب گرم افزایش می‌دهد. پمپ‌های حرارتی نسبت به دیگ‌های بخار که به طور معمول به سوخت‌های فسیلی متکی هستند، از نظر انرژی بسیار کارآمد هستند. خانه آقای هیل برای آن روزهایی که درجه حرارت به زیر صفر می‌رسد و پمپ گرما کارایی کمتری دارد، اجاق چوبی نیز دارد. اما وجود اجاق گاز عمدتاً به این دلیل است که زیبا به نظر می‌رسد، نه به این دلیل که منبع اصلی گرما آنها است.

نیاز بیشتر به انرژی، خطر بیشتر طغیان رودخانه و دمای متغیر، اینها از جمله تاثیرات تغییرات جوی است که برای همه مردم انگلستان در پیش رو است. کمیته تغییر اقلیم (CCC) نتیجه‌گیری کرده است که انگلستان از آمادگی خوبی برخوردار نیست. CCC، که به دولت در مورد تغییر آب و هوا مشاوره می‌دهد، در آخرین ارزیابی مستقل خود نسبت به خطرات آب و هوا در انگلیس هشدار جدی داده است و به عقیده آنها خطر در حال شدت گرفتن است، اما اقدامات سازگار عقب مانده است. در حالی که تمرکز کمی بر کاهش آب و هوا یا محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای وجود داشته است، کارشناسان می‌گویند نیاز مبرم برای سازگاری با جهانی با شرایط آب و هوایی بدتر وجود دارد.

بیشتر بخوانید
تریلر علمی تخیلی زیرو کانتکت آنتونی هاپکینز با 11 توکن مبتنی بر بلاک چین

یکی از تغییرات اساسی، دمای بالاتر خواهد بود. CCC هشدار می‌دهد که یک چهارم خانه‌های انگلیس در معرض خطر گرم شدن بیش از حد قرار دارند. مردم در انگلستان تمایل دارند بر گرم‌سازی ساختمان‌ها تمرکز کنند، اما به طور فزاینده‌ای در مورد چگونگی خنک نگه داشتن آنها آگاهی بیشتری لازم خواهد بود. خوشبختانه برخی از بهترین اقدامات، ساده‌ترین اقدامات هستند. CCC به اقدامات ساده‌ای شامل استفاده از پرده ضخیم، بستن پنجره‌ها در هنگام گرم شدن هوا نسبت به داخل و اطمینان از تهویه مناسب اشاره دارد.

استفاده از پرده ضخیم، بستن پنجره‌ها در هنگام گرم شدن هوا نسبت به داخل و اطمینان از تهویه مناسب

Fionnuala Walravens، فعال آژانس تحقیقات محیطی نیز طرفدار یک رویکرد منطقی برای خنک نگه داشتن خانه‌ها است. اولین نوع رویکرد برای خنک کننده پایدار این است که بپرسیم آیا واقعاً به سرمایش احتیاج داریم؟

وقتی با یک طراحی مبتکرانه، سایه، جریان هوا و تهویه را به حداکثر می‌رساند، پاسخ منفی خواهد بود. خانه آقای هیل روی همه پنجره‌ها پرده داخلی دارد که عایق ضخیمی است که باعث می‌شود خانه در برابر دمای شدید محافظت شود. خنک کننده‌های غیر فعال می‌توانند نیاز به تهویه، که باعث می‌شود محیط زیست به مشکل در تامین انرژی خورده، گرمای بیش از حد خارج شده و هیدروفلوروکربن‌های آسیب‌رسان (HFC) ساطع شود، را کاهش دهند. خانم والرون، در صورت نیاز به خنک کننده مکانیکی، واحدهای کم مصرف را توصیه می‌کند که از مبردهای طبیعی به جای HFC و همچنین پمپ‌های حرارتی بدون HFC استفاده می‌کنند.

ایگی باسی ریاست شرکت Cervest، اطلاعات اقلیمی، را بر عهده دارد که از هوش مصنوعی برای ارائه اطلاعات بسیار خاص در مورد خطرات مربوط به آب و هوا استفاده می‌کند. محصول Cervest EarthScan در مدل freemium در دسترس کاربران با مقیاس کوچک قرار دارد. این دستگاه اجازه می‌دهد تا مردم در طی پنج سال افزایش، شدت، انواع و فعل و انفعالات خطرات آب و هوایی برای یک کارخانه، یا یک مزرعه را رصد کنند. آقای باسی می‌گوید:

ما باید درمورد خطر آب و هوا فعالانه عمل کنیم و اقداماتی که مردم می‌توانند انجام دهند، برای این امر ضروری است.

با استفاده از این نوع هوش اقلیمی، به عنوان مثال یک شرکت هتلداری می‌تواند خطرات قرار دادن یک ساختمان بلند در نزدیکی ساحل (با تغییر سطح خطر بسته به ارتفاع ساختمان و نزدیکی آن به ساحل) را ببیند.

بیشتر بخوانید
پیشنهاد پاداش به هکری که 600 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرد

راهنمایی‌های موجود در مورد آب و هوا می‌تواند گیج کننده یا ناکافی باشد.

با این حال، به طور کلی، راهنمایی‌های موجود در مورد آب و هوا می‌تواند گیج کننده یا ناکافی باشد. مرکز جدید تجارت اقلیمی انگلستان ممکن است به تمرکز اطلاعات برای مشاغل کوچک کمک کند، اما داشتن استانداردها و ابزارهای اضافی و قابلیت دسترسی، مفید خواهد بود. علاوه بر اطلاعات ناکافی، هزینه‌ها هم می‌توانند یک مانع باشند.

با مراقبت، وقت و هزینه‌ای که آقای هیل انجام داده است، هرکسی قادر به طراحی خانه‌ای نوساز نخواهد بود. او تخمین می‌زند که ملاحظات دیگر منجر به ۵ درصد هزینه بیشتر در کل شود. CCC دولت را ترغیب می‌کند تا اطلاعات بیشتر و به ویژه حمایت مالی بیشتری برای تشویق تغییراتی که در ابتدا می‌تواند گران باشد اما در نهایت مقرون به صرفه است، فراهم کند. به عنوان مثال، یارانه‌ها می‌توانند استفاده از کارآمدترین و انواع دستگاه‌های خنک کننده با کمترین میزان آلایندگی را تشویق کنند.

قانون دولت می‌تواند با ارسال سیگنال‌های مناسب بازار که می‌تواند باعث ایجاد مقاومت در برابر آب و هوا شود، تغییر ایجاد کند. به عنوان مثال، خانم والرون معتقد است، فقط پمپ‌های حرارتی با پتانسیل گرمایش گلخانه‌ای کم (GWP) باید تحت قانون گرمای تجدید پذیر دولت مجاز باشند. CCC همچنین می‌گوید باید انگیزه‌هایی برای اتخاذ تدابیری مانند خنک کننده غیرفعال و برداشت آب باران به مردم داده شود.

اما هنوز هم مواردی وجود دارد که افرادی که توانایی ساخت ساختمان‌های خود را ندارند و در خانه اجاره‌ای ساکن هستند، می‌توانند انجام دهند. به عنوان مثال خانوارهایی که در معرض خطر سیل قرار دارند، می‌توانند وسایل برقی خود را در ارتفاع بالاتری قرار دهند و به طور کلی یک طرح سیل ایجاد کنند و همچنین بیمه سیل را در نظر گیرند. در همین حال، صاحبان املاک و انجمن‌های ساختمانی می‌توانند پریزهای برق را به بالای دیوار منتقل کرده و به جای کف پوش‌های فرش شده، کاشی کاری را انتخاب کنند. در نهایت، آقای باسی می‌خواهد یک تغییر کامل در نحوه مشاهده و واکنش به ریسک ایجاد کند. او می‌گوید:

آنچه شهردارها باید واقعاً با خود بگویند این است که در سه سال آینده، من فقط ساختمان‌هایی را در شهرم می‌خواهم که ضد تغییرات آب و هوایی نباشند.

آقای هیل فکر می‌کند باید انگیزه‌های مالی بیشتری برای تشویق محافظت در برابر تغییرات آب و هوا وجود داشته باشد. به گفته او مردم در حال حاضر تمایلی به سرمایه‌گذاری در این امر ندارند. مزایایی که او از این طریق تجربه کرده است، از درآمد حاصل از انرژی مازاد گرفته تا امنیت فکری اینکه خانه‌اش می‌تواند با شرایط آب و هوایی شدیدتر کنار بیاید، را بیشتر صاحبان خانه‌ها نیز می‌توانند تجربه کنند.

بیشتر بخوانید
چه مناطقی تا سال 2100 میلادی با گرمایش زمین به زیر آب می‌روند؟

چگونه با گرم شدن زمین خانه خود را خنک کنیم

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

15 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا