پزشکیزیست ‌محیطی

حیوانات خانگی تا آلوده نشوند؛ ناقلی برای ویروس کرونا نیستند!

دکتر پیام محبی از جامعه دامپزشکان کشور و رئیس بیمارستان دامپرشکی تهران، ویدئویی را راجع به انتقال یا عدم انتقال ویروس کرونا به صاحبان حیوانات خانگی، منشر کرد.

دکتر محبی به صورت خلاصه و جامع به بیان این موضوع پرداخت و گفت:

این روزها خیلی در مورد کرونا می‌شنویم و یقینا مردم نگرانی‌هایی هم در مورد سلامت خودشان دارند.
به خاطر اینکه خیلی‌ از افراد فکر می‌کنند که نقش حیوانات خانگی چه قدر در این ماجرا می‌تاوند پر رنگ باشد؛ من ترجیح دادم این توضیح را برای شما بدم و ببینید که حتی در سطح شهر هم یک سری تبلیغات نصب شده که این مطلب را بیان می‌کند که از برخورد با حیوانات خانگی پرهیز کنید.
بر اساس بررسی‌های انجام شده، در حال حاضر هیچ گونه گزارشی در جهان وجود ندارد که این نوع بیماری کرونای خاص که منشا آن کشور چین بوده، به حیوانات خانگی منتقل شده‌باشد و در امتدادش توانسته باشد از حیوانات خانگی به انسان منتقل شده‌باشد و انسان را آلوده کرده‌باشد.

به خاطر همین مسئله، ضمن اینکه من شما را به رعایت اصول بهداشتی، شست و شوی دست‌ها و تمامی مسائل درمانی که پزشکان در این باره می‌گویند، دعوت می‌نمایم؛ خواستم به این مسئله اشاره کنم که این حیوانات بی‌زبان تا زمانی که آلوده نشوند نمی‌توانند کسی را آلوده کنند.
پس بنا بر این خیلی نگرانی خاصی در این مورد وجود ندارد .
توصیه سازمان بهداشت جهانی هم در مورد حیوانات خانگی هم به شستن دست‌ها اکتفا می‌کند که این مورد البته توصیه همیشگی ما در برخورد با حیوانات است. به این منظور که هر زمان شما به حیوانی برخورد می‌کنید که بهداشت آن حیوان برایتان موضوعی ناشناخته‌است؛ بهتر است که دست‌های خود را بشویید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید دستگاه تست قند خون | 12 فاکتور انتخاب دستگاه قند خون

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا