سیاسی

حیدر مصلحی از تفاوت CIA با MI6 و نفوذی دستگاه اطلاعاتی انگلیس در ایران گفت

حجت اسلام والمسلمین حیدر مصلحی، وزیر اسبق اطلاعات کشور در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد که این روزها برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری کاندید شده، کنفرانس خبری برگزار کرد و به تشریح برخی مسائل و سوالات خبرنگاران پرداخت. از جمله مسائلی که مصلحی به آنها پرداخت می‌توان به بیان تفاوت آژانس اطلاعاتی آمریکا موسوم به CIA با سازمان اطلاعات و امنیت خارجی بریتانیا موسوم به MI6 توسط ایشان اشاره کرد و جالب است بدانید در این جلسه بحث به گونه‌ای پیش رفت که مصلحی بر نام شخصی که در این جلسه از نفوذی انگلیس در ایران در زمانی که مسئولیت وزارت اطلاعات را در دولت دهم بر عهده داشت، برده شد مهر تایید زد.

هنگامی که از حیدر مصلحی سوال شد مبنی بر اینکه در دولت دهم که در مقام وزیر اطلاعات کشور در کابینه محمود احمدی‌نژاد حاضر بود، آیا می‌تواند به وضوح بگوید منظور از نفوذی انگلیسی‌ها در ایران، آیا مشایی است یا نه؛ او به وضوح این مورد را تایید کرد و گفت چون سوال کننده نام مشایی را برده دیگر مجبور شده که این موضوع را تایید کند. مصلحی این طور گفت که دوست نداشته به این صراحت نامی در جلسه مطبوعاتی خود بیاورد چون در شان آن فضا نمی‌دانسته است.

تفاوت CIA با MI6 از دید حیدر مصلحی

مصلحی در این رابطه گفت:

از میان دستگاه‌های اطلاعاتی که من نام بردم، در عین اینکه همگی آنها یکی محوریت صهیونیستی دارند (یعنی MI6 انگلستان، CIA آمریکا و موساد اسرائیل) اما نکته ظریفی که در این میان وجود دارد این است که هر کدام از آنها کار خاصی انجام می‌دهند. اگر دقت کرده باشید، CIA امریکا اصلاً پیچیدگی ندارد و می‌توان گفت بزن بهادر است و همچین روحیه‌ای دارد اما دستگاه اطلاعاتی MI6 انگلستان پیچیدگی دارد و میزان پیچیدگی این سازمان قابل توجه است به این راحتی‌ها نمی‌توان آن را کشف کرد و کشف آن کار سختی است.

نکته قابل توجه در رابطه با MI6 این است که این سازمان اطلاعاتی تمام کشورهای دنیا را به نوعی زیر و رو کرده، بررسی مکاتب کرده است. تعارفی هم ندارد، یکی از مکاتب و مذاهبی که مورد بررسی قرار داده، مذهب شیعه است. دشمنی همچون MI6 به صورت سنگین بر روی مذهب شیعه کار کرده است. آن قدر حساب شده در این زمینه کار کرده‌اند که من گاهی اوقات می‌گویم بعضی از این کارکنان MI6 در رابطه با مذهب ما از حوزه علمیه بالاتر هستند؛ برای اینکه کار پیچیده‌ای انجام دادند تا بفهمند در شیعیان و دستگاه‌های مختلف آنان چگونه باید نفوذ کرد تا به نتیجه رسید.

از دیگر پیچیدگی‌های این سازمان اطلاعاتی می‌توان به تاسیس انجمن حجتیه در زمان طاغوت اشاره کرد و این کم چیزی در همان زمان نبوده است. انجمن حجتیه، انجمنی است که تحت عنوان طرفداری از امام زمان (عج) سر بر آورد. اگر خوب نگاه کنید، متوجه می‌شوید که این دستگاه اطلاعاتی از دین به عنوان ابزار پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند. اگر کمی بیشتر جست‌وجو کنید درخواهید یافت که دستگاه اطلاعاتی MI6 چه افرادی با چه ویژگی‌های مهمی را تربیت کرده به طوری که در مقاطی بعضی از بزرگان ما نتوانسته‌اند متوجه شوند افرادی که در نزدیکی‌شان حاضر هستند، ترتیب شده دستگاه اطلاعاتی انگلیس هستند.

بیشتر بخوانید
فرمانده کل سپاه: آماده‌ی هر گونه واکنش هستیم

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

17 − ده =

دکمه بازگشت به بالا