اطلاعات‌محورتکنولوژی

حمل و نقل هوایی با این هلیکوپتر برقی محتمل‌تر از همیشه!

شکل سفر کردن در آینده به شکل فزاینده‌ای چند وجهی خواهد شد و همه چیز به نوعی مربوط به قرار دادن مردم در وسیله نقلیه‌ای متناسب با نوع سفرشان است. این‌ها صحبت‌های پاول اسکیارا، مدیر اجرایی شرکت هوا فضای کالیفرنیایی Joby Aviation در مصاحبه‌ای است که اخیراً با خبرگزاری CNN داشته است. هلیکوپتر برقی جدید این شرکت شاید شبیه به یک هواپیما یا بالگرد معمولی نباشد اما در قلب صحراهای کالیفرنیا شرکت EVTOL صنایع هوانوردی جوبی در حال محقق کردن رویای وسایل نقلیه هوایی برقی به واقعیت است.

EVTOL اختصار عبارت وسیله عمود پرواز الکتریکی است، به این معنی که این وسیله و محصول جدید صنایع هوایی جوبی می‌تواند به مانند یک بالگرد از زمین بلند شود و همچنین فرود بیاید و مانند یک هواپیما در آسمان پرواز کند. خوب است بدانید هلیکوپتر برقی جوبی تمام کارکردهای یک بالگرد آن هم بدون جنبه‌های منفی‌اش را می‌تواند به نمایش بگذارد. بنابراین به طرز قابل توجهی این وسیله مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم صداتر است. وسیله‌ای نوین برای حمل و نقل در دنیای امروز که می‌تواند به صورت روزانه توسط مردم مورد استفاده قرار گیرد.

این شرکت مدعی است که هلیکوپتر برقی‌ جدیدش می‌تواند با یک بار شارژ شدن مسافتی در حدود ۲۴۰ کیلومتر را آن هم با سرعت متوسط ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت بپیماید. وسایل نقلیه الکتریکی این روزها، بدون سرنشین ساخته می‌شوند اما خوب است بدانید در این محصول شرکت صنایع هوانوردی جوبی فضای کافی برای حضور ۴ مسافر و یک خلبان تعبیه شده است.

پرواز کردن به منظور زود رسیدن به قصد و فرار از ترافیک ایده جدیدی نیست اما شرکت صنایع هوانوردی جوبی فکر می‌کند وسایل نقلیه‌اش نسبت به نمونه‌های قدیمی‌تر پیشرفته‌تر هستند اما این کمپانی می‌گوید هلیکوپتر برقی‌اش به دلیل طراحی ساده به تعمیرات و نگهداری کمتری نیاز دارد. همچنین آنها می‌گویند باتری‌های الکتریکی نیز در کنار کاهش آلودگی هوا، میزان مصرف انرژی و آلودگی صوتی را نیز کاهش می‌دهند.

بیشتر بخوانید
کیا عادت دارن کتاب بخرن اما نخونن؟ "تسوندوکو"ها دستا بالا!

این شرکت متصور است، چنین محصولی می‌تواند طرز تفکر مردم در مورد شیوه حمل و نقل را تغییر دهد چون تصوری که پیش از این وجود داشته یک تصور دو بعدی بوده و این محصول و محصولاتی از این دست ذهنیتی سه بعدی برای انسان به تصویر کشیده است. در سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت صنایع هوانوردی جوبی موفق به دریافت نخستین نشان سزاواری از طرف نیروی هوایی ایالات متحده شد.

بیشتر بخوانید: این امکان وجود دارد که ظرف سه سال آینده بتوانید یک تاکسی پرنده رزرو کنید

منبع
CNN

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهارده − ده =

دکمه بازگشت به بالا