فوتبالیورزشی

حمله با نارنجک به اتوبوس پرسپولیس + فیلم و عکس

جنجال‌های بازی پرسپولیس و سپاهان هنوز هم ادامه دارد. امروز بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس در اتوبوس در حال رفتن به ورزشگاه برای بازی با ذوب آهن اصفهان بودند که به اتوبوس آن‌ها با نارنجک حمله شد. هنوز به‌طور دقیق و قطعی مشخص نیست که حمله با نارنجک به اتوبوس پرسپولیس کار چه کسانی بوده، اما این احتمال زیاد است که کار گروه کوچکی از هواداران سپاهان باشد. فیلم زیر ابعاد حمله با نارنجک به اتوبوس پرسپولیس را نشان می‌دهد:

واکنش افشین پیروانی به حمله به اتوبوس پرسپولیس

افشین پیروانی که از لحاظ جسمی هم امروز حال خوبی نداشت، دقایقی بعد از حمله به اتوبوس پرسپولیس فریاد می‌زد:

چه کسی پاسخگو است؟ هر کسی پاسخگو است بیاید و جواب تیم ما را بدهد. بروید داخل اتوبوس و ببینید چه خبر است؟ خوب ببینید، اگر اتوبوس چپ می کرد کسی پاسخگو بود؟ خواهشا این صحنه ها را ببینید.

حمله به اتوبوس پرسپولیس با نارنجک

واکنش باشگاه پرسپولیس به حمله با نارنجک

به گزارش خبر ببر و به نقل از رسانه‌ی رسمی باشگاه پرسپولیس، در پی حمله به اتوبوس پرسپولیس این باشگاه بیانیه‌ای صادر کرد:

با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای تامین امنیت کاروان پرسپولیس از سوی مسوولان شهری و استانی اصفهان، هر دو اتوبوس حامل اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در مسیر هتل به ورزشگاه فولادشهر با نارنجک‌های دست ساز مورد حمله قرار گرفتند.

در جریان این حمله دو نارنجک دستی به شیشه جلو و شیشه کنار انوبوس برخورد کرد و چند نارنجک دیگر هم به اطراف اتوبوس‌های در حال حرکت پرتاب شد که خوشبختانه به اتوبوس‌ها برخوردی نداشت. این اتفاق وحشتناک، باعث شد برای چند ثانیه کنترل هر دو اتوبوس حامل بازیکنان و اعضای تیم از دست برود و حتی برای دیگر خودروهای عبوری خطر آفرین شد اما با شجاعت راننده‌های اتوبوس، اتفاق بدتری رخ نداد.

بیشتر بخوانید
پیش‌بازی فینال آسیا: پایان یک غروب، شروع یک طلوع، پرسپولیس قهرمان

این حمله، وضعیت به شدت بد و پر استرسی بین اعضای تیم ایجاد کرد چون هر لحظه بیم آن می‌رفت که با چند مرحله بودن این حمله، تهدیدهای دیگری برای اعضای تیم فوتبال پرسپولیس ایجاد شود. این در حالی بود که بازیکنان و دیگر اعضای تیم برای به حداقل رسیدن آسیب‌های احتمالی، بخشی از مسیر را در اتوبوس و روی صندلی‌ها نیم‌خیز بودند.

در جریان برخورد مواد انفجاری به اتوبوس‌ها بر اثر شوک ناشی از انفجار و کور شدن دید راننده به دلیل دود حاصله، یکی از اتوبوسها درحال منحرف شدن از مسیر خود بود که با هوشیاری راننده شرایط تحت کنترل قرار گرفت که در غیر این‌صورت فاجعه‌ای غیر قابل تصور روی داده بود. خطری که دیگر خودروهای عبوری را هم تهدید می‌کرد.

این اتفاق در شرایطی روی داد که جامعه فوتبال ایران هنوز خاطره حمله سنگین و خودروی حامل مدیران باشگاه پرسپولیس در اصفهان و در سال ۱۳۸۲ را فراموش نکرده است و اتفاقی که برای سرباز احمدی به دلیل برخورد چنین مواد منفجره‌ای حادث شد نیز فراموش‌شدنی نیست.

گفتنی است؛ به محض رسیدن اتوبوس حامل سرخپوشان به ورزشگاه، منصور قنبرزاده سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، حسین زرگر ناظر داوری، سهیل مهدی، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ و ناظر بازی و حسین شریفی، سرپرست دپارتمان روابط عمومی فدراسیون فوتبال، از نزدیک همه چیز را مشاهده کرده و در جریان این اتفاقات قرار گرفتند.

حمله با نارنجک به اتوبوس پرسپولیس

کنعانی‌زادگان: فکر کردم تیراندزی شده‌است

حسین کنعانی‌زادگان، مدافع پرسپولیس، در مصاحبه‌ای اظهار کرد:

دمشون گرم، این هم از پذیرایی اصفهانی‌ها. ما فکر کردیم تیراندازی شده. خوب شد ماشین چپ نکرد!

واکنش مهدی عبدی به حمله با نارنجک به اتوبوس پرسپولیس

مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس که امشب برابرِ ذوب‌آهنگ به گلزنی رسید گفت:

خیلی بد اتوبوس را زدند. هنوز تنم می‌لرزد. شیشه‌های اتوبوس شکست. واقعاً شرایط وحشتناکی داشتیم.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا