اطلاعات‌محورشبکه و امنیتکامپیوتر و اینترنت

شرکت مهندسی ویر مورد حمله باج افزارهای بزرگ قرار گرفت

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، شرکت ویر ، یکی از بزرگترین شرکت‌های مهندسی اسکاتلند در هک سیستم‌های فناوری اطلاعات خود ضربه خورده و میلیون‌ها پوند خسارت دیده است.

حمله باج افزار به ویر مستقر در گلاسکو ماه گذشته انجام شد و باعث شد که برخی از عملیات را متوقف کند. در بیانیه‌ای، این شرکت تجهیزات معدن اعلام کرد که به سرعت به این حمله پیچیده واکنش نشان خواهد داد، اما مجبور شد محموله‌هایی با درآمد بیش از ۵۰ میلیون پوند را به تأخیر بیندازد. تخمین زده می‌شود که این حادثه می‌تواند تا ۵ میلیون پوند خسارت داشته باشد.

ویر گفت هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اطلاعات شخصی یا سایر اطلاعات حساس دزدیده شده یا رمزگذاری شده‌اند. شرکت ویر همچنین گزارش داد که با هکرها تماس نگرفته است و ارتباط خود را با نهادهای نظارتی و سرویس‌های اطلاعاتی مربوطه در مورد این حادثه ادامه می‌دهد.

حمله پیچیده

جان استنتون، مدیر اجرایی شرکت می‌گوید:

ما به سرعت و به طور جامع به آنچه که یک حمله خارجی پیچیده به تجارت ما بود پاسخ دادیم. اقدام قوی برای حفاظت از زیرساخت‌ها و داده‌های ما منجر به اختلال موقت قابل توجهی شده است، اما تیم‌های ما به این چالش پاسخ فوق العاده‌ای داده‌اند و موفق شده‌اند تا تاثیرات آن را بر روی مشتریان ما به حداقل برسانند. ما همچنان بر بازسازی ایمن همه سیستم‌های خود تمرکز می‌کنیم و در عین حال تاب آوری آینده خود را حتی بیشتر از پیش تقویت می‌کنیم.

این شرکت اعلام کرد که پس از این حمله اقدامات متعددی را مانند جداسازی و خاموش کردن سیستم‌های فناوری اطلاعات، از جمله برنامه‌های مهندسی، انجام داده است. در بیانیه شرکت ویر، آمده است:

این برنامه‌ها اکنون به طور نسبی بازیابی می‌شوند و سایر برنامه‌ها به ترتیب اولویت تجاری به صورت پیشرونده آنلاین می‌شوند. اقدامات فوق منجر به تعدادی از اختلالات موقت از جمله مهندسی، تولید و انتقال مجدد محموله‌ها شده است که منجر به تعویق درآمدها و بازپرداخت‌های اضافی شده است. قابلیت‌های موثر در هفته‌های آینده به تدریج در حال بازیابی است، اما انتظار می‌رود که پیامدهای اختلال در عملکرد و ناکارآمدی‌های مرتبط تا سه ماهه چهارم سال ادامه یابد.

باند وب‌سایت‌های باج افزار از اینترنت ناپدید شد

بیشتر بخوانید
کدام رفتار صفحات فروشگاهی اینستاگرامی باعث می‌شود از آنها خرید نکنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا