خبر ببر

ظریف: حمله اسرائیل به ایران خودکشی است!

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه المنار تاکید کرد که حمله اسرائیل به ایران به مفهوم خودکشی و نابودی این رژیم است.

محمد جواد ظریف گفت: هدف ما در سوریه مبارزه با تروریسم است و اسرائیل باید بفهمد که سیاست حمایت از گروه‌های تروریستی آن بدون پاسخ نخواهد ماند.

وزیرخارجه کشورمان اضافه کرد: اگر اسرائیل به حمله‌ای علیه ایران اقدام کند، درحقیقت به خودکشی اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: اشتباه همسایگان ما این است که اجازه داده‌اند درگیری‌ها به خاک خودشان کشیده شود. این رژیم به‌زودی امنیت را از آن‌ها خواهد گرفت و هیچ دفاعی از آن‌ها نخواهد کرد.

ظریف گفت: عربستان نمی‌تواند هیچ‌گونه پیروزی را از لحاظ نظامی محقق کند و از طرف دیگر، نمی‌تواند به آنچه که در بعد نظامی بر آن دست نیافته است، در مذاکرات بر آن دست یابد.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، پیش از این نیز در مصاحبه با پرس تی‌وی تاکید کرد گفتگو‌ها با آمریکا درباره برجام زمانی آغاز می‌شود که همه طرف‌ها به تعهداتشان عمل کنند.

وزیر خارجه کشورمان در ارتباط با تشکیل دولت در لبنان نیز تصریح کرد: به لبنانی‌ها کمک می‌کنیم تا بین خودشان به توافقی دست یابند.

وی در همین حین تاکید کرد: ما نمی‌توانیم توافقی را بر لبنان تحمیل کنیم، کما اینکه هیچ‌کس دیگر هم نمی‌تواند این کار را بکند.

محمد جواد ظریف در مورد حادثه انفجار بندر بیروت هم توضیح داد: پیشنهاداتی را برای کمک به لبنان پس از فاجعه انفجار بندر بیروت ارائه کردیم، اما فشار‌های آمریکا مانع از آن شد.

بیشتر بخوانید
موسسه رسانه‌های تصویری به آخر خط رسید/ سعید رجبی فروتن از پایان این امپراطوری خاطره ساز خبر داد

جبران باسیل، رئیس جریان ملی آزاد لبنان، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که شهروندان لبنانی حق دارند بدانند چه کسی نیترات آمونیوم را به بندر بیروت وارد کرده و چه کسی از وظیفه خود کوتاهی کرده است.

همچنین ببینید: آخرین عکس رضاشاه در تبعید

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا