اجتماعیسبک زندگی

چه طوری در این ایام از کسب و کارهای خانگی حمایت کنیم؟

در این نوشتار می‌خواهیم به بررسی این موضوع که در این روزهای خاص پاندمی کرونا و شرایط سخت اقتصادی چگونه می‌توانیم از کسب و کارهای خانگی حمایت کنیم و اگر با طرحی که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت عنوان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» مطرح کرده‌اند، تصویب و پلتفرمی همچون اینستاگرام فیلتر شود چه بلایی بر سر کسب و کارهای خانگی می‌آید و چه تبعاتی در پی دارد.

توجه داشته باشید که واسطه‌ها در فروش صنایع دستی بیشترین سود را به جیب می‌زنند؛ مثلا یک جلیقه سوزن دوزی شده در سیستان و بلوچستان را از تولید کننده آن ۲۵۰ هزار تومان می‌خرند و در پایتخت همان کالا را به مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند. خیلی از کسب و کارهایی که در فضای مجازی فعال هستند، مشاغل خانگی مانند تولید کننده‌های صنایع دستی هستند.

اگر می‌خواهید به رونق اقتصادی یک منطقه کمک کنید پیشنهاد می‌کنیم به غیر از اینکه تصاویر محرومیت‌های آن منطقه را در حساب کاربری خودمان استوری کنیم، سعی کنیم کالاهای دلخواه‌مان را مستقیماً از تهیه کننده‌اش بخریم تا هم برای خودمان ارزان‌تر تمام شود و هم به این وسیله صنایع دستی چینی جای صنایع دستی تولید داخلی را بگیرد و هم به این شیوه به اقتصاد دور افتاده‌ترین مناطق کشور هم کمک شود.

البته لازم به ذکر است که هیچ کدام از مواردی که بیان کردیم، دلیل نمی‌شود دولت به مردم مناطق محروم و کم برخوردار کشور رسیدگی نکند و از زیر بار مسئولیت خود شانه خالی کند. در ضمن خوب است بدانید در شرایط فعلی رقمی در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تا کسب و کار کوچک در اینستاگرام فعال است که با محدود شدنش نیمه تعطیل خواهند شد و اگر یک حساب سرانگشتی کنیم که در هر کسب و کار اینستاگرامی به طور میانگین سه نفر مشغول به کار می‌باشد، با تعطیل شدن آن‌ها برای ایجاد شدن این تعداد فرصت شغلی باید چیزی در حدود ۳ هزار میلیارد تومان هزینه کرد. در پایان ذکر این نکته نیز الزامی است که ما دوست داریم از تولید ملی حمایت کنیم اما چنین اتفاقی منوط به این است شرایطش نیز فراهم باشد.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
بیشتر بخوانید
پدر بابک خرمدین به قتل دختر و دامادش هم اعتراف کرد

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهارده + ده =

دکمه بازگشت به بالا