هنرهنر هفتم

نگاهی بر حقایق زندگی لئوناردو دی‌کاپریو ستاره محبوب سینمای هالیوود

در این نوشتار می‌خواهیم نگاهی بر حقایق زندگی لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر و ستاره جذاب، محبوب و دوست داشتنی سینمای هالیوود بیندازیم.

نکته اول

انتخاب نام لئوناردو دی‌کاپریو پیش از تولد او هم برای خودش قصه جالبی دارد. ماجرا از این قرار است که مادر لئو که از قضا اصلیتی آلمانی دارد، زمانی که در یک نمایشگاه مشغول بازدید از نقاشی‌های نقاش شهیر، لئوناردو داوینچی بوده حس می‌کند از بچه‌ای که در شکم خود دارد، لگد و ضربه‌ای خورده است. پس از این اتفاق تصمیم می‌گیرد که اسم بچه را پس از تولد همچون داوینچی، لئوناردو بگذارد.

نکته دوم

لئوناردو دی‌کاپریوی محبوب و دوست داشتنی اولین باری که در مقابل دوربین قرار گرفت، تنها ۱۴ سال سن داشت و هدفش بازی برای یک سری مجموعه‌ تیزرهای تبلیغاتی و آموزشی بود. به گواه نزدیکانش، لئو در تمام کارهایی که بازی کرده از جان مایه گذاشته و به همین خاطر است که بازی او برای بییندگان آثارش چشم نواز جلوه می‌نماید.

نکته سوم

نکته جالب توجه دیگر در رابطه با حضور لئوناردو در فیلم «الماس خونین» است. دی‌کاپریو برای بازی در این فیلم، معلم زبانی از زیمباوه گرفت تا به این وسیله لهجه خود را تقویت کند اما خروجی این کار بر خلاف تصورش شد و لهجه‌اش بیشتر شبیه به مردمان استرالیا شد تا مردم آفریقا. به همین خاطر تصمیم گرفت معلم خود را عوض کند و از یک معلم محلی دیگر برای بهبود لهجه خود استفاده کند.

نکته چهارم

جالب است بدانید لئوناردو دی‌کاپریو در همان زمانی که برای بازی در فیلم سینمایی الماس خونین به کارگردانی ادوارد زوئیک در سال ۲۰۰۶ میلادی به کشور آفریقای جنوبی سفر کرده بود، سرپرستی و قیومیت یک دختر بی سر‌پناه و یتیم را بر عهده گرفت. لئو با اینکه این دختر آفریقایی تبار را با خود به آمریکا نبرد اما هنوز هم که هنوز است دورادور و به صورت غیرحضوری و به این شکل که هر از چند گاهی با او تلفنی صحبت می‌کند و ماهانه پولی برایش ‌می‌فرستند؛ هوای او را دارد.

بیشتر بخوانید
ماجراهای مهناز افشار؛ بازیگری که به کنشگر سیاسی اجتماعی بدل شد

نکته پنجم

خوب است بدانید نقش لئوناردو دی‌کاپریو در فیلم «اگه می‌تونی منو بگیر» بر مبنای یک داستان واقعی ساخته شده است. داستان بر اساس شخصیت «فرانک آباگنل»، جوان‌ترین فردی که در تاریخ F.B.I تحت تعقیب قرار گرفته بود، ساخته و پرداخته شد. کارگردانی این فیلم را استیون اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۲ میلادی انجام داده است.

نکته ششم

اگر بخواهیم به علایق شخصی لئوناردو دی‌کاپریو اشاره کنیم باید از این موارد نام ببریم:
  • غذای مورد علاقه دی‌کاپریو پاستاست.
  • شهر مورد علاقه لئو نیویورک است.
  • لئو آلمان را به عنوان بهترین کشور برای گذراندن تعطیلات می‌داند.
  • او علاقه خاصی به سبک موسیقی رپ دارد.
  • ماشین مورد علاقه‌اش فورد موستانگ مدل ۱۹۶۹ میلادی است.
  • کتاب محبوب لئوناردو دی‌کاپریو بدون شک پیرمرد و دریا نوشته ارنست همینگوی می‌باشد.

نکته هفتم

خوب است بدانید دی‌کاپریو در زمینه سیاست داخلی آمریکا و در طی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۴ در این کشور از طرفداران پر و پا قرص جان کری بود. بدون ‌شک نام جان کری برای ما ایرانیان یاد آور مذاکرات هسته‌ای و ماجرای برجام است. در خصوص طرفداری دی‌کاپریو از جان کری جالب است بدانید او برای انجام تبلیغات به نفع کری در رقابت انتخاباتی با جورج بوش در سال ۲۰۰۴ میلادی به ۱۱ ایالت مختلف سفر کرد و در سفرهای خود در رابطه با خطرات احتمالی انتخاب دوباره جورج بوش سخنرانی کرد.

بیشتر بخوانید: چگونگی انتخاب مارگو رابی برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت»

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا