پزشکیسیاسی

حسن روحانی در نشست ستاد ملی کرونا : ایران در مبارزه با کرونا تنها بود

در نشست امروز ستاد ملی کرونا حسن روحانی از تنهایی ایران در راستای مبارزه با ویروس کرونا سخن به میان آورد. او همچنین به این نکته اشاره داشته که سایر کشورها در دنیا به طور معمول با هم در ارتباط هستند و بانک‌های‌شان برای مبادلات مالی مشکلی ندارند.

  حسن روحانی در نشست ستاد ملی کرونا که امروز برگزار شده گفته:

امروز تقریباً یک سال می‌شود که از دوران بسیار سخت شیوع ویروس کرونا را سپری کردیم و تا ۲۰ روز آینده به سالروز زمانی می‌رسیم که ورود این ویروس به کشور برای ما محرض شد و بسیار هم سال سختی بود؛ هم برای ما و هم برای جهانیان. حالا برای ما شرایط ویژه‌ای بود، برای همه دنیا هم سخت بود چون موضوع تنها موضوع سلامت نبود که البته آن موضوع یعنی جان مردم و سلامت مردم مهم‌ترین موضوع بوده اما در کنار این ویروس مسئله کسب و کار مردم هم مطرح شد.

در کنار این ویروس مشئله زندگی اجتماعی مردم هم مطرح شد. در کنار این ویروس آموزش فرزندان ما هم تحت تاثیر قرار گرفت. کرونا یک بیماری عادی نبود؛ واقعا مشکلات بسیار بزرگی را در همه جهان به وجود آورد.منتها ما به تنهایی به مبارزه با این ویروس پرداختیم در حالی که دنیا همه با هم متحد به مبارزه پرداختند. ما در این راه تنها بودیم و هیچ کسی ما را کمک نکرد، یاری نکرد. همین الان هم که ما می‌خواهیم واکسن تهیه بکنیم با چه سختی‌ها و مشکلاتی باید از پیچ‌های مختلف عبور کنیم.

این در حالی است که در دیگر نقاط دنیا این جوری نیست. بانک‌های دیگر کشورها آزاد هستند، پول‌شان در دسترس‌شان قرار دارد، معاملات آزادی دارند، روابط‌شان روابط معمولی است اما ما با مشکلات ویژه‌ای مواجه هستیم. با تمام این تفاسیر در عین حال در این یک سال مردم ما با همت و فداکاری و ایثاری که داشتند و با کمک همه و می‌توان گفت همه به کمک هم آمدیم تا توانستیم این یک سال را اصطلاحاً به خوبی، حالا به خوبی که می‌گویم به این معنا که در حدی که برایمان امکان پذیر بود بگذرانیم و اگر بخواهیم با سایر کشورها مقایسه کنیم واقعاً کشور ما قابل مقایسه است. حالا حتی بخواهیم با کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی و سایر نقاط دنیا مقایسه کنیم، کشورمان قابل مقایسه است!

بیشتر بخوانید: چه گزینه‌هایی برای واکسیناسیون کرونا در ایران در دسترس می‌باشند؟

بیشتر بخوانید
قارچ سیاه | هند نزدیک به 9000 مورد عفونت نادر را گزارش می‌کند

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا